Maža Kėdainių įmonė sparčiai plečiasi – jau žengė į Vilnių

 Maža Kėdainių įmonė sparčiai plečiasi – jau žengė į Vilnių

Į kėdainiečių Jurgitos ir Žano Maslauskų avalynės kūrybos, gamybos bei taisymo verslą įsiliejus sūnui Benui „Batų namai“ septynmyliais batais šuoliuoja į priekį. „Plečiame veiklos kryptis ir telkiame dėmesį į batų gamybą bei pardavimus“, – pabrėžia prieš metus iš tėčio, avalynės dizainerio, vadovo pareigas perėmęs Benas Maslauskas. Pirmasis stambus ryžtingų bei drąsių žingsnių laimikis – Vilniaus prekybos ir pramogų centre „Ozas“ duris atvėrusi „Batų namų“ kuriamos avalynės parduotuvė.

Planuose dar dvi parduotuvės

Iki šiol „Batų namų“ parduotuvė buvo tik Kėdainiuose ir internete, o dabar šio prekinio ženklo kuriamus batus lengviau pasieks sostinės gyventojai bei svečiai.

„Naujoje parduotuvėje avalynės pasirinkimas itin didelis. Jei klientas neras reikiamo dydžio batų, galės juos užsakyti, pardavėja išmatuos pėdos ilgį ir pora bus pagaminta bei pristatyta į namus arba į parduotuvę „Oze“. Taip pat parduotuvėje priimsime batus ir taisymui, bet pagrindinė kryptis – prekyba“, – akcentavo B. Maslauskas.

[quote author=“B. Maslauskas“]Anksčiau Kėdainiuose turėjome tris darbuotojus, o dabar jų yra septyni. Taigi čia per pusę metų paaugome daugiau nei dvigubai.[/quote]

Pasak pašnekovo, per paskutinius metus „Batų namai“ augo beveik dvigubai. „Batų gamyboje paaugome dvigubai, pardavimuose dar, labai gaila, tiek daug neūgtelėjome, bet per šiuos metus tikimės atidaryti dar vieną parduotuvę Kaune arba Klaipėdoje, o ilgiausiai per dvejus metus parduotuvės turėtų atsirasti abiejuose miestuose. Taip pat stiprinsime interneto parduotuvę ir ieškosime būdų patekti į užsienio rinką“, – artimiausius planus pristato „Batų namų“ vadovas.

Daugėja ir darbuotojų

Ž. Maslauskas mano, kad taip sparčiai plėstis padeda didelis noras.

„Labai norėjome įgyvendinti plėtros planus, todėl užstatę visą Kėdainiuose turimą turtą pasiėmėme paskolą. Paskutinius metus teko daug važinėti į susitikimus su prekybos centrais ir įrodinėti, kad mes galime ir esame verti turėti tą parduotuvę. Metus derėjomės su prekybos centrais ir „Ozas“ mumis patikėjo.

Mūsų darbuotojai puikiai dirba. Džiaugiamės, kad atsirado naujų žmonių, norinčių dirbti pas mus. Anksčiau Kėdainiuose turėjome tris darbuotojus, o dabar jų yra septyni. Taigi čia per pusę metų paaugome daugiau nei dvigubai. Mūsų srityje darbuotojų rasti nėra lengva. Norinčių buvo mažai, o dar mažiau galinčių, sugebančių dirbti. Šis darbas nėra sunkus fiziškai, tačiau reikia ilgai mokytis, turėti kantrybės ir kruopštumo. Atėjęs jaunas žmogus pirmiausia klausia ne ką reikės daryti, o kiek jis uždirbs. Toks žmogus nėra pasiruošęs mokytis. Džiugu, kad vis tik atsirado tinkamų žmonių, kurie mumis patikėjo ir kurie nori mokytis. O kai darai tai, kas patinka, tada ir pinigai ateina“, – įsitikinęs jaunasis verslininkas.

Pašnekovas aiškina, jog vien gerai išmokti siūti trunka nuo pusmečio iki dvejų metų. „Jau nekalbant apie kitas gamybos operacijas, – sako B. Maslauskas. – O kad siuvėjas iš pusės žodžio suprastų mano tėtį, mane ar galėtų mokyti kitą darbuotoją, reikia apie ketverių metų.“

Kėdainiečių avalynės kūrėjų Maslauskų šeimos verslas įžengė į sostinės rinką – Vilniaus prekybos ir pramogų centre „Ozas“ duris atvėrė jų parduotuvė. „rinkosaikste.lt“ koliažasDaugiau įrangos ir erdvės

Plečiantis darbuotojų komandai reikės ir papildomos įrangos. „Kol kas dar sukamės su tuo, ką turime, bet teks vėl kalbėtis su banku, nes tikrai reikės pinigų įrangai. Jos trūksta jau dabar. Mes viską gaminame rankomis, naudojame tik siuvimo mašiną ir presą batų padams užspausti. Šiuo metu mums trūksta dar vienos siuvimo mašinos, nes vietoje vienos siuvėjos jau greitai turėsime keturias“, – skaičiuoja pašnekovas.

Didinant gamybos apimtis, augant darbuotojų skaičiui, „Batų namai“ ieško ir erdvesnių patalpų.

„Patalpų mums irgi nebeužtenka. Jau dabar nuomojamės šalia esantį pastatą – ten perkėlėme pusę žmonių. Per šiuos metus planuojame priimti dar 10 žmonių. Tikimės turėti 8–9 siuvėjus ir 3–4 užtraukėjus. Vienam žmogui reikia apie 15 kvadratų ploto, tad dabar mums reikia apie 300 kvadratų, o po metų gali reikėti ir 400 kvadratų ploto patalpų“, – sako B. Maslauskas.

Grąžos tikisi po penkmečio

„Batų namų“ vadovas tikisi, kad naujosios investicijos bent šiokia tokia grąža atsipirks po penkerių metų.

„Dabar vien paskolos paimtos 3–4 metų laikotarpiui, tad skaičiuojame, kad po 5 metų sulauksime pradinės grąžos. Dabar tikimės bent sau minimalų atlyginimą išsimokėti, nes šiuo metu, kai nuo praėjusio vasario pradėjome dirbti nauja kryptimi, sau esu išsimokėjęs tik vieną atlyginimą, o daugiau viskas keliauja darbuotojų algoms ir apyvartai. Esame susispaudę, kad galėtume vystyti įmonę ir kiek įmanoma labiau pakelti darbuotojams algas.

Žinoma, mokesčiai kyla, medžiagų kainos auga, o mūsų kuriamų batų kainos kilti nebegali, nes nebėra, kur joms kilti. Jau dabar mūsų batų negali įpirkti vidutinis kėdainietis. Tad mūsų krašto žmonėms stengiamės daryti akcijas, dažnu atveju suteikiame galimybę pirkti batus išsimokėtinai per tris mėnesius. Šie pasiūlymai žmones domina ir jie linkę pirkti. Matome, kad kėdainiečiai labai nori turėti mūsų batus, bet jiems jie paprasčiausiai per brangūs. Mums tai skaudu, nes Kėdainius labai mylime. Tad stengiamės į pardavimus žiūrėti lanksčiai. Mums iš to naudos, aišku, jokios nėra, bet smagu, kai susitinki kėdainietį avintį mūsų batais“, – šypsosi B. Maslauskas.

„Nematomus“ batus po truputį pamiršta

Su sostinės klientais pažintį pradėję „Batų namai“ jau spėjo pastebėti Vilniaus ir Kėdainių pirkėjų skirtumus.

„Kėdainių ir sostinės klientai labai skiriasi, – tikina B. Maslauskas. – Kėdainiečiai apie mus viską žino, todėl beveik nieko neklausinėja, nėra tokie reiklūs ir tiesiog pasitiki mumis, džiaugiasi mūsų kūryba. Tiesa, smagu pastebėti, jog ir Kėdainiuose atsiranda žmonių, kurie ieško įdomesnės avalynės. Jiems nebereikia paprasto juodo bato, jie ieško spalvų ir išskirtinumo. Vis tik tai dar tėra pradžia, nes kol kas didžioji dalis lietuvių yra konservatyvūs. Žmonės mūsų klausia, kodėl nekuriame spalvingų batų, bet jei tokie atsiranda kolekcijoje, tai dažniausiai nesulaukia savo pirkėjo. Aišku, tikimės, kad lietuviai jau greitai taps drąsesni ir galėsime kurti laisviau.“

[quote author=“Aut. past.“]„Batų namams“ kūrybinių minčių naujoms kolekcijoms nestinga. Tetrūksta valandų paroje ir įgudusių darbo rankų. Naujausia avalynės kolekcija smalsuolių akims pasirodys jau sausio pabaigoje ir ji bus ypatinga – skirta valstybės atkūrimo 100-mečiui.[/quote]

Toliau tęsdamas mintį apie mūsų miesto ir sostinės klientų skirtumus pašnekovas atskleidžia, jog vilniečiai labai domisi tiek pačiais batais, tiek ir tais, kas juos kuria.

„Vilniečiams reikia daugiau visko papasakoti: pradedant nuo mūsų asmenybės ir kūrybos, baigiant pačiu batu. Juos domina kiekviena smulkmena – pamušalas, padas, siūlės. Vilniečiai smulkmeniški ir tai labai gerai, nes mes mėgstame bendrauti su klientais, pasakoti apie jų dėmesį patraukusius batus. Džiaugiamės, kad pirkėjai domisi. Vilniaus parduotuvėje dirbančios mūsų pardavėjos bendraudamos su vienu klientu kartais praleidžia net valandą ar pusantros. Tokia mūsų darbo koncepcija – norime kurti artimą ryšį su klientu“, – moderniu požiūriu į prekybą pasidalija „Batų namų“ vadovas.

Konkurentų ir daug, ir nėra

Konkurentų „Batų namams“ kartu ir daug, ir nėra. „Žiūrint, ką laikysime konkurentais. Jei skaičiuosime visus, kurie pardavinėja batus, tada konkurentų begalė – rinka užpildyta, tačiau nekokybišku ir neįdomiu turiniu. Na, o tai, ką darome mes, yra reta, galbūt Italijoje ir rastume ką nors panašaus. Kad viskas nuo dizaino ir eskizo sukūrimo bei modeliavimo iki pat galutinio gaminio būtų atlikta vienoje vietoje ir dar rankomis, labai retas atvejis. Tai padaryti sunku ir finansiškai skausminga, nes tokių batų savikaina nežmoniškai didelė. Tad ir konkuruoti su parduotuvėmis, prekiaujančiomis masinės gamybos avalyne, yra sunku, kainomis pakonkuruoti su jais mums neįmanoma, kadangi jie gali sau leisti parduoti batus už labai mažą kainą, nes jų savikaina nėra didelė, tačiau mes turime kokybišką ir išskirtinį produktą, tad esame įsitikinę, kad rasime savo klientą“, – mano B. Maslauskas.

100-mečio kolekcija

„Batų namams“ kūrybinių minčių naujoms kolekcijoms nestinga. Tetrūksta valandų paroje ir įgudusių darbo rankų. Naujausia avalynės kolekcija smalsuolių akims pasirodys jau sausio pabaigoje ir ji bus ypatinga – skirta valstybės atkūrimo 100-mečiui.

„100-mečio kolekcijoje dominuos geltona, žalia, raudona. Batai jau traukiami ant kurpalio. Tik viena batų pora bus juoda ir su vėliava, o visi kiti bus trispalvės spalvų. Tai rėkiantys, šaukiantys batai. Mums svarbu išreikšti save, leisti žmonėms pajusti tą patriotiškumą, nes mes esame savo šalies patriotai ir valstybės atkūrimo 100-metis mums asmeniškai labai svarbi data“, – tvirtai sako B. Maslauskas.

Kolekcija nebus didelė. Ją sudarys 7–8 batų modeliai. Vyriškų batų bus 1–2 poros, o likę –moterų kojoms papuošti. Tai bateliai, trumpaauliai ir ilgaauliai.

„Jei batų padų tiekėjai nevėluos, apie kovo vidurį pristatysime pavasario kolekciją. Norėtume spėti tuo pačiu metu išleisti ir vasaros kolekciją. Ji vėliausiai pasirodys balandį–gegužę. Taigi dirbame išties labai intensyviai“, – pokalbį užbaigia „Batų namų“ vadovas B. Maslauskas.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video