Pasimatuos verslą mokykloje – gyvens drąsiau

 Pasimatuos verslą mokykloje – gyvens drąsiau

Mokyklos verslumo programoms atrinktos savivaldybės atstovų, švietimo įstaigų vadovų ir bendrovės „Scandagra“ atstovų pasitarime./„Scandagra“ nuotr.

Kėdainiams – verslumo injekcija: verslą matuosis dar daugiau mokinių

Laisvos valstybės vystymasis didžiąja dalimi priklauso nuo stiprios ekonomikos. Tai puikiai žino Kėdainių rajono mokiniai, kurie mokosi ekonomikos ir verslumo mokyklose. „Šią galimybę turintiems mokiniams anksčiau mokyklas baigę kėdainiškiai gali tik pavydėti“, – sako Kėdainiuose užaugusi bendrovės „Scandagra“ marketingo vadovė Inga Kanapeckienė. Ji džiaugiasi, kad nuo šių metų rugsėjo galimybė pasimatuoti verslą mokomosiose bendruomenėse bus suteikta net penkių rajono mokyklų bendruomenėms.

Verslumo pamokas gavo šeimoje

Kėdainių rajono mokyklos, kuriose nuo kitų mokslo metų bus įgyvendinamos „Lietuvos Junior Achievement“ verslumo mokymo programos, buvo atrinktos, įvertinus švietimo įstaigų išteklius. Tokių mokyklų galimybės buvo aptartos bendrame Kėdainių rajono savivaldybės atstovų, švietimo įstaigų vadovų ir bendrovės „Scandagra“ atstovų pasitarime.

Nutarta, kad verslumo pagal tokias programas bus mokoma Kėdainių šviesiojoje gimnazijoje, Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijoje, Šėtos gimnazijoje, Akademijos gimnazijoje ir Kėdainių „Ryto“ progimnazijoje.

„Labai apsidžiaugiau atrinktų į verslumo programą sąraše pamačiusi savo mokyklą, dabar tai – Kėdainių „Ryto“ progimnazija“, – susitikimo įspūdžiais dalijosi „Scandagra“ marketingo vadovė Inga Kanapeckienė. Ji neslėpė, kad išvyka į Kėdainius sužadino jaudinančių prisiminimų iš mokyklos laikų. Vidurinę mokyklą Kėdainiuose ji baigė 2003-aisiais.

„Deja, mano mokymo programoje šios disciplinos dar nebuvo, šiek tiek ekonomikos pamokų teko tik mano jaunesnei seseriai. Tad neslėpdama sakau: man pavydu šių dienų vaikams, kurie turi galimybę mokytis verslumo pagal kokybiškai parengtas mokymo programas. Nors mano vaikystės metais mano šeima, kaip ir dalis kėdainiškių, didesnėmis ar mažesnėmis apimtimis verslininkavo, todėl praktines verslumo pamokas gavau savo šeimoje.“, – prisiminė I. Kanapeckienė.

„Scandagra“ nuotr.

Verslumas padeda gyventi ir išgyventi

Kėdainių šviesiosios gimnazijos mokiniai ekonomikos ir verslumo mokosi nuo 10 klasės. Ekonomikos mokytojos Lilės Žukauskienės darbo patirtis, mokant šių disciplinų, įpusėjo trečią dešimtmetį. Lygiai tiek pat ji su savo mokiniais dalyvauja ir „Lietuvos Junior Achievement“ verslumo programose.

Pasak mokytojos, verslumo mokytis dar mokykloje yra neabejotinai svarbu, nes tai daugeliu atvejų gali lemti, kaip vėliau žmogui seksis atrasti ir išnaudoti savo pragyvenimo šaltinį. „Nėra paprasta susikurti verslą, suprasti tiek verslo teorinius, tiek ir praktinius dalykus. Net ir tiems, kurie verslo nekurs, bendras ekonominis išprusimas gali labai praversti. Šiuolaikinėje visuomenėje gali žiauriai atsiliepti žmogui, kuris apie tai nieko nesupranta“, – sako mokytoja.

Buvę mokiniai tapo verslininkais

L. Žukauskienė taip pat pastebi kad ekonomikos ir verslumo pamokos daugeliui mokinių labai praverčia studijuojant – apie tai pasakoja studentais tapę buvę moksleiviai. Ją taip pat džiugina atvejai, kai jie pasirenka ekonomikos studijas. Mokytoja atkreipia dėmesį, kad tarp ekonomikos studentų ar verslininkų pasitaiko ir tokių, kurie mokyklos metais dargi buvo įsitikinę, kad ekonomikos žinių jiems apskritai neprireiks.

Tarp verslininkų pedagogė šiandien mato ir tuos, kurie pirmąsias praktines verslumo pamokas išėjo mokyklos mokomosiose bendrovėse. Viena tokių mokomųjų bendrovių sukūrė gimnazijos bendruomenei uniformos megztinius, juos mokiniai užsako ir nešioja jau treti metai.

„Labai džiaugiuosi, kad įmonė, kurioje dirbu, remia verslumo programas mokyklose. Mano manymu, investicija į vaikų ugdymą duoda bene geriausią grąžą visuomenei. Džiugu ir tai, kad „Scandagra“ savo socialiniame projekte „Ateities Lietuvai“ didžiausią dėmesį skyrė nuo didžiųjų šalies miestų nutolusiems regionams. Taip iš dalies prisidedame ir prie švietimo srities atskirties mažinimo regionuose.

Čia taip pat yra labai motyvuotų ir aktyvių mokinių ir mokytojų, kurie noriai kelia sau ambicingus tikslus, siūlo naujovių, dirba kūrybingai ir produktyviai. Todėl tikiu, kad pasieksime gerų rezultatų“, – sakė „Scandagra“ atstovė I. Kanapeckienė. Įmonės socialiniame projekte ji dalyvauja kaip verslumo programų mentorė.

Užs. Nr. 58

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content