Įveikti nerimą senjorams padeda nemokama telefoninių pokalbių linija

 Įveikti nerimą senjorams padeda nemokama telefoninių pokalbių linija

Panika ir nerimas dėl korona viruso ir jį lydinčios gyventojų saviizoliacijos sparčiai auga. Daugelio mintyse vyrauja „blogiausias scenarijus“, gąsdina viruso plitimo greitis ir mastas. Tačiau visuomenę, ko gero, įaudrina ne tik pati viruso grėsmė, bet ir aplinkoje bei socialinėse medijose sėjama panika ir stresas. 

Psichologų vertinimu, juntamas nerimas dėl pandemijos mums gali būti netgi naudingas, nes jis skatina veikti: dažniau plauti rankas, vengti masinių susibūrimo vietų, atidėti suplanuotas keliones. Nerimas taip pat kyla, kai baiminamasi dėl artimųjų sveikatos, jų netekties. Tai – natūralūs, suprantami jausmai, kylantys šioje situacijoje. Tačiau svarbu pasirūpinti, kad nerimas netaptų per dideliu, perdėtu – kai imama jaudintis dėl įsivaizduojamų, mažai tikėtinų situacijų. Dažnai patiriamas nerimo jausmas perauga į stresą, sukelia baimės jausmą, gali prasidėti panikos atakos. Toks psichologinis ir emocinis stresas žmogaus sveikatai yra žalingas.

Žmogaus kūnas susijęs su emocijomis, jausmais, nuotaikomis. Kai žmogus perdėtai nerimauja, įtampą patiria ir jo kūnas – išsiskiria daugiau streso hormono, kuris silpnina imunitetą, mažina atsparumą ligoms, trukdo sveikti. Todėl šioje ypatingoje situacijoje ypač svarbu rūpintis ne tik savo kūnu ir jo apsauga, bet ir savo emocine savijauta. Skirkite daugiau laiko savo pomėgiams: eikite pasivaikščioti gamtoje, klausykitės malonios muzikos, skaitykite knygas, žiūrėkite mėgstamus filmus ar įdomias laidas. Jei kamuoja itin nerimastingos mintys, padėti gali kvėpavimo ir relaksacijos pratimai, pokalbis su artimaisiais ar bičiuliais.

[quote author=“Aut. past.“]„Sidabrinė linija“ yra nemokama draugystės ir emocinės pagalbos linija vienišiems ir bendravimo stokojantiems vyresnio amžiaus žmonėms, siūlanti galimybę turėti telefoninį draugą, su kuriuo galima reguliariai kalbėtis įvairiausiomis temomis, aptarti aktualijas ar tiesiog pasišnekučiuoti.[/quote]

Pasidalinimas patiriamais išgyvenimais su draugais ar artimaisiais veiksmingiausiai mažina nerimo jausmą, tačiau šiuo metu, paisant rekomendacijų, reikėtų vengti gyvo kontakto su žmonėmis. O tai gali itin paskatinti vienišumo ir dar didesnės atskirties jausmą. Pokalbiai telefonu tampa saugiausia bendravimo priemone. Skambučiai draugams, kad ir telefoniniams, gali padėti ramybės jausmui sugrįžti.

„Sidabrinė linija“ siūlo pagalbą 

Padėti gali ir „Sidabrinė linija“. Tai yra nemokama draugystės ir emocinės pagalbos linija vienišiems ir bendravimo stokojantiems vyresnio amžiaus žmonėms, siūlanti galimybę turėti telefoninį draugą, su kuriuo galima reguliariai kalbėtis įvairiausiomis temomis, aptarti aktualijas ar tiesiog pasišnekučiuoti. 

„Sidabrinėje linijoje“ užsiregistravusių senolių skaičius jau pasiekė 2.000. Su jais bendrauja daugiau nei 300 įvairaus amžiaus ir profesijos savanorių. Nuo „Sidabrinės linijos“ veiklos pradžios 2016 metų vasarą iš viso įvyko jau daugiau nei 43.000 pokalbių, kurių bendra trukmė artėja prie 900.000 minučių, arba 15.000 valandų. Tai geriausias „Sidabrinės linijos“ kuriamo poveikio – vienišumo mažinimo – įrodymas. 

Jaučiant poreikį būti išklausytam, norint gauti informacijos ir konsultacijas dėl  susidariusios situacijos šalyje ir pasaulyje, ar tiesiog ieškant bendraminčio nuolatiniams pokalbiams telefonu, galima skambinti nemokamu telefonu 8 800 800 20. „Sidabrinės linijos“ konsultantės išklausys, nuramins, suteiks pagalbą, patars ir užregistruos draugystės ir bendravimo telefonu paslaugai. Kreiptis gali visi, kas išgyvena vienatvės tuštumą, bet nori bendrauti ir turėti nuolatinį pašnekovą.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video