Turite galimybę gauti finansavimą: kurkite idėjas

 Turite galimybę gauti finansavimą: kurkite idėjas

Norite pasiūlyti kažką išskirtinio savo rajonui – dalyvaukite „Gyventojų iniciatyvų“ konkurse. Kėdainių rajono savivaldybė laukia Jūsų vizijų iki rugpjūčio 31 dienos./Algimanto Barzdžiaus/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Paskelbus „Gyventojų iniciatyvų“ konkursą, kuriam projektus iniciatyvūs gyventojai gali teikti visą vasarą iki pat rugpjūčio 31 dienos, Kėdainių rajono savivaldybė teikė pirmąją nuotolinę konsultaciją gyventojams. Be detalaus sąlygų išaiškinimo, savo asmenine patirtimi su kėdainiškiais pasidalijo Priekulės kunigas ir Šiaulių miesto savivaldybės atstovas. Ką turėtų daryti kėdainiškiai, kad išvengtų to, kas nepavyko Šiauliams? O ar galėtų būti čia naudinga Priekulės pasiekimų patirtis?

Priekulės Šv. Antano Paduviečio bažnyčios klebonas kunigas Viktoras Ačas pasakojo, kaip kartu su bendruomene kūrė projektą Klaipėdos rajono dalyvaujamajam biudžetui „Poilsio ramybės oazė prie giedančio fontano“.

Atrodytų, fontanas – labiau puošmena, bet kunigas V. Ačas šiuo projektu labiau telkė bendruomenę ir kėlė jos dvasią, nes norėjo projektu priminti miesteliui buvusią šlovę.  

O Šiaulių miesto mero patarėjas, dalyvaujamojo biudžeto darbo grupės Šiaulių mieste pirmininkas Justinas Švėgžda didžiuojasi, kad pateiktų projektų gausa jie pralenkė Alytų, nes vos paskelbus konkursą miestiečiai pateikė 3 kartus daugiau idėjų – net 34. Jas vien pristatyti bendruomenei teko 3 ilgus vakarus.

Deja, didžiojo projekto, kurio vertė buvo 150 tūkst. eurų, šiauliečiai neįgyvendino, todėl ir pamoką, kaip atidžiai reikia tikrinti pasiūlymų detales, savivaldybė išmoko ir patirtimi atvirai pasidalijo su Kėdainių bendruomene. 

Visi kalbėtojai drąsino kėdainiškius, ragino juos teikti savo idėjas ir dalyvauti „Gyventojų iniciatyvų“ konkurse.

Akcentuota, kad ir miestas, ir rajonas bus daug mielesnis, jei jį kurs patys miestiečiai, o galimybės tam yra. Šiais metais Kėdainiai startuoja ir galima teikti savo idėjas į dvi mažos apimties projektų kategorijas: Kėdainių miesto ir rajono seniūnijose, kurių kiekvieno bendra įgyvendinimo vertė neturi viršyti 20 tūkst. eurų.

Konkurso sąlygas išsamiai vietos bendruomeninių organizacijų lyderiams ir aktyviems gyventojams pristatė Kėdainių rajono savivaldybės administracijos nevyriausybinių organizacijų koordinatorė Audronė Stadalnykienė. 

„Rinkos aikštės“ inf.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video