Kėdainiečiams išdalins 200 dūmų detektorių
Dimitrijus KUPRIJANOVAS
Kėdainių rajono savivaldybė investuoja į gyventojų ir jų turimo turto saugumą – mieste ir rajone ne tik vykdomos švietimo, prevencinės, mokomosios akcijos, bet suteikiama ir reali pagalba – žmonėms dovanojami dūmų detektoriai – prietaisai, galintys išgelbėti gyvybę gaisro atveju. Šiemet savivaldybė jų išdalins dvigubai daugiau nei pernai.
Vyksta pas žmones
Kėdainių rajono savivaldybėje susitikę vicemeras Paulius Aukštikalnis, Kėdainių rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos vadovas Andrius Miliauskas, savivaldybės vyriausiasis specialistas civilinei ir priešgaisrinei saugai Vladas Rimkus bei Pramonės ugniagesių komandos ugniagesiai gelbėtojai aptarė situaciją rajone.
„Miesto ir rajono seniūnijos mums pateikė sąrašus žmonių, kuriems reikalinga pagalba.
Mes lankome vyresnius, vienišus, ligotus, sunkiau gyvenančius žmones ir ne tik dovanojame jiems dūmų detektorius, bet ir juos sumontuojame, pasikalbame apie artėjantį šildymo sezoną, apie saugumą“, – vykdomą akciją pristatė P. Aukštikalnis.
Dvigubas dėmesys
V. Rimkus pasidžiaugė, kad šiemet savivaldybė sunkiau besiverčiantiems gyventojams padovanos ir įrengs dvigubai daugiau dūmų detektorių nei pernai.
„Pernai mūsų ugniagesiai aplankė šimtą žmonių, kurių namuose įrengė dūmų detektorius, suteikė visą informaciją apie šildymo sezoną, atsakė į gyventojų klausimus.
Šiemet detektorių gyventojams įrengsime dvigubai daugiau, nes gyventojų ir jų turto saugumas yra vienas iš prioritetų“, – akcentavo savivaldybės vyriausiasis specialistas civilinei ir priešgaisrinei saugai.
Skyrė lėšas
Kėdainių rajono savivaldybė šiemet prevencinėms programoms, šviečiamajai medžiagai, informacijos sklaidai ir dūmų detektorių pirkimui skyrė 4 000 eurų.
V. Rimkus pasidžiaugė, kad šiemet savivaldybė sunkiau besiverčiantiems gyventojams padovanos ir įrengs dvigubai daugiau dūmų detektorių nei pernai.
Aut. past.
„Šie pinigai skirti priešgaisriniams reikalams. Džiugu, kad dėmesys skiriamas ir kasmet jo skiriama daugiau. Sakyčiau, kad to dėmesio galėtų būti dar daugiau.
Šviečiamąja veikla galėtų užsiimti ir savanoriai. Jie galėtų vykdyti ir tam tikrus prevencinius darbus. Ir visa tai – dėl mūsų kraštiečių saugumo“, – pažymėjo P. Aukštikalnis.
Pastebi pagerėjimą
A. Miliauskas pastebėjo, kad kasmet vis daugiau gyventojų įsirengia dūmų detektorius, tačiau nepakanka juos įsirengti, būtina ir prižiūrėti, kad jie veiktų.
„Detektoriai skirti ne mums, ne ugniagesiams, jie skirti jums, kad gaisro atveju jie pypsėtų ir įspėtų jus, o jūs spėtumėte išsigelbėti, spėtumėte užgesinti gaisrą ar iškvieti pagalbą.
Todėl turite prižiūrėti, kad detektoriaus baterija būtų neišsikrovusi, kad būtų veikianti.
Apie išsikraunančią bateriją detektorius praneša pats – jis skleidžia tam tikrus garsus“, – paaiškino Kėdainių rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos vadovas.
Yra buvę
Specialistai pasidalijo žiniomis, kad Kėdainiuose yra buvę atvejų, kai būtent dūmų detektorius perspėjo žmones apie nelaimę ir išgelbėjo nuo didelio gaisro.
„Tokių atvejų tikrai būta ir jų būna po kelis per metus. Statistiką vesti dar sunku, tačiau manome, kad būtina investuoti į gyventojų švietimą.
Labai gerai, kad pas pažeidžiamiausius visuomenės sluoksnius mes apsilankome patys, patys pakalbame, patys paaiškiname ir patys sumontuojame detektorių“, – paaiškino V. Rimkus.
Turėjo klausimų
Savivaldybės ir priešgaisrinės tarnybos delegacijai kraštiečiai turėjo įvairiausių klausimų, į kuriuos, pagal savo kompetencijas atsakė specialistai.
Vicemero žmonės klausė ne tik apie priešgaisrinius reikalus, bet ir apie juos kankinančias problemas – aikštelių, keliukų, vandentiekio būklę ir kt.
Akivaizdu, kad tokie susitikimai, tokios akcijos naudingos mūsų krašto gyventojams.
A. Miliauskas pastebėjo, kad kasmet vis daugiau gyventojų įsirengia dūmų detektorius, tačiau nepakanka juos įsirengti, būtina ir prižiūrėti, kad jie veiktų.
Aut. past.
Kaip veikia?
Gyvenamajame būste turi būti įrengtas bent vienas autonominis dūmų detektorius. Juos įrengiant būtina vadovautis gamintojo instrukcija.
Kadangi karšti dūmai kyla į viršų ir kaupiasi palubėje, šie prietaisai turėtų būti montuojami ant lubų. Tik tais atvejais, kai nėra galimybės jų įrengti ant lubų, jie tvirtinami kitur.
Parenkant detektoriaus tvirtinimo vietą, būtina prisiminti, kad kartais teks pakeisti elementus, patikrinti jo veikimą, todėl rekomenduojama juos įrengti lengvai prieinamose vietose.
Kad autonominiai dūmų detektoriai patikimai veiktų, svarbu periodiškai patikrinti jų veikimą paspaudžiant testavimo mygtuką.
Jeigu šie prietaisai yra su keičiamais maitinimo elementais, juos reikėtų keisti kasmet. Dulkės ir nešvarumai mažina jo jautrumą, todėl reikėtų neužmiršti nuvalyti dulkių.
1 Komentaras
Baikite selpti valkatas ,detektorius kainuoja apie 5eurus , neisgers vienos bonkos ir nusipirks .