5 patarimai, kurie padės keliauti kitaip
Lietuviai keliauja vis daugiau – antai vienas didžiausių kelionių organizatorių Lietuvoje teigia, kad po rekordinės pernykštės vasaros tikimasi, kad šiemet mūsų šalies keliautojai pirks dar 25 proc. daugiau kelionių. Tačiau dažniau keliaudami poilsiautojai ima tikėtis įspūdžių įvairovės. Kad kiekviena kelionė, kad ir kur bekeliautumėte, būtų ypatinga, tereikia laikytis kelių užkietėjusių keliautojų patarimų.
1. Kelkitės anksti
Turbūt pagalvojote – kokios čia atostogos, jeigu reikia anksti keltis? Tačiau nepatingėkite – rezultatas vertas pastangų. Jeigu pasirinkote tinginio atostogas, tą galite padaryti vos kartą – kitaip nesužinosite, ką prarandate. Ryto ramybė, bundanti gamta ir miestas arba gamta – paprasti dalykai, tačiau juos patiriame retai, o svečiame krašte jie – dar įspūdingesni.
Jeigu mėgstate judėti, anksti kėlę išvengsite minių. O tai reiškia gražesnes nuotraukas ir aiškesnius įspūdžius. Be to, jeigu keliaujate vasarą, iki dienos karščių būsite nuveikę daug darbų ir pelnytai gulsite pogulio, idant su naujomis jėgomis kiltumėte naujų įspūdžių link.
2. Bendraukite
Bendraukite su bendrakeleiviais – itin svarbu. Tačiau ne mažiau svarbu bendrauti su vietiniais žmonėmis: klauskite jų, sveikinkitės, dėkokite, šnekinkite. Žmonės visose šalyse mėgsta bendrauti su svetimšaliais, padėti jiems bei pažindinti su savo šalimi. Tuo itin išsiskiria portugalai: apklausos rodo, kad jie – palankiausiai į svečius iš užsienio žiūrinti Europos tauta.
Labai tikėtina, kad perkratydami kelionės įspūdžius suprasite, kad vieni svarbiausių patyrimų ir prisiminimų bus vienaip ar kitaip susiję su vietiniais žmonėmis, jų pagalba bei patarimais.
3. Ragaukite vietinio maisto
Viešbučiuose ir turistiniuose restoranuose pateikiamas maistas turi patikti visiems, todėl jis stokoja išskirtinumo. Geriausiu atveju jis bus panašus į tautinius drabužius – vietiniai jo beveik nevalgo arba pateikia tik per šventes. Tai nėra blogai, tačiau vienas geriausių būdų pažinti šalį – susidurti su jos maisto kultūra. O tikroji šalies maisto kultūra atsiskleidžia ten, kur vietiniai gamina vietiniams. Nežinote tokių vietų? Tuomet prisiminkite patarimą nr. 2.
Pavyzdžiui, graikai itin dažnai valgo ne namie ir mėgsta palyginti paprastą, tačiau iš puikių ingredientų pagamintą maistą, tad rasti tinkamą vietą pavalgyti Graikijoje sunku nebus.
Tiesa, kai kada maisto ragavimui gali prireikti ir drąsos, tačiau ko verti nuotykiai, jeigu netenka įveikti iššūkio? Net jeigu tas iššūkis, o gal ir visą gyvenimą liksiantis įspūdis, bus patiektas ant lėkštutės tiesiogine šio žodžio prasme. Beje, ar pastebėjote, kad maisto nuotraukos iš kelionių socialiniuose tinkluose sulaukia daugiausiai dėmesio?
4. Neplanuokite per daug
Kuo daugiau planų, tuo griežtesnis jūsų tvarkaraštis ir tuo daugiau įtampos, kad plano laikytumėtės. Net nepastebėsite, kaip imsite vergauti tvarkaraščiui. Palikite vietos improvizacijai, sustojimams ir paklydimams – juk tai jūsų, o ne tvarkaraščio kelionė. Pavyzdžiui, Izmiro regionas Turkijoje gali pasigirti tokia antikinio bei kitų laikotarpių paveldo gausa, kad iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad be plano neapsieisit. Tačiau leiskit regionui pačiam save atskleisti ir mėgaukitės kelione.
5. Daug žmonių? Tam yra priežastis
Dažnai žmonės vengia vietų, į kurias keliauja daugelis. Tačiau tai tas pats, kas neskaityti klasikinių knygų ar nežiūrėti klasikinių filmų. Daugelis žmonių keliauja ten pat dėl paprastos priežasties – ten verta keliauti.