Profesionalai ir entuziastai tarėsi, kaip skatinti ugniagesių savanorystę

 Profesionalai ir entuziastai tarėsi, kaip skatinti ugniagesių savanorystę

Rajono savivaldybėje susitiko vicemeras Paulius Aukštikalnis, administracijos direktorius Arūnas Kacevičius, ilgametis ugniagesys, savanorystės entuziastas Darius Šulcas, Kėdainių rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos vadovas Andrius Miliauskas, Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Andrius Eidimtas, rajono savivaldybės vyriausiasis specialistas civilinei ir priešgaisrinei saugai Vladas Rimkus ir kėdainietis ugniagesys gelbėtojas ir savanorystės entuziastas Skirmantas Laužikas./Organizatorių nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Kėdainių rajono savivaldybėje susitiko administracijos specialistai, ugniagesių gelbėtojų atstovai bei ugniagesių savanorystės entuziastai. Susitikimo dalyvių tikslas vienas – skatinti ugniagesių savanorystę, o pokalbis tikrai buvo naudingas – sudėliota strategija ir aptarti žingsniai bei ateities planai.

Profesionalai ir entuziastai

Rajono savivaldybėje susitiko vicemeras Paulius Aukštikalnis, administracijos direktorius Arūnas Kacevičius, ilgametis ugniagesys, savanorystės entuziastas Darius Šulcas, Kėdainių rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos vadovas Andrius Miliauskas, Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Andrius Eidimtas, rajono savivaldybės vyriausiasis specialistas civilinei ir priešgaisrinei saugai Vladas Rimkus ir kėdainietis ugniagesys gelbėtojas ir savanorystės entuziastas Skirmantas Laužikas.

Pirmasis žingsnis žengtas

Vicemeras P. Aukštikalnis pažymėjo, kad šie metai Lietuvos Respublikos Seimo paskelbti Savanorystės metais, todėl pats laikas siūlyti imtis veiksmų šioje srityje ir valstybės lygmenyje.

„Profesionalai ir entuziastai turi tartis, kaip skatinti ugniagesių gelbėtojų savanorystę. Pasidalinome patirtimi, aptarėme esamas galimybes bei suplanavome strategiją – kokius žingsnius darysime.

Susitarėme vieningai dirbti drauge, greičiau pasiekti tikslą ir siekti kitokios savanorystės, tokios, kokią turi Vokietija bei kitos šioje srityje sėkmingos šalys“, – kalbėjo vicemeras.

Susitikimo dalyvių tikslas vienas – skatinti ugniagesių savanorystę, o pokalbis tikrai buvo naudingas – sudėliota strategija ir aptarti žingsniai bei ateities planai.

Aut. past.

Sudėlioti žingsniai

Susitikimo dalyvių tikslas buvo vienas – skatinti ugniagesių savanorystę, o pokalbis tikrai buvo naudingas – sudėliota strategija ir aptarti žingsniai bei ateities planai.

„Visų pirma mes turime savivaldybės priešgaisrinės programai skirti didesnį finansavimą platesnei programai įgyvendinti. Jau ne vienerius metus tokį finansavimą skiriame policijos rėmėjams. Manau, kad šis klausimas turi atsirasti jau šį rudenį strateginiame plane, kai kartu surašysime aiškią 2023 metų programą.

Antra, Seimo lygmeniu reikia rengti įstatymą, kad darbdaviui būtų kompensuota už darbuotojo laiką, praleistą savanoriaujant, taip, kaip dabar yra Vokietijoje ir kitur.

Problemų ir klausimų yra daug, bet mes ir susitinkame, kad kalbėtume ir spręstume problemas, nes nieko nedarant pokyčių ir nebus“, – akcentavo P. Aukštikalnis.

Tik skaičiai

Savivaldybės priešgaisrinės tarnybos vadovas A. Miliauskas informavo, kad prieš 4 metus į ugniagesių savanorių sąrašą užsirašė 27 asmenys.

P. Aukštikalnis pabrėžė, kad nepakanka vien tik „užsirašyti į sąrašą“, turi būti vykdoma veikla, susitikimai, pasitarimai, sprendžiamos problemos.

Jam pritarė ir entuziastai S. Laužikas ir D. Šulcas.

„Smagu, strategija aiški – pasirūpinti savimi, kad galėtume pasirūpinti kitais, panašiai kaip gaisre, ar lėktuve.

Pradedant nuo vietos, išteklių, galimybių iki realios pagalbos, prevencijos ir pačios savanorystės idėjos, su kuo šiandieną susiduria profesionalai, miesto gyventojai.

Kai susėda profesionalai, jie turi galimybes ir laiko sudėlioti taškus. Kai prisideda besidominantys – ratas plečiasi. Visada prašom jungtis“, – ragino D. Šulcas.

Ne tik gaisrai

Susirinkusieji akcentavo, kad ugniagesių savanorių veikla apima labai plačią sritį, o gaisrų gesinimas yra tik viena jų.

„Prevencija nėra tik lankstinukai ir dūmų jutikliai. Tai ne tik švietėjiška veikla, bet ir krosnių, kaminų, elektros sutvarkymas. Daug veiklos savanoriams yra“, – apibendrino susirinkimo dalyvių diskusiją komentavusi Džiuginta Vaitkevičienė, Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vyriausioji specialistė. 

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video