Panevėžio lėlių vežimo teatro pasirodymai mieste ir kaime nepaliko abejingų

 Panevėžio lėlių vežimo teatro pasirodymai mieste ir kaime nepaliko abejingų

Pirmieji šių metų teatro pasirodymai vyko mūsų krašte – Kėdainiuose, Josvainiuose, Skaistgiriuose./Loretos Padalevičienės nuotr.

Birželio mėnesį Panevėžio lėlių vežimo teatras jau 37-tus metus vyksta į tradicines vasaros gastroles su vežimu po Lietuvą. Pirmieji šių metų teatro pasirodymai vyko mūsų krašte – Kėdainiuose, Josvainiuose, Skaistgiriuose. Kėdainių miesto bei rajono žiūrovai nuoširdžiai dėkoja už nuostabų pasirodymą ir prašo, kad jų būtų kuo daugiau.

Ir mieste, ir kaime

Šiais metais Panevėžio lėlių vežimo teatras lankysis ne tik Aukštaitijos, bet ir Suvalkijos, Žemaitijos etnografiniuose regionuose, dalinsis kultūrinėmis vertybėmis, tradicijomis.

Skelbiama, kad gastrolių metu kūrybinis kolektyvas iš viso aplankys 35 Lietuvos vietoves, 8 savivaldybes: Kėdainių, Kauno, Jurbarko, Pagėgių, Tauragės, Kelmės, Radviliškio ir Panevėžio.

Pirmieji šių metų teatro pasirodymai vyko mūsų krašte šeštadienį – Kėdainiuose, Josvainiuose, Skaistgiriuose.

Panevėžio lėlių vežimo teatras, gimęs prieš 37-eris metus, pirmiausiai siejamas su jo įkūrėju Antanu Markuckiu. 1986 metais jis subūrė lėlininkų entuziastų grupę – tai buvo didelio ir sunkaus darbo pradžia. Šiandieną Panevėžio lėlių vežimo teatras – vienintelis toks teatras Europoje

Aut. past.

Miestiečiai pasirodymus galėjo stebėti net dviejose vietoje – prie J. Monkutės-Marks muziejaus-galerijos bei Vytauto parke.

Kilnus tikslas

Ši Lėlių vežimo teatro tradicija neblėsta dėl kilnaus tikslo – sukviesti kuo didesnes auditorijas, nepaisant amžiaus, socialinės ar ekonominės padėties.

Kėdainių miesto bei rajono žiūrovai nuoširdžiai dėkoja už nuostabų pasirodymą ir prašo, kad jų būtų kuo daugiau./Loretos Padalevičienės nuotr.

Tiek maži, tiek vyresni kėdainiečiai pirmieji šalyje galėjo išvysti romantikos ir subtilaus vaikiško humoro pilną premjerinį spektaklį J. Gruševskio pjesės motyvais „Liūdna linksma pasaka“. Spektaklyje atskleidžiama amžina gėrio ir blogio kovos tema, santykių tarp žmonių svarba.

Aplankys ir kitus

Specialiai spektaklių rodymui pritaikytu vežimu teatro kūrybinė trupė per 20 dienų nuvažiuos 470 kilometrų per kaimus, miestelius ir miestus formuodama augančios kartos požiūrį į profesionalaus meno vertę.

Projektu siekiama populiarinti Panevėžio miesto vardą, lėlių teatro meną regionuose, suartinti ir paskatinti bendradarbiavimą ir partnerystę su vietos bendruomenėmis, formuoti vaikų ir jaunimo vertybines nuostatas, kurios padės auginti visapusiškai šiuolaikiškas ir dvasiškai turtingas asmenybes.

Kėdainiečiai žiūrovai dėkingi už nuostabų pasirodymą ir prašo, kad jų būtų kuo daugiau.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video