Stumiamą reformą bando pristabdyti

 Stumiamą reformą bando pristabdyti

Susitikimą su Seimo nariais suorganizavęs meras Valentinas Tamulis viliasi, kad Seimo nariams pavyks gauti daugiau svarbios informacijos apie laukiančią reformą, nes kol kas žinių labai trūksta./Kėdainių rajono savivaldybės nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Dėl Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) stumiamos gydymo įstaigų reformos skaudžiai nukentėti galintys Kėdainiai ieško būdų, kaip čia išlaikyti ligoninę, kad gyventojams būtų prieinamos medicinos paslaugos. Sudėtingus sprendimus turintys priimti rajono vadovai nuolat diskutuoja su SAM atstovais, o matydami, kad reforma tiesiog stumte stumiama, bando ją pristabdyti pasitelkdami ir Kėdainiuose išrinktus Seimo narius, tačiau ir šie kol kas neturi jokių viltingesnių žinių.

Blogas laikas

Meras Valentinas Tamulis įsitikinęs, kad laikas gydymo įstaigų reformai yra visiškai netinkamas.  

„Dabar sveikatos klausimai – itin jautri tema. Daugelis išgyvena įtemptą laikotarpį. Galvojame, kad per daug skubama su medicinos įstaigų tinklo pertvarka.

Reikėtų labiau įsigilinti į  problemas ir rasti optimalų variantą, tenkinantį tiek reformos iniciatorius, tiek paslaugų teikėjus, tiek gavėjus“, – sakė meras, šią problemą spręsti pakvietęs ir kėdainiškius Seimo narius Tomą Bičiūną ir Viktorą Fiodorovą.

SAM inicijuotos reformos pasekmė – galimas ligoninių optimizavimas. Ar nenutiks taip, kad Kėdainiuose liks tik slaugos skyrius, o jauno ir darbingo amžiaus žmonėms gydytis teks važinėti į Kauną?/Andriaus Kasparavičiaus nuotr.

Klausimų daugiau, nei atsakymų

Tuo tarpu savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius akcentavo, kad šiomis dienomis vyksta daugybė susitikimų tiek su politikais, tiek su medikais.

„Kol kas dar negalime išsakyti galutinės nuomonės apie tai, koks turėtų būti galutinis gydymo įstaigų pertvarkos rezultatas.

Dabar aktyviai renkame informaciją ir nuomones, kokį modelį būtų geriausia pasirinkti reformuojant medicinos įstaigas. Vyksta daug susitikimų ir su medikais, ir su politikais, tenka tuo klausimu kalbėti ir su kitų rajonų vadovais, tačiau kol kas klausimų yra tikrai daugiau negu atsakymų“, – neslepia A. Kacevičius.

„Galvojame, kad per daug skubama su medicinos įstaigų tinklo pertvarka. Reikėtų labiau įsigilinti į problemas ir rasti optimalų variantą, tenkinantį tiek reformos iniciatorius, tiek paslaugų teikėjus, tiek gavėjus.

V. Tamulis

Kreipėsi į SAM

Susitikime su rajono vadovais dalyvavęs Seimo narys T. Bičiūnas iškart po pokalbio išsiuntė klausimų sveikatos apsaugos ministrui. Parlamentaras teiravosi, ar jau vyko asmens sveikatos priežiūros įstaigų ir jų padalinių struktūros regioninis planavimas regioninėse paslaugų planavimo komisijose bei koks planas numatytas Kėdainių ligoninei.

Taip pat – ar vyko derybos su Europos Komisija ir kokie rezultatai, ar paaiškėjo konkrečios investicijos 2021−2027 m. ES struktūrinių fondų lėšomis, kokios numatytos finansavimo galimybės VšĮ Kėdainių ligoninei bei ar yra nustatytos preliminarios gairės, kuriomis Kėdainių rajono savivaldybė galėtų vadovautis priimant esminius sprendimus dėl Kėdainių ligoninės paslaugų kokybės gerinimo.

„Man, kaip ir kitiems Kėdainių rajono gyventojams, nerimą kelia tai, kad nusprendus savivaldybei dalyvauti SAM inicijuojamoje reformoje, neliks Kėdainių ligoninės akušerinio skyriaus, o gal ne tik jo.

Pokalbio metu jautėsi visų pašnekovų nerimas ir supratimas, kad pirmiausia galvojama apie rajono gyventojus ir  paslaugas jiems.

Aptarėme, kuris galimas ministerijos siūlomas darbo modelis galėtų būti naudingiausias Kėdainiams. Deja, šiandien atsakymo dar nerandame, bet turime bendrą matymą, kad jei ir neliktų minėto ligoninės skyriaus, turėtume pasistengti, kad būtų užtikrintas dalies paslaugų teikimas Kėdainiuose – galbūt „dienos centre“. Glaudžiai bendrauju šiais ir kitais klausimais su rajono savivaldybės administracija.

Rajono valdžios laukia sudėtingi sprendimai, todėl savo kaip Seimo nario kompetencijų ribose padedu teikiant svarbią informaciją ir palaikant ryšius su SAM“, – sakė T. Bičiūnas.

„Dabar aktyviai renkame informaciją ir nuomones, kokį modelį būtų geriausia pasirinkti reformuojant medicinos įstaigas. Kol kas klausimų yra tikrai daugiau negu atsakymų“. 

A. Kacevičius

Patys netiki, kad pavyks?

Tuo tarpu „darbietis“ Viktoras Fiodorovas negaili aštraus žodžio SAM. Jo teigimu, ministerijos stumiama reforma skubota, o informacijos pateikti niekas neskuba ne tik savivaldai, bet ir Seimo nariams. Pasak V. Fiodorovo, jaučiamas grasinamasis tonas, kuris tampa įprastu pandemijos akivaizdoje.

„Didžiausia rūpestį kelia tai, kad SAM lyg ir labai greitai nori įvykdyti šią reformą, bet išsamios informacijos tiek Seime, tiek savivaldybių atstovams nepateikia.

Susidaro įspūdis, kad ne visai patys tiki, kas gali gautis.

Mūsų, kaip kėdainiečių tikslas, yra išlaikyti kiek įmanoma daugiau kokybiškų ligoninės paslaugų Kėdainiuose.

Šiandien SAM prašo savivaldybių nuomonės, bet kartu ir grasina, kad jeigu nebus atsisakoma nuostolingų skyrių ir paslaugų, jei nebus einama iš esmės stambinimosi, ligoninių jungimosi keliu, SAM nebeinvestuos į tas ligonines ir visas krūvis turės atitekti pačioms savivaldybėms.

Aišku, paslaugų paketą reikia peržiūrėti, bet kai viskas daroma su tokiu lengvu grasinimo „kvapeliu“, nemanau, kad tai tas kelias, kuriuo turi eiti SAM“, – teigia politikas.

V. Fiodorovas priduria, kad jis taip pat parengė SAM skirtus raštus, kuriais prašoma pateikti daugiau svarbios informacijos.

„Aklai dalyvauti reformoje – pavojinga. Gavus daugiau informacijos, garantijų, kad mūsų ligoninė nebus tik slaugos ligoninė, bet ligoninė su rajono gyventojams reikalingomis ir nenutolusiomis paslaugomis, būtų galima skaičiuoti ir matyti, kur galima taupyti, o kur reikės visgi prisidėti, kad paslaugos liktų“, – sako parlamentaras.

3 Komentarai

  • O kur medikai, kodėl nepakviesti į tokių rimtų vyrų pasitarimą? Ar šiems vyrams viskas aišku kokia reforma vykdoma sveikatos sistemoje? Ar nors vienas iš jų buvo nuvykęs į ligoninę susitikti su medikais įvertinti teikiamų gydymo paslaugų būtinumą Kėdainių žmonėms, ar išklausė medikų lūkesčius? Na, gal ir nereikėtų stebėtis, jei Seimo narys nežino net savo šeimos gydytojos pavardės…

    • Dėl vyrų rimtumo didelis klausimas, net labai didelis. Na, gal Kacevičius kažkiek rimtesnis. O konkrečiai dėl naujagimių, ta ča daug metų jau buvo pasakyta,kad uždarys. Juokingai atrodo tekste propagandinis mėginimas primesti kaltę tik atėjusiai valdžiai. Jį berdos jau senniai būtų uždarę, bet jie buvo gavę iš kažkurios valstybės turtingos kažkokios ten paramos finansinės ar kažkas tokio.

  • , Ko jiems ten važiuoti, jeigu pats akušerinis skyrius atlėke su Kaminsku priešakyje, kažkodel nebuvo vaikų ir psihiatrijos skyriaus darbuotojų, mat jie nepriklauso Nijoles komandai. Kodel nekovojama prieš šitų skyrių uždarymą.Juk Kedainiuose dar ne visi savi?

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video