Šaltasis karas Nr. 2

 Šaltasis karas Nr. 2

Nežinau, kiek dėmesio skaitytojai skyrė mūsų laikraštyje rašytiems straipsniams apie informaciją ir dezinformaciją, propagandą, internetinius komentatorius. Nežinau, kiek perskaitė, ir kiek suprato, kiek perkratė visą informacijos, kurią jie kažkada perskaitė, lobyną.

Labai daug žmonių, tiesiog neįtikėtinai daug, mano, kad Rusija nieko blogo nedaro. Blogai daro Europos Sąjunga, blogai daro JAV ir NATO.

Kodėl taip sakau? Užtenka paskaityti straipsnius apie Rusijos „demonstruojamus raumenis“ ir ką po tokiais straipsniais rašo žmonės. Taip, nemaža jų dalis – papirkti komentatoriai, kurie dėl kelių šimtų rublių sugeba parduoti savo įsitikinimus ir kiršina žmones. Tačiau tokie komentatoriai dažniausiai būna anoniminiai. Bet paskutiniu metu socialinių tinklų suteikta galimybė komentuoti nurodant savo asmeninį profilį leidžia pamatyti, kiek nepasislėpusių ir neapmokestinamų žmonių tiki, kad Rusija tėra nekalta avis.

Na, tikėkimės, kad neapmokestinamų, nes jeigu jau žmonės ryžtųsi komentuoti tokius dalykus atvirai ir tuo didžiuotųsi, tai jau būtų naujas smukimo lygis.

„Rusija tik gina savo žemes“, „Rusai pokštauja, o Amerika kinkas drebina“, „Rusai dirba, o amerikonai filmuoja laive… bum ir nėra“ – tokie ir panašūs komentarai bei aršios diskusijos rodo, kad šiems klausimams visuomenė jautri, tačiau kiek žmonių supranta, kas vyksta iš tikro?

O vyksta karas, ir nors taip įvardinti esamos situacijos daugelis nesiryžta, tačiau po truputį garsėjantys žodžiai „šaltasis karas“ verčia suklusti. Teoriškai, kol karas – šaltasis, mes galime būti ramūs. Bet puikiai matome, kad Ukrainoje karas jau toli gražu ne šaltas.

Beje, ar kas nors dar jį atsimena? Pradžioje visi buvo išsigandę, sukruto ginkluotis, sukruto stoti į kariuomenę, sukruto šnekėti, šaldyti sąskaitas visokias ir kitaip bandyti apraminti įsisiautėjusį „savo žemių ir savo tautiečių“ gelbėtoją. Dabar, kai praėjo dveji metai, tas karas atrodo toks tolimas, tarsi kalbėtume apie „Žalgirio“ mūšį.

Kodėl? Nes tai tapo kasdienybe. Kasdienybe tapo embargas, dėl kurio ūkininkai baigia paskutinius plaukus nusirauti, kasdienybe tapo naujos karinės technikos atvežimas, kasdienybe tapo šnekos apie naują ginkluotę, naujus karinius mokymus.

Kasdienybe tapo ir įtempti galingiausių šalių vadovų susitikimai. Tik tuose susitikimuose visi žmonės, kaip žmonės, išskyrus vieną veikėją, kuris tai šunis, kurių vienas susitikimo dalyvis paniškai bijo, atsiveda, tai atvirai tyčiojasi iš visų, arba meluoja į akis. Nepamirškit, kad jis meluoja ir savo tautai, ne tik kitiems.

Kasdienybe dar netapo Rusijos lėktuvų antpuoliai ir povandeninių laivų marširavimas kitų šalių pakrantėse.

Nors neaišku, kiek dar atakų reikės, kad jau imtume nekreipti dėmesio. Kiek dar pratybų, imituojant karinio laivo puolimą, reikės iškentėti? Kiek dar „netyčinių“ karinių lėktuvų pasivaidenimų mūsų oro erdvėje bus? Kiek dar rusų povandeninių laivų „patruliuos“ palei kitų šalių sienas?

Bet taigi „jie tik gina savo sienas“. Nuo kada, leiskite paklausti, Klaipėdos uostas yra Rusijos siena? O nuo kada Skandinavijos pakrantės yra Rusijos siena? Rusijos sienos gerokai per toli, kad kažkas blaiviu protu ir ramia sąžine galėtų kalbėti apie tai, kad jie vargšiukai, žinote, tik bando apginti savo šalį, savo žmones. Norite pasižiūrėti, kaip jie savo žmones gina? Pažiūrėkite į Ukrainą. 

Jeigu kas nors ims prieštarauti, esą, kodėl amerikiečiams galima Lietuvoje savo tankus blizginti, o va jau rusams ne – iš karto užkirsiu kelią bet kokioms demagogijoms. Lietuva yra NATO narė, ir amerikiečių blizgantys tankai, bent jau teoriškai, mums turėtų pagelbėti. O su Rusija mes neturime nieko bendro – kariniu atžvilgiu tikrai, o kitais atžvilgiais – na, paskutiniai ryšiai trūkinėja kaip šimtametis žvejo tinklas.

Pripažinti, kad šiais laikais nieko nėra švento, tenka. Ir tie amerikiečiai į mūsų uostą savo naujausius laivus atvilko tikrai ne iš begalinės meilės Lietuvai. Tačiau žinote, jeigu reikėtų pasirinkti, „po kieno sparnu“ tektų gyventi, aš verčiau rinkčiausi JAV, o ne Rusiją.

Nebent JAV prezidentu išsirinks D. Trumpą – tada jau visiems šakės.  

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video