Pašėtiškių šeima išgyvena pragarą. Laukiama dar vienos tragedijos?

 Pašėtiškių šeima išgyvena pragarą. Laukiama dar vienos tragedijos?

Šėtos seniūnijos Pašėtės kaimo viena šeima gyvena beveik tikrų tikriausiame pragare. Įsisiautėjęs vyras grasino padegti namus ir užmušti savo sūnų, jo brolius bei seserį. Jei vyriškio nebūtų laiku sustabdęs sūnus bei skubiai atvykusi policija, Kėdainiai, ko gero, vėl nuskambėtų visoje Lietuvoje. Laimei, šįkart tragedijos išvengti pavyko, tačiau po kelių dienų, praleistų areštinėje, vyriškis jau vaikšto laisvėje… Mūsų žiniomis, tai jau ne pirmas toks vyro siautėjimas.

Geria – kasdien
Šėtoje gyvenantis ir uždarbiaujantis vyras alų geria kone kasdien. Jo šeimos nariai sako, kad vyrą reikia gydyti nuo alkoholizmo.
„Jis užsidirba 5 ar 8 eurus ir eina alaus gerti. Gyvena čia netoli, Šėtoje, su sugyventine, kuri irgi dažnai vartoja alkoholį. Žodžiu, labai prastai, reikia jį gydyti, kitaip nieko nebus. Matot, kas darosi“, – su nerimu akyse kalbėjo garbaus amžiaus siautėjusio vyriškio mama 74 metų Aldona Jadvyga Jalinskienė.

Akyse – kraupus vaizdas
Močiutė pasakojo, kad matė baisius vaizdus. Atėjęs girtas jos sūnus ėmė daužyti langus, grasinti, kad sudegins, pradėjo mušti savo vyriausiąjį sūnų. Išėjęs laukan jis nenurimo – dar vaikščiojo aplink namą grasindamas ir daužydamasis: „Aš jus padegsiu“.
Siautėjantį vyrą parvertė ant žemės ir sutramdė jo sūnus. Tada jis skubiai iškvietė policiją. Atvykę pareigūnai nenuoramą sulaikė ir išsivežė į komisariatą.

Pradėjo tyrimą
Pareigūnai išplatino oficialų pranešimą apie pragarišką naktį: „2016-02-26 apie 17 val. vyriškis, gimęs 1966 m., atvykęs į namus Pašėtės k., Šėtos sen., Kėdainių r., grasino padegti namus ir užmušti savo sūnų, jo brolius bei seserį, tai yra padarė nusikalstamą veiką, numatytą LR BK 145 str. 2“. Tai reiškia, jog pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl grasinimo nužudyti.

Nebe pirmas atvejis
Tokie vyriškio smurto protrūkiai nėra reti. Pasak šeimos narių, vyras išgėręs būna agresyvus, elgiasi neadekvačiai: „Jį ne sodinti reikia, o gydyti. Bet dabar niekas negydo per prievartą. Na, ką tas kalėjimas – reikia gydyti nuo alkoholizmo“.

Močiutė – ramstis
Šaltinių teigimu, didžiausias ramstis penkių asmenų šeimoje (tiek gyvena name) yra močiutė. Šeima gyvena tvarkingai, negirtuokliauja. Namai sutvarkyti, švarūs, pakūrenti. Šeima augina ir karvutę, ir vištas. Tvarkosi, kaip išgali. Atvykę specialistai priekaištų šeimai niekada nėra turėję. Gal jie ir gyventų sau ramiai, jei ne išgeriantis, bet atskirai gyvenantis vyriškis, dažnai drumsčiantis šeimai ramybę.

Sugadino alkoholis?
Kol vyras negėrė, dirbo pas ūkininkus, vairavo traktorių. Kiek anksčiau jis gyveno Kėdainių mieste. Turėjo draugę, kuri pasitraukė iš gyvenimo. Tada susirado kitą, su ja taip pat santykiai nesusiklostė. Šėtoje dabar gyvena su drauge ir, pasak liudininkų, nuolat vartoja alkoholinius gėrimus.

Priemonių yra
Analizuojant įstatymus visgi galima rasti išeičių, kaip elgtis, norint sergantį žmogų gydyti priverstinai. Lietuvos Respublikos psichikos sveikatos priežiūros įstatymo 16 straipsniu nustatyta, kad be paciento sutikimo gydymas negali būti skiriamas, išskyrus atvejį, kai asmuo, sergąs sunkia psichikos liga ir atsisakąs hospitalizavimo, gali būti hospitalizuojamas prievarta tik jeigu yra reali grėsmė, kad jis savo veiksmais gali padaryti žalą savo arba aplinkinių sveikatai ar gyvybei.
Dėl asmens pirminio apžiūrėjimo gali kreiptis gydytojas, paciento atstovas, artimieji, policija.
Taigi, atsakingos institucijos imsis priemonių, ar lauksime dar vienos nelaimės, o po to kalbėsime apie tai, ką padarėme, ar ko nepadarėme?

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video