Kokiomis savybėmis pasižymi linas, medvilnė bei Tencel audiniai?

 Kokiomis savybėmis pasižymi linas, medvilnė bei Tencel audiniai?

Renkantis audinius visada domimės, kokiomis savybėmis jie pasižymi, nes nuo to priklauso mūsų būsimo projekto sėkmė. Šiandien trumpai aptarsime trijų rūšių audinių, t. y., lino, medvilnės bei Tencel audinių savybes bei jų panaudojimo galimybes.

Linas – plačiai naudojamas seniausias natūralus augalinis pluoštas

Tikrai nėra žmogaus, kuris nieko nebūtų girdėjęs apie liną. Šis audinys, pradėtas naudoti dar Egipte apie 5000 m. pr. Kr., ir yra puikiai vertinamas, kaip žmogaus organizmui palankiausia medžiaga, nes dėl lino savybių jis yra idealiai suderinamas su žmogaus organizmu. Šis audinys idealiai sugeria drėgmę, absorbuoja staigius temperatūros svyravimus, yra ekologiškas bei antialergiškas.

Linas yra naudojamas rūbų, staltiesių bei kitų stalo dangalų gamybai, taip pat gaminant saunai bei voniai skirtus gaminius ir patalynės komplektus. Pastarieji, kaip įrodo ir atlikti tyrimai, padeda lengviau užmigti, o ir miegas, pasitiesus tokį patalynės komplektą, būna ženkliai kokybiškesnis.

Medvilnė – natūralus audinys, plačiai naudojamas tekstilės pramonėje

Medvilnė, kaip ir linas, yra natūralus audinys. Šis audinys yra gaminamas iš vilnamedžio krūmo. Pažymėtina, kad populiariausiomis medvilnės rūšimis yra laikoma drobė bei satinas. Medvilnės audiniai yra pralaidūs orui, puikiai sugeria drėgmę, taip pat yra vertinami ir kaip puikūs šilumos laidininkai (vasaros metu vėsina, o šaltuoju sezonu – šildo). Medvilnė taip pat nedirgina odos, todėl yra tinkama alergiškiems žmonėms. Iš medvilnės įprastai yra gaminami įvairūs rūbai, vafliniai vonios chalatai, rankšluosčiai, paklodės, virtuviniai rankšluosčiai, patalynės komplektai ir kiti gaminiai. Prieš įsigydami medvilninius audinius, turėtumėte žinoti, kad šių audinių kokybė bei stiprumas priklauso nuo ataudų suaudimo tankio, medvilnės rūšies bei matmenų, o audinių kaina racionali, atitinkanti jų kokybę.

Tencel audiniai – dirbtinis pluoštas savo savybėmis panašus į medvilnę bei liną

Tencel audiniai arba dirbtinis pluoštas liocelis yra naujos kartos audiniai, gaminami iš  eukaliptų. Šie higieniški, lengvai prižiūrimi bei drėgmę sulaikantys audiniai savo savybėmis yra itin panašūs į medvilnę bei liną. Tencel audiniai yra itin vertinami dėl išskirtinių jų savybių. Visų pirma, priežiūrai nereiklūs Tencel audiniai yra vertinami dėl jų gebėjimo sugerti bei išgarinti ženkliai daugiau drėgmės nei, pavyzdžiui, medvilnė. Dar viena savybė, dėl kurios šie audiniai yra labai mėgiami, tai jų atsparumas dilimui. Iš Tencel audinių pagaminti gaminiai ilgus metus nepraranda savo reprezentatyvios išvaizdos bei kitų gerųjų savybių.

Jeigu ieškote audinių, kurie būtų švelnūs kaip šilkas ir šilti kaip vilna, tai Tencel audiniai yra būtent tai ko Jums reikia. Šie audiniai taip pat tobulai „krenta“, sukurdami „minkštą“ raukšlę. Universalūs Tencel audiniai idealiai tinka žmonėms, segantiems žvyneline ar dermatitu. Šie audiniai nedirgina odos bei pasižymi hipoalergiškomis savybėmis.

Tencel audiniai yra itin draugiški aplinkai. Atsižvelgiant į tai, kad jie yra gaminami iš eukalipto, t. y., botaninės kilmės pluošto, šie audiniai yra perdirbami, o jiems atsidūrus gamtoje, jie suyra be jokių neigiamųjų liekamųjų reiškinių.

Kaip jau buvo minėta, Tencel audiniai yra itin universalūs, todėl juos įprasta naudoti džinsinio audinio, apatinio trikotažo, sportinės aprangos ir kitų rūbų gamybai. Šie audiniai taip pat plačiai naudojami, gaminant patalynę bei rankšluosčius. Dėl jų ilgaamžiškumo bei tvirtumo jie pasirenkami net ir interjero dekoravimui, baldų apdailai.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video