Šalies krepšininkės skaudžiai pralaimėjo Kėdainiuose

Trečiadienio vakarą Kėdainių arenoje Lietuvos (0-3) moterų krepšinio rinktinės svajonė atstovauti savo šaliai 2017-ųjų Europos krepšinio čempionate Čekijoje skaudžiai dužo į šipulius. Mūsiškės po atkaklios kovos nusileido Latvijos (2-1) rinktinės krepšininkėms rezultatu 81:87 (14:17, 29:18, 16:23, 22:29) ir pasitraukė iš kovos dėl patekimo į Senojo žemyno pirmenybes. Lietuvos rinktinės nuo skaudaus pralaimėjimo neišgelbėjo net ir įspūdingas moterų rinktinės lyderės, dvigubu dubliu pasižymėjusios Gintarės Petronytės pasirodymas.

Svarstyklės. Vos 4 taškais pirmąjį kėlinį pralaimėjusios Lietuvos krepšininkės atsigriebė antrajame, kurį laimėjo net vienuolika taškų, ir ilsėtis į ilgąją pertrauką išėjo švieslentei fiksuojant jų pranašumą rezultatu 43:35. Po trečiojo kėlinuko mūsiškės vis dar buvo priekyje minimalia, trapia vieno taško persvara – 59:58.

Lyderiaujanti komanda šiame mače keitėsi net 20 kartų, 13 kartų švieslentė fiksavo lygų rezultatą.

Drama ant parketo. Viską į savo vietas sustatė ketvirtojo kėlinio pabaiga. Didžiąją mačo dalį lyderiavusios lietuvės paslydo likus kiek daugiau nei dviems minutėms iki finalinės rungtynių sirenos. Po užtikrinto G. Petronytės dvitaškio metimo mūsiškės išsiveržė į priekį (79:77), o jau kitos atakos metu latvė Ieva Krastina smeigė tolimą metimą (79:80). Po varžovės klaidos prie baudų metimo linijos stojusios G. Petronytės ranka nesudrebėjo ir ji pataikė abu baudos metimus (81:80). Likus pusantros minutės iki rungtynių pabaigos, atakos smaigalyje atsidūrusi Anete Jekabsone-Zogota darsyk skaudžiai nubaudė lietuves taikliu metimu iš toli (81:83), ir jau netrukus po Gabrielės Gutauskaitės pražangos ji stojo prie baudų metimo linijos (81:85). Lietuvos rinktinės treneris, bandydamas griebtis šiaudo, likus 23 sekundėms iki mačo pabaigos paprašė minutės pertraukėlės, tačiau po jos G. Petronytė paskutinėmis sekundėmis prametė metimą iš po krepšio, o latvės į tai atsakė dvitaškiu metimu (81:87).

Tritaškiai. Per pirmąją rungtynių pusę lietuvės buvo realizavusios 2 tolimus metimus iš 6, jų varžovės – 2 tritaškius iš 5 bandymų.

Toliašaudė Latvijos moterų rinktinės artilerija prabilo antrojoje rungtynių dalyje – kaimyninės šalies krepšininkės pataikė 9 metimus iš 13, tuo metu iš lietuvių mestų 11 tolimų metimų tikslą pasiekė tik 4.

Įdomu tai, kad iki tol Latvijos moterų rinktinės krepšininkės per rungtynes vidutiniškai įmesdavo vos 2 tritaškius metimus.

Aistruoliai. Kėdainių arenoje, ko gero, latvių dar niekada nebuvo tiek, kiek šįvakar – palaikyti savo šalies moterų krepšinio komandos suvažiavo ir areną raudonai balta spalva nudažė per 250 Latvijos sirgalių.

Pražangos. Įtemtose rungtynėse latvės prasižengė net 32 kartus, lietuvės taisykles pažeidė 19 kartų.

Lyderė. Mače su Latvijos moterų krepšinio rinktine lietuves į priekį tempė aikštelėje daugiau nei 32 minutes praleidusi G. Petronytė. Krepšininkės sąskaitoje – 31 pelnytas taškas, 5/11 dvitaškių, 2/3 tritaškių, 15/16 baudų metimų, 10 atkovotų kamuolių, 4 rezultatyvūs perdavimai ir 13 išprovokuotų pražangų.

Po rungtynių G. Petronytei sunkiai sekėsi tramdyti emocijas: „Tai, kas nutiko, pavadinčiau tragedija. Kalbėti labai sunku, liūdna, skaudu. Galime kaltinti tik patys save. Su šiuo pralaimėjimu viskas nusibraukia, sunku patikėti tuo, kad ką tik buvome krepšinio elite, o dabar esame absoliučiame dugne.“

Treneris: „Pralaimėjome kovą dėl atšokusių kamuolių“

„Regis, ir kovėmės, ir buvome išstudijavę varžoves, žinojome, ką jos daro ir kaip. Merginos stengėsi. Negali sakyti, kad jos nekovojo. Ėjosi viskas, kaip ir buvome suplanavę. Galbūt pabaigoje pritrūko jėgų, o gagrindinė pralaimėjimo priežastis – pralaimėta kova dėl atšokusių kamuolių po savuoju krepšiu. Latvės po mūsų krepšiu atkovojo 15 kamuolių. Tiek atiduoti mes negalime. Nieko nepadarysi. Čia – krepšinis“, – po pralaimėto mačo Latvijos moterų rinktinei ir iš rankų išslydusio kelialapio į Europos čempionatą apmaudo neslėpė vyriausiasis  Lietuvos moterų krepšinio rinktinės treneris Rimvydas Samulėnas.