Trispalvės karštinė

 Trispalvės karštinė

Lietuviai, tarp jų ir Kėdainių krašto žmonės, it pasiutę ruošiasi bene reikšmingiausio mūsų šalies istorijos įvykio – 1918 m. vasario 16 d. įkurtos nepriklausomos ir modernios Lietuvos valstybės šimtmečio sukakčiai.

Gyventojai iš parduotuvių lentynų masiškai šluoja valstybines šalies vėliavas, paklausos nestokoja ir kita lietuviška atributika – suvenyrai, puodeliai, galvos apdangalai ir t.t.

Nebeliko vėliavų

Artėjant Vasario 16-ajai įsigyti valstybinę Lietuvos vėliavą Kėdainiuose tapo praktiškai misija neįmanoma – jų nebeliko daugelyje jomis prekiaujančių miesto parduotuvių.

Kanceliarinių prekių parduotuvėje „Jurasta“ artėjančiam valstybės šimtmečiui paruoštos vėliavos buvo išgraibstytos žaibiškai. Deja, jų papildymo parduotuvėje artimiausiu metu tikėtis neverta.

[quote author=“J. Burlingienė“]200 vienetų valstybės vėliavų, kurių paprastai užtekdavo ištisiems metams, buvo parduota per porą dienų.[/quote]

„Šiuo metu valstybinės atributikos paklausa yra milžiniška. Dabar, iki Vasario 16-osios likus vos keletui dienų, deja, bet praktiškai nieko jau nebeturime. 200 vienetų valstybės vėliavų, kurių paprastai užtekdavo ištisiems metams, buvo parduota per porą dienų. Mūsų telefonai, internetinė parduotuvė ir „Facebook“ paskyra lūžta nuo užklausų, kada prekyboje vėl bus trispalvių. Deja, bet panašu, kad artimiausiu metu pakankamo kiekio šių vėliavų tikrai neturėsime. Gamintojai nesusidoroja su milžiniškais jų užsakymų kiekiais, be to, kiek žinau, jie pritrūko audinio vėliavų gamybai, o jo papildymas turėtų atkeliauti jau tik po šventės.

Tiesa, tiekėjai mums žadėjo vos 10 trispalvių iki šventės dar atvežti, bet tai yra tik lašas jūroje to, kiek mums jų reikėtų. Manau, šį kartą būtume pardavę ne mažiau kaip 500 trispalvių. Mes tikrai nesitikėjome, kad kils šitoks ažiotažas dėl valstybės vėliavos“, – sako UAB „Jurasta“ vadovė Jūratė Burlingienė.

Verslininkė pastebi, kad šiuo laikotarpiu paklausiausia valstybinės atributikos prekė yra Lietuvos trispalvė. Istorinės Lietuvos vėliavos bei šimtmečio vėliavų prekyboje dar yra, tiesa, šios yra kone trečdaliu brangesnės nei siūtos trispalvės.

„Trispalvių paklausa tikrai milžiniška. Nors liūdna, kad negalime savo pirkėjams pasiūlyti daugiau trispalvių, tačiau labai smagu matyti, kad lietuviai taip entuziastingai ruošiasi valstybės šimtmečiui. Esu tikra, kad net ir praėjus šventei valstybinės atributikos naudojimas padidės. Labai džiugu matyti, kad atsiranda gyventojų sąmoningumas, suvokimas, jog mes taip pat turime savo valstybinę atributiką. Tad planuojame plėsti šios atributikos asortimentą, galbūt pasiūlyti kažką išskirtinio ir unikalaus“, – tvirtina J. Burlingienė.

Paklausa milžiniška

Dar vienoje kėdainiečių pamėgtoje kanceliarinių prekių parduotuvėje „Charlot“ trispalvės irgi jau seniausiai išgaravo.

[quote author=“Vadybininkė Loreta“]Trispalvių jau senokai nebeturime, bet viliamės, kad jų dar pavyks gauti iki šventės.[/quote]

„Žmonės lietuvišką atributiką perka kaip pamišę. Ypač paklausios vėliavos, tačiau labai paklausūs yra įvairūs lipdukai, ženkliukai ir pan. Pastarąsias dvi savaites tai yra aktualiausios prekės. Trispalvių jau senokai nebeturime, bet viliamės, kad jų dar pavyks gauti iki šventės“, – sako parduotuvės „Charlot“ vadybininkė Loreta.

Didieji prekybos tinklai taip pat stebi išaugusias tautinės atributikos pardavimų tendencijas.

„Fiksuojamos pardavimų tendencijos rodo, jog šimtmečio laukimo nuotaikos pasiekė piką. Palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai vasario mėnesį, visos tautinės atributikos prekių paklausa šoktelėjo 200 proc., o vėliavų pardavimai išaugo net 800 proc. Pavyzdžiui, jei praėjusiais metais pirmoje vasario pusėje pirkėjai įsigijo 43 valstybines vėliavas, šiais metais jų pardavėme beveik 1 300 vienetų. Kitaip tariant, paklausa yra milžiniška, todėl gali taip atsitikti, jog tam tikru metu trispalvę norintis įsigyti pirkėjas, gali jos nerasti, nors ir tiekėjai, ir mes, labai stengiamės, kad vėliavų parduotuvių lentynose būtų.

Ruošdamiesi valstybės 100-mečio paminėjimui, tiekėjams pateikėme 5 kartus didesnius tautinės atributikos, įskaitant ir vėliavų, užsakymus. Tačiau fiksuojama paklausa viršijo visus prognozuotus lūkesčius. Šiuo metu tautinės atributikos gamintojai dirba visu įmanomu pajėgumu stengdamiesi siūti vėliavas. Papildomi vėliavų kiekiai parduotuves pasiekia kasdien.

Didžiausiose mūsų parduotuvėse visą vėliavų asortimentą sudaro 7 rūšių vėliavos. Jų kainos svyruoja nuo 0,58 euro centų už popierinę vėliavėlę iki 29 eurų už valstybinę istorinę vėliavą.

Taip pat itin populiarūs smulkūs suvenyrai: magnetukai, raktų pakabukai, rašymo priemonės; tautiniais motyvais dekoruotos stiliaus detalės: šalikai, pirštinės, marškinėliai ir kitos prekės“, – „Rinkos aikštei“ komentuoja „Maximos“ komercijos vadovė Vilma Drulienė.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video