Kėdainių rajono neįgalieji ir toliau galės naudotis „Socialinio taksi“ paslaugomis

 Kėdainių rajono neįgalieji ir toliau galės naudotis „Socialinio taksi“ paslaugomis

Nacionalinio socialinės integracijos instituto nuotr.

Rasa JAKUBAUSKIENĖ

Kėdainių rajone visą liepos mėnesį vyko pilotinis „Socialinio taksi“ projektas. Nors būta nemažai svarstymų, ar paslauga dėl neįgaliesiems sunkiai įkandamų kainų bus paklausi ir pasiteisins, tačiau nuogąstavimams nepasitvirtinus, sutartis buvo pratęsta iki metų pabaigos.

Sulaukė ir skundų

Tiesa, kaip teigė Kėdainių rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Jūratė Blinstrubaitė, iš klientų teko sulaukti ir prašymų, pastabų bei pasiūlymų dėl „Socialinio taksi“ paslaugų teikimo: „Taip, gauname pastabų dėl sunkumų registruojantis, vairuotojai neranda adreso, kuriuo kviečiamas taksi ir pan.“.

Vis tik dažniausiai pas gydytojus ar į bankus vykstantys neįgalieji džiaugiasi atsiradusia galimybe vykti jiems pritaikytu specialiuoju transportu. Tai patvirtino ir „Socialinio taksi“ paslaugų plėtros ir kokybės vadovė Gabija Marija Kučinskaitė, kuri teigė, jog projektas Kėdainių rajone labai pasiteisino: „Iš užsakymų kiekio matome, kad poreikis yra ir auga. Kuo toliau, tuo žmonės tampa mobilesni ir savarankiškesni.

Per pilotinio projekto laikotarpį paslauga pasinaudojo 37 asmenys, vidutiniškai per dieną suteikėme paslaugas 5 žmonėms su negalia. Formuojame įgūdžius būti nepriklausomiems nuo kitų asmenų bei aktyviau dalyvauti visuomeniniame gyvenime, tačiau tam reikia laiko, kad žmonės pradėtų keisti įpročius ir taptų labiau aktyvūs socialinio ir ekonominio užimtumo veiklose ar vietose“.

Nors būta nemažai svarstymų, ar paslauga dėl neįgaliesiems sunkiai įkandamų kainų bus paklausi ir pasiteisins, tačiau nuogąstavimams nepasitvirtinus, sutartis buvo pratęsta iki metų pabaigos.

Aut. past.

Planuoja paslaugas senjorams

Pasidomėjus, ar pratęsus „Socialinio taksi“ projektą iki gruodžio 31 d. kaip nors keisis paslaugų teikimas, G. M. Kučinskaitė atsakė neigiamai.

„Bus teikiamos pavėžėjimo ir asistavimo paslaugos negalią turintiems asmenims orientuotos į individualius asmens poreikius. Taip pat kai kuriose savivaldybėse teikiame ne tik pavėžėjimo paslaugas žmonėms su negalia, bet ir senyvo amžiaus asmenims. Todėl tikimės, kad ateityje ir Kėdainiuose sutarsime ne tik dėl neįgalių asmenų, bet ir dėl senjorų pavėžėjimo paslaugos“, – planais dalijosi paslaugų plėtros ir kokybės vadovė.

Ji taip pat teigė, kad, be pavėžėjimo, neįgalūs asmenys prašo ir papildomas pagalbos: „Kaip nukėlimo ir pakėlimo laiptais, kur nepritaikyta infrastruktūra, suteikti asistavimo bei palydos paslaugas. Sulaukiame ir padėkų už tai, kad esame ir padedame suteikdami tokias reikalingas paslaugas žmonėms su negalia“.

Be jau J. Blinstrubaitės paminėtų vietų, į kurias dažniausiai vyksta neįgalieji, G. M. Kučinskaitė paminėjo ir dar kelias: „Daugiausia į gydymo įstaigas ir parduotuves, nes bazinių paslaugų poreikis nėra patenkintas. Buvo užsakymų nuvežti pas notarą į registrų centrą, banką, turgų, vaistines ir kitas įstaigas. Taip pat vežėme klientus į laisvalaikio vietas, aplankyti giminaičių ar seniai matytų draugų“.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content