Pandemija nakvynės namų beveik nepalietė

 Pandemija nakvynės namų beveik nepalietė

Kėdainių bendruomenės socialinis centras, kuriam priklauso Nakvynės namai Vilainiuose, džiaugiasi, kad šioje įstaigoje pavyko išvengti ir ligos protrūkio, ir mirčių./Giedrės Minelgaitės-Dautorės/ „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Eivina Belousovaitė

Pandemija skaudžiai smogė verslams, dar skaudžiau ji palietė tas šeimas, kuriose susirgę COVID-19, mirė žmonės. Kėdainių rajone mirusiųjų jau per 70. Liga nesirenka nei pagal amžių, nei pagal socialinį statusą. O kokią grėsmę ji kelia tiems, kurie neturi nei šeimų, nei artimųjų, nei namų? Tokiais žmonėmis besirūpinantis Kėdainių bendruomenės socialinis centras, kuriam priklauso nakvynės namai, džiaugiasi, kad šioje įstaigoje pavyko išvengti ir ligos protrūkio, ir mirčių.

Saugūs ir ramūs

Kėdainių bendruomenės socialinio centro nakvynės namuose 15 metų socialine darbuotoja dirbanti Regina Chmieliauskienė džiaugiasi, kad visi nakvynės namų gyventojai ir darbuotojai jau yra paskiepyti.

Nei vienas gyventojas visos pandemijos metu nemirė nuo koronaviruso, nors didžioji dalis jų priklauso rizikos grupei.

„Trys žmonės sirgo pirmojo karantino metu. Laimė, sirgo nesunkiai, nors ir vyresnio amžiaus buvo. Turime paruošę atskirą patalpą su dušu ir karantino kambarį, jei kas nors dabar netikėtai susirgtų“, – pasakoja vyresnioji padalinio vadovė R. Chmieliauskienė.
Prižiūrėti ir aprūpinti

Pasak jos, čia gyvenantiems žmonėms socialinės darbuotojos yra tarsi ramstis kiekviename žingsnyje: padeda susitvarkyti reikiamus dokumentus, palydi į ligoninę, padeda apsipirkti.

Nei maisto, nei veiklos čia netrūksta: centro darbuotojai ir gyventojai yra labai dėkingi ūkininkui, šelpiančiam juos bulvėmis, iš kurio dažnai kepamas gardus kugelis. Taip pat dažnai kepami pyragai, kibinai.

Kėdainių bendruomenės socialinio centro nakvynės namuose 15 metų socialine darbuotoja dirbanti Regina Chmieliauskienė džiaugiasi, kad nei vienas gyventojas visos pandemijos metu nemirė nuo koronaviruso, nors didžioji dalis jų priklauso rizikos grupei.

Pastovūs gyventojai

Gyventojai keičiasi nedažnai. Nakvynės namuose dauguma jų yra nuolatiniai. Tarp jų yra ir neįgalių, ir vienišų, ir pensininkų. Amžiaus vidurkis – 60–80 metų.

Iš 26 čia šiuo metu gyvenančių asmenų tik 3 priklauso socialinės rizikos grupei.

Lankstūs, tačiau atsakingi

Patys gyventojai iš nakvynės namų dažniausiai taip ir neišsikrausto. Nebent gauna socialinį būstą arba yra išprašomi už taisyklių pažeidimus.

„Vienas pilietis jau stovi eilėje. Dabar jis turės laukti pusę metų, kad galėtume priimti jį atgal į nakvynės namus, nes iš čia jis buvo išprašytas už tai, kad nesilaikė vidaus taisyklių ir vartojo alkoholį.

Esame tikrai lankstūs, pirmus 3 mėnesius šioje įstaigoje gyvenama nemokamai, o vėliau imamas minimalus mokestis. Suteikiamos visos sąlygos geram gyvenimui.

Tiesiog reikalaujame laikytis taisyklių dėl savo ir kitų gyventojų gerovės“, – atvirauja R. Chmieliauskienė.

Šiuo metu nakvynės namuose dar yra laisvų vietų.

Socialinio centro bendruomenė kviečia nelaukti žiemos ir visus, neturinčius prieglobsčio, registruotis dabar, kol dar yra laisvų vietų.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video