Nebeliks savaitgalinės rusų mokyklos

 Nebeliks savaitgalinės rusų mokyklos

Lopšelyje-darželyje „Aviliukas“ įsisuko neaiškus virusas – susirgo beveik visi lopšelio grupės vaikai./Algimanto Barzdžiaus/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Nuo kitų mokslo metų durų jau nebeatvers Kėdainių lopšelio-darželio „Aviliukas“ šeštadieninė (sekmadieninė) rusų mokykla. Likus vos trims ją lankantiems moksleiviams, galiausiai buvo priimtas sprendimas šį „Aviliuko“ padalinį uždaryti.

Sumažėjo besimokančiųjų

Savaitgalinė rusų mokykla įsteigta dar 2005 metais. Jos tikslas buvo palaikyti tautinės mažumos etnolingvistinį gyvybingumą, tenkinti tautinių mažumų vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų specifinius edukacinius, etnokultūrinės raiškos ir socializacijos poreikius.

Tuomet mokyklą lankė 42 mokinukai ir 14 suaugusiųjų.

Po dešimties metų suaugusiųjų grupės nebepavyko sukomplektuoti, o ir mokyklėlę pageidaujančių lankyti rusų tautybės mokinių vis mažėjo.

Šiuo metu mokyklą lankantys trys moksleiviai yra lietuvių tautybės.

Mokytojas išeina

„Aviliukas“ susidūrė ne tik su norinčiųjų mokytis skaičiaus mažėjimu, bet ir su pedagogo paieška. Norinčiųjų dirbti savaitgaliais rasti buvo sunku.

Ir dabar ten dirbantis mokytojas turi didelį mokymo krūvį kitoje krašto ugdymo įstaigoje, o prašymą išeiti iš darbo savaitgalinėje rusų mokykloje buvo parašęs jau gerokai anksčiau, tačiau direktorės prašomas sutiko dirbti iki šių mokslo metų galo.

Šiuo metu mokyklą lankantys trys moksleiviai yra lietuvių tautybės.

Aut. past.

Mokytis galės kitur

Kaip aiškino savivaldybės l. e. p. švietimo skyriaus vedėja Vilma Dobrovolskienė, trys moksleiviai rusų kalbos mokytis galėtų arba bendrojo ugdymo įstaigoje, arba Kėdainių kalbų mokykloje.

„Vaikai mokosi Juozo Paukštelio progimnazijoje, jie yra 5, 7 ir 9 klasių mokiniai.

Jų poreikiai turėtų būti tenkinami bendrojo ugdymo mokykloje kaip neformaliojo ugdymo užsiėmimai arba dalyvaujant Kėdainių kalbų mokyklos parengtose mokymo programose.

Tiesa, ugdymo kaina kiek pakiltų. Dabar jie mokėjo 6 eurus per mėnesį, o Kalbų mokykloje reikėtų mokėti 16 eurų per mėnesį, tačiau programos nesulyginamos, nes ten vyksta 4 savaitinės pamokos per savaitę“, – kalbėjo V. Dobrovolskienė.

1 Komentaras

  • Labai gerai, kad rusu mokyklu vis maziau Lietuvoje. Nera cia ko islaikyt penktos kolonos atstovus Lietuvoje. Latviai tai senai padare ir dziaugiasi.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video