Streikuoja automobilio elektronika – nuo ko reikėtų pradėti?

 Streikuoja automobilio elektronika – nuo ko reikėtų pradėti?

„Rinkos aikštės “ archyvo nuotr.

Prieš 20 metų net ir prabangiuose automobiliuose dažnai būdavo vos 10-15 valdymo blokų, atsakingų už įvairias automobilio sistemas. Šiandien naujame automobilyje galite rasti daugiau nei 100 valdymo blokų, o prabangesniuose automobiliuose net virš 150. Tai parodo, kad elektronika automobiliuose tikrai darosi vis sudėtingesnė, o blogiausia tai, kad ji atneša ir didesnę gedimų tikimybę. Kai kurių automobilių elektros sistemos nėra tokios patikimos kaip norėtųsi, todėl su gedimais kovoti tenka gana dažnai. Tam, kad susidūrus su kiekvienu gedimu nereikėtų vykti į autoservisą, kai kurias smulkmenas galite sutvarkyti atlikdami kelis paprastus žingsnius.

Akumuliatorius

Automobilio akumuliatorius įtakos turi visoms elektros sistemoms. Jeigu jo tiekiama įtampa yra per maža arba varža jungtyse per didelė, tai gali netinkamai veikti įvairūs valdymo blokai, davikliai, arba variklis netgi gali nebeužsivesti.

Patikrinkite ar akumuliatoriaus jungtys yra tinkamai priveržtos, švarios. Jeigu turite multimetrą, pamatuokite akumuliatoriaus įtampą – užgesintam varikliui ji turi svyruoti apie 12,6V, o užvestam apie 13,5-14,5V. Jeigu akumuliatoriaus įtampa yra maža arba matote, jog akumuliatoriaus korpusas pažeistas – būtina įsigyti naują akumuliatorių. Tai galite padaryti adresu https://www.autoera.lt/catalog/category/akumuliatorius

Saugikliai

Daugelis elektros sistemų turi saugiklius. Tai yra silpniausia elektros grandies dalis, kuri, esant problemai elektros sistemoje, nusvyla pirmiausiai. Taigi, patikrinkite streikuojančios sistemos saugiklį ir, jeigu reikia, pakeiskite jį. Tik turėkite omeny, kad saugikliai nudega dėl problemos elektros sistemoje, todėl tai gali vėl pasikartoti.

Laidai

Galiausiai, kiek įmanoma, vizualiai apžiūrėkite sistemos laidyną. Ypatingą dėmesį skirkite vietoms, kurios nuolat lankstomos arba kontaktuoja su kitomis detalėmis. Tiek laidai, tiek jų šarvas negali būti pažeisti.

Visi šie patarimai yra tik paprasta pirminė patikra, tačiau pilnai diagnozei gali prireikti specialios įrangos ir elektriko įgūdžių.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video