Mechaniniai laikrodžiai – kodėl jie mėgstami ir vertinami?

 Mechaniniai laikrodžiai – kodėl jie mėgstami ir vertinami?

Šiandien rankinių laikrodžių pasiūla milžiniška. Pirkėjams pateikiama visa paletė skirtingų variantų. Praktiški elektroniniai, tikslumu džiuginantys kvarciniai, dideliu tempu populiarėjantys futuristiniai išmanieji laikrodžiai… Tačiau entuziastai negaili gerų žodžių mechaniniams – iš pažiūros archajiškiems ir komplikuotiems.

Precizika ir meistrystė

Ne itin tikslūs, reikia prisukti… Prisukimo poreikis anaiptol nėra trūkumas, juolab elementų nereikia – taip atsako entuziastai.

Mechaniniai rankiniai laikrodžiai sudaryti iš daugybės detalių, o tai simbolizuoja meistriškumą, laikrodininkystės preciziškumą. Svarbiausia, kad visumą sudarančios kokybiškos detalės turi būti labai kruopščiai surinktos, antraip prietaisas neveiktų. Kai įsigyjate tokį laikrodį, žinote, jog segėsite ne šiaip kokį aksesuarą, o meistriškai pagamintą kūrinį.

Įdomu, kad kvarciniai laikrodžiai paprastai yra pigesni ir tikslesni, tačiau kolekcininkai vis tiek pirmenybę teikia mechanikai. Kiekvienas mechaninis laikrodis atsineša dalelę istorijos ir kartu demonstruoja pažangą. Pažangą ne tik todėl, kad pirmasis mechaninis laikrodis išrastas daugiau kaip prieš 500 metų, bet ir todėl, kad gamintojai vienaip ar kitaip tobulina mechanizmus. Pavyzdžiui, daugelio mechaninių laikrodžių eigos rezervas siekia apie keliasdešimt valandų, tačiau yra sukurta ir tokių laikrodžių, kurie prisukti veikia iki dešimties dienų („Oris Artelier Calibre 113“, „Panerai Luminor GMT 10 Days“).

Prieinama laikrodininkystės tradicija

Turtinga istorija ir nuolatinis kruopštumas skatina domėtis įvairiomis kompanijomis. Mechaniniams laikrodžiams dažnai priskiriami tokie epitetai kaip „prabangus“, „solidus“ (minėtieji „Oris“ ar „Panerai“ – puikus pavyzdys). Tačiau esama ir išties prieinamų variantų. Sakysim, populiarus, nuolat pagyrų sulaukiantis ir, galima sakyti, legendinis japonų kūrinys – „Seiko 5“. Tai nebrangių, patrauklaus dizaino serija, vertinama ir besirenkančių pirmąjį laikrodį, ir patyrusių kolekcininkų.

Visgi ne mažiau svarbu paminėti Orient laikrodžių  produkciją (tarp kitko, šiuo metu „Orient“ yra valdoma „Seiko“ kompanijos). Japonai patys gamina mechanizmus (todėl šie mechanizmai vadinami manufaktūriniais). Ir jeigu bent kiek domitės laikrodžiais, tikrai esate girdėję apie „TriStar“ seriją. Drąsiai galima sakyti, kad su šia serija „Orient“ perėjo per kvarco ugnį ir vandenį. Kitaip tariant, praėjusio amžiaus antrojoje pusėje atsilaikė prieš populiarėjusius kvarcinius prietaisus.

Taigi priimtiną variantą randa ne tik ieškantys prabangos. O suradę džiaugiasi turį produktą, pagamintą su meile.

Praktiškumas? Taip? Ilgaamžiškumas? Žinoma!

Nors gali pasirodyti, kad tai entuziastų užgaida, tačiau mechaninis laikrodis gali būti ir labai praktiškas. Tarkime, turite tris laikrodžius skirtingoms progoms. Ruošiatės į šventę. Pasiimate elegantiškai atrodantį, prie kostiumo puikiai derantį aksesuarą. Prisukate ir pasipuošiate. Nėra jokio elemento, kuris išsikrautų, kol laikrodis nenaudojamas. Pakanka jūsų judesio, ir rodyklės ciferblate pradeda savo darbą.

Reikėtų užsiminti ir apie ilgaamžiškumą. Jeigu ieškote daikto, kurį porą mėnesių panešioję lengva ranka išmestumėte, mechaninis laikrodis tikrai ne jums. Gera priežiūra – ir mechaninis laikrodis tarnaus labai ilgai. Tai daiktas, kurį galima perduoti iš kartos į kartą. Priklausomai nuo gamintojo ir modelio, vertė ilgainiui gali kilti. Todėl nevengiama ir sąsajų su investicija.

Be to, į rinką atėjus kvarciniams, elektroniniams, netgi išmaniesiems laikrodžiams, mechaniniai vis tiek gaminami. Tam, kas kuriama daugiau nei pusę tūkstančio metų, anaiptol netiktų apibūdinimas „trumpalaikis“.

Tad tikrai yra priežasčių, dėl kurių laikrodininkystės tradicija vertinama palankiai. Ką rinktis – kiekvieno individualus sprendimas, bet akivaizdu, jog mechaniniai laikrodžiai yra polėkis.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video