Koks baubas slepiasi po A. Butkevičiaus lova?

 Koks baubas slepiasi po A. Butkevičiaus lova?

Turbūt nėra tokios politinės partijos, kuri visiems patiktų. Sakoma, kad visiems mielas nebūsi, na, bet politikai tikisi, kad bent dalis gyventojų juos palaiko. Valdantieji socialdemokratai turbūt ne veltui valdantieji – pelnę žmonių pasitikėjimą pažadais, duotais prieš rinkimus, dabar, panašu, gali tik kruvinas ašaras šluostytis. Lyg maža būtų valstybinio lygio juokeliais tapusių Birutės Vėsaitės samprotavimų apie šešis kartus atpigusį šildymą, ankstukų motinas alkoholikes ir kairiojo sparno sustiprinimo perspektyvas, dabar dar ir premjeras Algirdas Butkevičius keletą išminties perliukų pažėrė.

Tokių perliukų, tiesa, nesitikėjo niekas, o šokiruota liko visa Lietuva. Mat pagal mūsų gerbiamą premjerą, mokytojai streikuoja ne todėl, kad sunkus ir atsakingas darbas vertinamas nepakankamai. Streikus inicijuojančioms švietimo darbuotojų profesinėms sąjungoms įtaka daroma Rusijoje, sako jis. O sakyti taip galima, nes jis gavo medžiagos iš „tam tikrų tarnybų“. Iš viso tai paskaitykite laikraštį „Komsomolskaya Pravda“, ir viskas bus aišku.

O kai tokias klejones išgirdę profesinių sąjungų atstovai ėmė svarstyti galimybę savo garbę ginti teismuose, premjeras dar ir pamalonintas pasijautė. „Tai labai malonu. Pavardės nebuvo paminėtos“, – sako A. Butkevičius. Na, nieko nepasakysi, daugybė metų politikos arenoje premjerą išmokė gudrių manevrų – konkrečios pavardės nepasakytos, nėra prie ko prisikabinti. Cha!

Teisybės dėlei reikia pripažinti, kad A. Butkevičiui vaidenasi ne pirmą kartą. Tai Vyriausybę kažkas nuversti bando, tai emigracija auga dėl privalomos karinės tarnybos. Ir, be abejo, rusai, rusai visur.

Kad Rusija nėra mylimiausia Lietuvos kaimynė, pastebėtų ir aklas. Tačiau reikia pripažinti, kad begalinis noras visas negandas suversti ant šios šalies jau darosi patologinis – visur pilna rusų šnipų, rusai viską kontroliuoja, rusai liepia streikuoti, rusai sako, kad mokytojai turi norėti didesnių atlyginimų.

Logiškai mąstant, jeigu jau Rusijos įtakos vedami mokytojai streikuoti ima, argi nekeista, kad Lietuvos priešas rūpinasi mūsų švietimo sistema labiau, nei pati Lietuva? Kažkaip lyg ir gėda turėtų būti, bet ne, premjeras garsiai apie tai kalba. Jam nė kiek negėda.

Streikas, žinoma, nėra pati maloniausia praktika. Tačiau tai toli gražu ne naujiena – kitose ES šalyse streikuojama dažnai ir praktiškai dėl visko. Tai būdas atkreipti dėmesį į save, į problemas, kurias politikieriai bando užglaistyti.

Kai mūsų mokytojai, žmonės, kurie augina, auklėja ir šviečia ateities kartą, tie, kurie atiduoda visą save už vidutinį 600 eurų atlyginimą, sukyla Lietuvoje – kur tai matyta? Na, panašu, kad mūsų premjerui mokytojų streikas yra Terra incognita, žmogus taip susijaudino, kad prišnekėjo visokių nesąmonių. Apkaltino rusus, nes ką daugiau apkaltinsi? Valdžios gi neapkaltinsi, nes pats kaltas liksi, mokytojus apkaltinti moralė net jam neleidžia, kas tada belieka?

Rusija. Toks tarptautinis atpirkimo ožys.

Trumpai tariant, jeigu norit didesnės algos – jus ryškiai veikia Rusija. Jeigu dar garsiai apie tai šnekat – įtaka tiesiog neabejotina.

Kaži kaip vertinti aukštiems pareigūnams ir teisėjams padidintus atlyginimus? Juk net bylos buvo iškeltos, kalbėta taip pat garsiai. Lai susėda streikuojantys mokytojai ir pagalvoja, kieno įtaką čia galima pripaišyti. Ai, tiesa, jie neturi kada politikuoti, nes turi mokyti vaikus. Beje, premjero palikuonis taip pat.

Atsakant į klausimą – po premjero lova slepiasi Rusijos baubas. Bet apie savo baimes premjeras šneka garsiai, nes jis – drąsus žmogus. Drąsos priduoda ir tai, kad jam, ko gero, niekada neteks streikuojant įrodinėti savo darbo svarbos. O kam streikuoti, kai kas mėnesį kišenė pasipildo maždaug 3 000 eurų?

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video