Pagiriams– 395-eri, miestelio simboliu tapusiai varpinei– 110

 Pagiriams– 395-eri, miestelio simboliu tapusiai varpinei– 110

Po atlaidų tradiciškai buvo surengta eisena su Panevėžio pučiamųjų instrumentų orkestru ,,Garsas“/ Livetos Urbonaitės nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Praujusį savaitgalį Kėdainių rajono Šėtos seniūnijos Pagirių miestelyje vyko neeilinė šventė – net dvi dienas buvo švenčiama miestelio 395-erių metų sukaktis ir miestelio simboliu tapusios varpinės – 110 metinės.

Kas 5-erius metus

Pagirių miestelio bendruomenės centro pirmininkė Vanda Poderienė sakė, kad miestelio šventės organizuojamos kas 5-erius metus.

„Pas mus šventės visada aukšto lygio, o tokioms reikia ir pinigų, todėl ieškome finansavimo ir rašome projektus.

Šiemet Pagiriams – 395 ir mūsų simboliui varpinei – 110 metų.

Mūsų šventė šiemet ypatinga tuo, kad buvo pristatyta visai bendruomenei Pagirių heraldika, iškelta Pagirių vėliava.

Mūsų šventėse apjungiami visų kartų atstovai ir ne tik iš Pagirių, bet ir iš kitų kaimų, esančių Panevėžio ir Ukmergės rajonuose, nes jie priklauso Pagirių parapijai“, – pasakojo V. Poderienė.

Antrąją dieną bažnyčioje vyko Liudo Mikalausko ir Vytauto Lukočiaus koncertas/ Livetos Urbonaitės nuotr.

Įdomūs dalykai

Miestelio šventės metu vyko tradicinė eisena, taip pat organizatoriai suteikė galimybę pasisakyti kraštiečiams.

„Ir šiemet vėliavą nešė vienos šeimos trijų kartų atstovai: Antanas ir Angelė Pečeliūnai iš Vaiškonių kaimo, jų dukra Sigutė su vyru Deividu ir vaikaičiai dvyniai Emilija ir Matėjus.

Ryšio su Pagiriais nenutraukia ir jau mokslus baigę bei kitur gyvenantys pagiriečiai, kuriems pasirodyti šventėje buvo skirta ,,kraštiečių tribūna“.

Įdomesnis dalykas tai, kad šventės metu vyko ,,Vikingų kaimo“ edukacinė programa– dėstė viena iš šventės organizatorių.

Šventė dvi dienas

Šventė truko 2 dienas. Antrąją dieną bažnyčioje vyko Liudo Mikalausko ir Vytauto Lukočiaus koncertas, po atlaidų tradiciškai buvo surengta eisena su Panevėžio pučiamųjų instrumentų orkestru ,,Garsas“.

„Šventė buvo puiki, ir svarbiausia, kad joje dalyvavo tikrai daug žmonių, vadinasi, stengtasi ne veltui.

Ruošdamasi šiai šventei peržiūrėjau praėjusių penkerių metų informaciją, ir atrodo, kad kai kas jau taip seniai buvo. O būta mažesnių ar didesnių daug gražių dalykų, iniciatyvų.

Pagirių bendruomenės centras buvo pasiūlytas nominantu Lietuvos TV laidos „Gimtoji žemė“ 2018-ųjų metų Jorio apdovanojimų nominacijai – „Už tai, kad visiems būtų geriau“.

Šventėse apjungiami visų kartų atstovai ir ne tik iš Pagirių, bet ir iš kitų kaimų, esančių Panevėžio ir Ukmergės rajonuose, nes jie priklauso Pagirių parapijai/ Livetos Urbonaitės nuotr.

Atstovaudami Šėtos seniūniją patekome į finalą nacionaliniame seniūnijų konkurse „Valstybę kuriame mes“ nominacijoje „Už tautinės savimonės puoselėjimą“.

Bendruomenės centras kiekvienais metais rašo projektus ir dažniausiai sėkmingai.

Minėdami Pagirių išvadavimo iš bolševikų šimtmetį, įgyvendinome projektą „Pagiriai – savanorių kraštas“: išleidome knygą apie Pagirių savanorius „I-asis Pagirių gynimo skyrius 1919 metų kovose dėl Lietuvos laisvės“, vyko ne vienas tam skirtas renginys, atidengta atminimo lenta, sutvarkyta paminklo aplinka ir atnaujintas pats paminklas.

Įspūdingai paminėtos Adomo Jakšto 160-osios gimimo metinės su vaižgantiškąja ir esperantiškąja dalimis“, – kalbėjo V. Poderienė.

Daug darbų

Moteris pasidžiaugė, kad pavyko per keletą metų palaipsniui vėl atkurti maudyklą Pagiriuose, tačiau dar ją liūdina tai, kad miestelis neturi žaidimų aikštelės vaikams.

„Liūdina tai, kad nebeliko mokyklos, bet džiugina tai, kad priešmokyklinio ugdymo grupė yra maksimaliai užpildyta.

Liūdina tai, kad per penkerius metus Pagiriuose ir aplinkiniuose kaimuose sumažėjo gyventojų, bet džiugina, kad į Pagirius atvyksta gyventi jaunos šeimos, daugėja jaunų žmonių.

Liūdina miestelio šaligatvių ir liepų alėjos būklė, bet džiugina sutvarkyta aikštė. Aikštė sutvarkyta bendruomenės centro iniciatyva parengus projektą ir gavus finansavimą“, – sakė bendruomenės pirmininkė.

Padėkojo rėmėjams

Ši šventė taip pat yra vykdomo projekto, finansuojamo Europos sąjungos, Lietuvos valstybės biudžeto ir Kėdainių rajono savivaldybės biudžeto lėšomis, dalis.

„Visada labai vertinu ir džiaugiuosi gražiomis žmonių iniciatyvomis, pagalba, atliekamais darbais visų labui.

Ir šiandien turime šios šventės rėmėjų, kurie panoro prisidėti ir paremti jos organizavimą. Tai Angelės ir Antano Pečeliūnų bei Mildos ir Agniaus Ratkevičių šeimos. Nuoširdžiausias ačiū šventės rėmėjams.

Ačiū visiems, kurie vienokiu ar kitokiu būdu pagal savo išgales kuria ir puoselėja Pagirius“, – dėkojo V. Poderienė.

Šventės proga Pagirių vėliavos buvo padovanotos dviem jaunoms pagiriečių šeimoms – Jovitai ir Mantui Kiškiams bei Neringai ir Dainiui Pavasariams. Tai vietiniai žmonės, sukūrę šeimas ir kuriantys savo gyvenimus čia – Pagiriuose.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video