Krašto medikų profsąjunga – vis dar be vadovo

 Krašto medikų profsąjunga – vis dar be vadovo

„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Dar gegužės mėnesį Lietuvos gydytojų sąjungos Kėdainių skyrius liko be vadovo. Ilgus metus skyriaus pirmininkės pareigas ėjusi Raimonda Augienė iš jų pasitraukė. Pareigas perimti ketino gydytoja Gintarė Paškevičienė, tačiau galiausiai visgi apsigalvojo. Nuo tada profsąjunga taip ir liko be vadovo, o kada jis bus išrinktas – dar nėra aišku. Tokia situacija išties nėra pati palankiausia, ypatingai dabar, kai ligoninėje dirbančių medikų nuotaikos itin prastos.

Nebegali

Kaip sakė R. Augienė, kuri šiuo metu dar yra ir Kėdainių ligoninės ir PSPC Jungtinės profesinių sąjungų atstovybės pirmininkė, tokių pareigų ji jau ir teisiškai eiti nebegali, mat buvo paskirta vadovauti vienam iš ligoninės skyrių.

„Aš tikrai nepirmininkausiu, negaliu to daryti net ir teisiškai. Nuo rugpjūčio 1 dienos laikinai buvau paskirta Reabilitacijos skyriaus vedėja, o užimant darbo poziciją ligoninės administracijoje, pirmininkauti nei vienur, nei kitur negalima.

Dėl to reikės bandyti ieškoti pirmininko tiek Gydytojų sąjungos Kėdainių skyriui, tiek Jungtinių profesinių sąjungų atstovybei.

Tiesa, kol pirmininko nėra, aš, kaip pirmininko pavaduotoja, laikinai einu pirmininkės pareigas“, – sakė R. Augienė.

Ilgus metus skyriaus pirmininkės pareigas ėjusi Raimonda Augienė iš jų pasitraukė. Pareigas perimti ketino gydytoja Gintarė Paškevičienė, tačiau galiausiai visgi apsigalvojo./Asmeninio archyvo nuotr.

Savanorių nėra

Taryboje šiuo metu yra aštuoni asmenys, kol kas planuojama rugpjūčio 17 dieną daryti susirinkimą, kurio metu ir bus bandoma išrinkti naują pirmininką.

„Norinčių pirmininkauti, manau, nebus. Bet mes išsirinkti pirmininką turime.

Savo noru pretenduojančių, ko gero, nebus. Vis dėlto aš turiu variantą, ką norėčiau siūlyti į šias pareigas, ir labai tikiuosi, kad tas žmogus sutiks, o kolektyvas jo kandidatūrą palaikys.

Iš tiesų tai, kad neatsiranda lyderio, tik parodo, koks yra mūsų kolektyvas, koks yra jo veiksnumas. Žinoma, atstovauti medikams, profsąjungai gali bet kuris iš aštuonių tarybos narių, tačiau lyderis vis tiek turėtų atsirasti“, – sakė medikė.

Vertina skirtingai

Paklausta apie psichologinę atmosferą ligoninėje, R. Augienė sakė kartais besikalbanti su medikais ir klausianti, kaip šie vertinantys naujosios ligoninės vadovės komunikaciją.

Dar vos jai pradėjus dirbti profsąjunga buvo suorganizavusi porą susitikimų, kurių metu siekta atkreipti dėmesį į kokybiškos komunikacijos svarbą, tačiau sunku pasakyti, ar tai, ko medikai prašė, buvo išgirsta.

„Darbo efektyvinimo procesas vyksta ir jis nebūtinai visiems yra priimtinas. Žmonės buvo įpratę dirbti vienaip, dabar iš jų reikalaujama, prašoma dirbti kitaip. Ir tai ne visiems tinka ir patinka.

Kolektyvas įvairiai į tai pasižiūri. Vieniems reikia vienokio tono, kitiems kitokio, tretiems reikia raštu surašyti.

Kokį bendravimo būdą renkasi direktorė, yra jos reikalas.

Kaip profsąjunga, kai tik direktorė ėmė dirbti, darėme porą susirinkimų, ėjome su prašymu atsižvelgti į mikroklimatą, kad būtų atsižvelgiama, kaip buvo dirbama, kad tai kolektyvas, užauginęs šią ligoninę ir kad sprendimai būtų priimami tinkama forma.

„Jei administracija griežtai reaguoja į bet kokį įrašą socialiniame tinkle, tai medikai jau bijo pakrutėti, bijo išsakyti savo nuomonę ir tikrą savijautą, nes bus nubausti“.

R. Augienė

Kiek girdėdavau per administracijos susirinkimus, kai informacija būdavo pateikiama skyrių vedėjams, tačiau vėl vieną informaciją vienas supranta vienaip, kitas kitaip.

Tarkime, vieną ir tą patį direktorės laišką vienas vedėjas įvertina kaip įžeidžiantį, menkinantį, kitas – kaip visiškai normalų“, – sakė R. Augienė ir pridūrė, kad, ko gero, būtų labai naudinga skyrių vedėjams užtikrinti galimybę pasitobulinti ir pagilinti žinias apie kokybišką komunikaciją.

Kad medikai bruzda dėl to, jog ne visiems tinka reikalavimas dirbti pakankamai, pagal paskirtą darbo krūvį, sakė ir ligoninės vadovė Edita Vaškevičienė.

„Daug metų visi dirbo, kas kaip norėjo, šiandien dienai yra pagrindiniai reikalavimai dirbti darbą pagal savo darbinį krūvį ir pagal savo kompetenciją. Tai reiškia, kad darbas turi būti atliktas, pacientai priimti ir jiems suteiktos kokybiškos paslaugos. Kai kurių darbuotojų tai tikrai netenkina, nes buvo įpratę dirbti visiškai kitaip ir dėl to jaučia įtampą.

Kiekvienas dirbamas darbas yra nelengvas, jei iš tikro jį dirbi. Iš darbo nieks nebėgioja, nebent išeidinėja pensinio amžiaus žmonės, iki šiandien nieks nesubyrėjo“, – sakė E. Vaškevičienė.

„Mero pasirinkimas toks, direktorę turime, o kaip ji išsiugdys kolektyvą, kuriuo bendravimo būdu, tai bus jos pasirinkimas.

Paprastai kalbant sakome, kad geresnis rezultatas pasiekiamas kalbant ir diskutuojant, o ne liepiamąja nuosaka.

Viskas ligoninėje dar labai jautru“, – neslėpė R. Augienė.

Pasakyti bijo

Dabar Kėdainių ligoninėje Darbo inspekcija atlieka psichologinio mikroklimato tyrimą. Vis dėlto medikai kalbasi, kad toks tyrimas – nieko vertas, esą anketos, kuriose pažymėti neigiami atsakymai, Darbo inspekcijos, ko gero, net ir nepasieks.

Mero pasirinkimas toks, direktorę turime, o kaip ji išsiugdys kolektyvą, kuriuo bendravimo būdu, tai bus jos pasirinkimas. Paprastai kalbant sakome, kad geresnis rezultatas pasiekiamas kalbant ir diskutuojant, o ne liepiamąja nuosaka. Viskas ligoninėje dar labai jautru.

R. Augienė

„Man skambino iš Darbo inspekcijos, apklausė apie mikroklimatą ligoninėje.

Problema ta, kad medikai yra įbauginti, jie bijo net anonimiškai parašyti, kas ir kaip iš tiesų yra.

Dar prieš koronavirusą bandėme daryti medikų apklausas apie psichologinį klimatą, ir jau tada girdėjome iš kolektyvo interpretacijų, kad administracija tikrins, kuriuo tušinuku ir šriftu kas ką parašė ir todėl medikai nerašys, ką galvoja, nes bijo.

Mūsų medikų savivertė labai pažeidžiama ir labai jautri.

Tiek iš pacientų ateina griežtas, reikalaujantis tonas, tiek iš centrinės valdžios ateina spaudimas medikams, grasinimai baudžiamąja atsakomybe už žmogiškas klaidas, jei dar ligoninės administracija spaudžia mediką, tai kas jam belieka?

O kur mediko teisės į orias darbo sąlygas, į elementarią žmogišką ir profesinę pagarbą? 

Tai vieni kampelyje nuverkia ir toliau eina dirbti, nes kreiptis į psichologą dažnas nedrįsta – juk medikas turi būti visada sveikas.

Jei administracija griežtai reaguoja į bet kokį įrašą socialiniame tinkle, tai medikai jau bijo pakrutėti, bijo išsakyti savo nuomonę ir tikrą savijautą, nes bus nubausti“, – sakė R. Augienė.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video