Švietimo bendruomenės atstovai sutarė dėl esminių šių mokslo metų principų

 Švietimo bendruomenės atstovai sutarė dėl esminių šių mokslo metų principų

Kontaktinis ugdymas saugioje mokykloje, tėvų pareiga užtikrinti vaikų mokymąsi, skiepijimo skatinimas, emocinė ir mokymosi pagalba mokiniams, palankesnės sąlygos mokytojams. Tokių pagrindinių principų rytoj prasidedančiais naujais mokslo metais sutarė laikytis švietimo bendruomenės atstovai, šiandien, rugpjūčio 31-ąją Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje pasirašę bendrą kreipimąsi.

Kreipimąsi į švietimo bendruomenę dėl naujų mokslo metų pasirašė ministrė Jurgita Šiugždinienė, Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas Mindaugas Sinkevičius, vaikų teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė, Nacionalinio NVO tinklo vadovė Judita Akromienė, VDU licėjaus „Sokratus“ mokytojų mentorius Miša Jakobas, taip pat mokyklų asociacijų, pedagogų profesinių sąjungų, mokinių, jų tėvų atstovai.  Iš viso šešiolika organizacijų,

„Tai iš tiesų neeilinis įvykis. Kartu bendradarbiaudami inicijavome šį laišką švietimo bendruomenei. Svarbu ir tai, kad ši kreipimosi idėja kilo ne iš ministerijos, o bendraujant su švietimo ekspertais. Jei veiksime po vieną, nieko nebus. Visi sutariame, kad mokiniai grįžta į klases, bet situacija nėra paprasta.

Pagrindinis kreipimosi tikslas – kad vaikai mokytųsi klasėse ir visi užtikrintume saugumo reikalavimus. Todėl čia labai svarbus ir visuomeninių organizacijų, ir tėvų vaidmuo bei atsakomybė“, – sakė švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.    

Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas Mindaugas Sinkevičius pabrėžė: „Visos šalys prisiėmėme atsakomybę solidariai pasakydamos, kad mokiniai, rytoj pradėję naujus mokslo metus suoluose, juos suoluose turėtų ir pabaigti. Tai visų atsakomybė, taip pat ir tėvų. Vaikų emocinė sveikata ir socializacija taip pat svarbi ir mokinių pasiekimams. Suprantame, kad gali kilti židinių savivaldybėse, bet šiuo sutelkiančiu įsipareigojimu visi švietimo dalyviai prisiimame savo atsakomybę dėl naujų mokslo metų“.  

Vaikų teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė sveikino iniciatyvą ir akcentavo vakcinavimosi svarbą. „Norime ar nenorime, bet turime galvoti bendruomeniškai, galvoti apie kitą, šalia esantį. Turime skiepytis, testuotis, nes nėra kito būdo. Reikia pagalvoti apie kitus žmones, kurie negali skiepytis dėl sveikatos būklės, apie pačius mažiausius, kurie eina į darželį, į mokyklą, jiems kol kas nėra skiepų. Todėl raginu vakcinuotis“, – kalbėjo E. Žiobienė.

Švietimo organizacijos sutarė, kad pirmenybė teikiama kontaktiniam vaikų ugdymui, nes jis labiausiai atitinka vaiko interesus ir yra produktyviausias. Tėvų pareiga užtikrinti, kad vaikas mokytųsi: lankytų pamokas mokykloje arba, jei klasė laikinai mokosi nuotoliniu būdu, prisijungtų prie nuotolinių pamokų.

Kreipimesi akcentuojama, kad mokyklose bus teikiama mokymosi ir emocinė pagalba kiekvienam mokiniui. Vaikai mokykloje laukiami ir rūpestingai priimami po ilgai trukusio nuotolinio mokymo.

Tarp visų švietimo bendruomenės narių palaikoma aplinka, skatinanti pagarbą ir tarpusavio pagalbą. Švietimo įstaigų vadovai, profesinės sąjungos, ministerija visus sprendimus, rekomendacijas priima vadovaudamiesi siekiu gerinti pedagogų darbo sąlygas, sudaryti palankią atmosferą darbo vietoje.

Švietimo bendruomenė visokeriopai skatina vakcinaciją. Skiepai yra viena svarbiausių priemonių, mažinanti koronaviruso plitimą, visuomenės sergamumą, mirčių skaičių. 

Tėvai kviečiami skiepyti vaikus nuo 12 metų.

Mokiniams mokyklose turi būti sudarytos galimybės savanoriškam sveikatos patikrinimui dėl koronaviruso.

Laiškas švietimo bendruomenei

Gerbiami mokytojai, mokyklų vadovai, savivaldybių švietimo administracijų vadovai ir darbuotojai, mokiniai, tėvai ir visi, kurie rūpinatės švietimu!

Rugsėjį visi grįžtame į mokyklas. Mokyklų bendruomenės ruošiasi gyviems susitikimams klasėse. Norime, kad buvimo mokykloje, mokymosi ir bendravimo džiaugsmas tęstųsi visus metus. Tai yra mūsų visų bendras siekis ir visų atsakomybė.

Mes, pasirašiusieji šį laišką, sutariame dėl esminių principų, kuriais vadovausimės naujais mokslo metais, ir kviečiame visą švietimo bendruomenę aktyviai prisidėti prie to, kad nauji mokslo metai būtų sklandūs, o mokyklos – saugios. Tai priklauso nuo kiekvieno švietimo bendruomenės nario. Kviečiame visus susitelkti bei palaikyti vieniems kitus, kuriant palankias ir saugias sąlygas mūsų vaikams mokytis, o pedagogams – dirbti.

Pirmenybė – kontaktiniam vaikų ugdymui

Kontaktinis ugdymo būdas labiausiai atitinka vaiko interesus ir yra produktyviausias. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, savivaldybės, mokyklų bendruomenės, nevyriausybinės organizacijos ir tėvai susitelkę kartu užtikrina, kad vaikai galėtų mokytis maksimaliai saugioje ugdymosi aplinkoje, laikantis visų operacijų vadovo nustatytų saugumo priemonių.

Pirmiausia tai yra valstybės ir visų ugdymo procesą organizuojančių institucijų, taip pat pagal galimybes ir tėvų atsakomybė. Mokytis kontaktiniu būdu svarbu ne tik pradinių, bet ir aukštesnių klasių mokiniams. Išskyrus kritinius atvejus, kai mokykloje ar jos dalyje atsiranda susirgimų židinys ir nustatomas infekcijų plitimą ribojantis režimas.

Tėvų pareiga yra užtikrinti, kad vaikas mokytųsi: lankytų pamokas mokykloje arba, jei klasė laikinai mokosi nuotoliniu būdu, prisijungtų prie nuotolinių pamokų. Jei mokykloje ugdymas vyksta kontaktiniu būdu ir nėra jokių objektyvių aplinkybių, dėl kurių vaikas negali mokytis klasėje, jis lanko mokyklą.

Pagalba – kiekvienam mokiniui

Mokyklose teikiama mokymosi ir emocinė pagalba kiekvienam mokiniui. Pastaroji veikla yra neatsiejama ugdymo dalis. Kiekvienas vaikas ir jo emocinė būklė pastebėta, jam padedama įveikti sunkumus. Mokytojai, švietimo pagalbos specialistai ir mokyklų administracijos skiria deramą dėmesį mokiniams, padeda įveikti nuotolinio mokymo paliktas spragas, stengiasi atliepti kiekvieno vaiko individualius poreikius ir suteikti pagalbą, kurios jam reikia. Vaikai mokykloje laukiami ir rūpestingai priimami po ilgai trukusio nuotolinio mokymo.

Pagarbą ir tarpusavio pagalbą skatinanti aplinka

Švietimo įstaigų vadovai, profesinės sąjungos, ministerija visus sprendimus, rekomendacijas priima vadovaudamiesi siekiu gerinti pedagogų darbo sąlygas, sudaryti palankią atmosferą darbo vietoje. Ypatingas dėmesys skiriamas vyresnio amžiaus mokytojams ir pradedantiems specialistams, keliant jų motyvaciją dirbti mokykloje, taip pat esant poreikiui teikiant jiems reikiamas konsultacijas.

Švietimo bendruomenė visokeriopai skatina vakcinaciją

Skiepai yra viena svarbiausių priemonių, mažinanti koronaviruso plitimą, visuomenės sergamumą, mirčių skaičių. Todėl palaikome ir skatiname pedagogų, kitų švietimo įstaigų darbuotojų, mokinių skiepijimąsi. Džiaugiamės, kad švietimo įstaigos patenka tarp institucijų, kurių darbuotojai skiepijasi ypač aktyviai.

Labai kviečiame tėvus, norinčius apsaugoti savo vaikus ir kartu padėti stabdyti viruso plitimą, skiepyti vaikus. Vakcinas vaikams nuo 12 metų skiepyti patvirtino Europos vaistų agentūra. Tai reiškia, kad jos tinkamos ir saugios. Kviečiame pasikliauti šiuolaikiniu mokslu, mokslininkais ir jų pasiekimais.

Mokiniams mokyklose sudaryta galimybė savanoriškam sveikatos patikrinimui dėl koronaviruso

Reguliarus testavimas pandemijos metu padeda išlaikyti mokyklą saugią, o vaikus – klasėse. Bendradarbiaujant savivaldybėms ir mokykloms, mokyklose sudarytos sąlygos nepasiskiepijusiems mokiniams savanoriškai atlikti sveikatos patikrinimą (testus) dėl koronaviruso. Tai padės laiku nustatyti galimus infekcijos protrūkius ir apsaugoti vaikus ir visą bendruomenę nuo susirgimų.

Bendraukime, dalykimės patirtimi, talkinkime vieni kitiems.

Padarykime viską, kad nauji mokslo metai mokyklose būtų sklandūs ir saugūs.

Jurgita Šiugždinienė, švietimo, mokslo ir sporto ministrė

Miša Jakobas, VDU licėjaus „Sokratus“ mokytojų mentorius

Edita Žiobienė, vaiko teisių apsaugos kontrolierė

Mindaugas Sinkevičius, Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas

Algirdas Kęstutis Rimkus, Lietuvos savivaldybių švietimo padalinių vedėjų asociacijos valdybos pirmininkas 

Dainius Žvirdauskas,  Lietuvos mokyklų vadovų asociacijos prezidentas

Aušra Burbienė, Lietuvos pradinio ugdymo mokyklų atstovų asociacijos prezidentė

Darius Mockus, Lietuvos pagrindinių mokyklų asociacijos prezidentas

Vytautas Kantauskas, Lietuvos gimnazijų asociacijos prezidentas

Judita Akromienė, Nacionalinio švietimo NVO tinklo vadovė

Karolina Pralgauskytė, Lietuvos moksleivių sąjungos prezidentė

Kęstutis Juknis, Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ pirmininkas

Aldona Kindurienė, Švietimo ir mokslo profesinės sąjungos “Solidarumas” pirmininkė

Jurgita Pocienė, Daugiavaikių šeimų asociacijos MES vadovė

Alina Martinkutė-Vorobej, Šeimų asociacijos vadovė

Arūnas Penkaitis, Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazijos (pirmosios mokyklos, kurioje vaikai iš nuotolinio grįžo į kontaktinį ugdymą) Tėvų tarybos pirmininkas

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video