Verslo valdymo sistemos: kaip pasirinkti?

 Verslo valdymo sistemos: kaip pasirinkti?

Kad verslo valdymo sistemos yra vertingos ir lengvinančios darbą ne tik didelėms, bet ir smulkioms bei vidutinėms įmonėms, galima net neabejoti. Tačiau labai svarbu, kad verslas, norintis įsigyti ir integruoti tokias sistemas, pasirinktų tinkamai, o sistemos būtų sklandžiai ir kokybiškai integruotos į įmonės veiklą. Verslo valdymo sprendimus siūlančios įmonės „Dineta“ atstovas Giedrius Židonis dalijasi trimis patarimais, kad integracija būtų lengva ir sklandi.

Išvengti didelių investicijų gali padėti programos nuoma

Šiuolaikinėms verslo valdymo programoms paprastai būdinga tai, kad jos įgalina kokybiškų, naujų verslo organizavimo formų kūrimą ir jos įdiegimas įmonėje reiškia pačios organizacijos pokyčius. Diegiantys VVS įgyja didesnę kontrolę ir geresnes sprendimų priėmimo galimybes. Tačiau apsispręsti, kokią sistemą pasirinkti, gali būti sunku.

Prieš įsigyjant kokį nors daiktą, norisi jį pasimatuoti – ar tiks, patiks, ar tikrai bus naudojamas. Lygiai taip pat reikėtų elgtis ir su verslo valdymo sistemomis. Prieš įsigyjant programą, pirmiausia reikėtų gerai išanalizuoti, o dar geriau – pabandyti.

„Pirmiausia reikia žiūrėti, kad nebūtų didelių pradinių investicijų, kaštų. Reikia pasitikrinti, ar programa tikrai tinka, kad pinigai nebūtų išmesti į balą. Tad pirmasis patarimas būtų toks – reikėtų ieškoti programos, kuri yra nuomojama. Tokią programą gealėsite pabandyti be didelių investicijų“, – sako G. Židonis.

Debesų technologijos padės sutaupyti

Prieš įsigyjant verslo valdymo programą, svarbu apgalvoti, ar turėsite finansinių ir personalo resursų viską atlikti patys – įdiegti programą, įsigyti ir palaikyti serverius. „Dineta“ atstovas pataria geriau rinktis debesų technologijų principu sukurtas programas, kurios ne tik padės sutaupyti pinigų, bet nepareikalaus ir žmogiškųjų išteklių.

„Kas liečia programinę ir kompiuterinę įrangą, antras patarimas būtų ieškoti programos, kuri ne tik nuomojama, bet ir yra sukurta debesų technologijos principu. Tai reiškia, kad jums nereikia pirkti serverio, antivirusinės serverio programos, nereikia ir vietos serveriui bei jį prižiūrinčio personalo, susitaupo serverio elektros sąnaudos. Mes vėlgi nerizikuojame pinigais ir nesusikuriame papildomų rūpesčių kaip tą kompiuterinę sistemą pastatyti, pajungti. Debesų technologijų principu dirbančios įmonės visą įrangą išnuomoja ir dažniausiai tai įeina į programos nuomos kainą“, – pataria Giedrius Židonis.

Svarbu įvertinti savo poreikius ir aptarnavimo galimybes

Rinkdamiesi verslo valdymo sistemą, turėtumėte atidžiai įvertinti savo įmonės poreikius ir reikalavimus. Pasidomėkite skirtingais tiekėjais, jų patirtimi ir klientų atsiliepimais. Taip pat svarbu įsitikinti, kad pasirinkta sistema yra suderinama su jūsų esamomis sistemomis, pavyzdžiui, buhalterine programa ar CRM sistema. Tinkamai pasirinkta sistema pagerins integracijos sklandumą ir sumažins galimas suderinamumo problemas.

Lygiai taip pat reikėtų pagalvoti ir apie programos priežiūrą – ją neužteks tik įsidiegti, reikės mokytis programa naudotis bei ją prižiūrėti.

„Trečias svarbus momentas – reikėtų, kad sistema būtų prižiūrima. Reikia tikrinti ar yra Lietuvoje specialistų, kurie galėtų prižiūrėti tą sistemą. Jei sistema brangi, greičiausiai brangios bus ir tokią sistemą prižiūrinčių specialistų paslaugos. Būtina pasidomėti ką rekomenduoja profesionalai, kad po įdiegimo rastumėte kas paaiškina, sutvarko problemas ar, jei reikia kažką sukurti, įdiegti naują funkciją, gali jums tai atlikti protinga kaina“, – trečiąjį patarimą įvardija „Dineta“ atstovas.

Jei vis dar sunku apsispręsti ar baisu suklysti, UAB „Dineta“ atstovai gali padėti, pakonsultuoti ar pristatyti verslo valdymo sistemą „Dineta.erp“, kad galėtumėte efektyviai išnaudoti savo išteklius, valdyti informaciją, ją integruoti tarp padalinių bei standartizuoti ir automatizuoti veiklos procesus.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video