Knyga „Iš dangaus nukrito trys obuoliai“− magiškas pasakojimas apie meilę ir skausmą, kerštą ir atleidimą

 Knyga „Iš dangaus nukrito trys obuoliai“− magiškas pasakojimas apie meilę ir skausmą, kerštą ir atleidimą

 Rūta Švedienė

„Iš dangaus nukrito trys obuoliai: vienas obuolys tam, kas matė, kitas – tam, kas papasakojo, o trečias – tam, kas klausėsi.“ Tai knyga vertinantiems minties gylį ir teksto grožį. Kai užverčiau paskutinį puslapį, sau garsiai pasakiau – „gražu ir išmintinga“. Norėjosi, kad šitas grožis dar nesibaigtų. Knyga nėra stora, greitai ir lengvai perskaitoma. Tai knyga, kurios nuostabus viršelis nemeluoja. Knyga iš tų, kurias norisi duoti į rankas visiems, leisti mėgauti tekstu taip pat, kaip mėgavausi aš. Rekomenduoju.

15min.lt geriausių metų knygų rinkimai 2021 − grožinių verstinių knygų kategorijos finalininkė.

Rusiškai kurianti armėnų kilmės rašytoja Narine Abgaryan už romaną „Iš dangaus nukrito trys obuoliai“ 2016 metais pelnė prestižiškiausią Rusijos literatūros apdovanojimą „Jasnaja Poliana“, knyga išversta į 13 kalbų.

Iš, atrodytų, kasdieniškų darbų, namų apyvokos rakandų ir žmogiškų aistrų rašytoja Narine Abgaryan kuria magišką pasaulį. Kelių kartų likimus jame sujungia meilė ir skausmas, kerštas ir atleidimas, draugystė ir nesantaika.

Nepaprasta istorija rutuliojasi atokiame Armėnijos kalnų kaimelyje. Senovinis telegrafo laidas ir pavojingas kalnų takas, kuriuo net ožkos sunkiai praeina, yra vienintelis ryšys su išoriniu pasauliu. Karas, kalnai ir laikas kadaise pilną šurmulio kaimą pavertė Dievo ir žmonių pamiršta vieta. Iš dalies keistuoliai, iš dalies atsiskyrėliai, jo gyventojai turi bendrą bruožą: jie tiki magija. Ir štai vienas tikras stebuklas pakeičia viską – 58 metų Anatolija laukiasi vaikelio. Ši žinia sunykusiam kaimui suteikia naujos gyvybės ir vilties.

Romanas pasibaigia kiek anksčiau nei yra puslapių – knygos pabaigoje yra keli su romanu beveik nesusiję apsakymai. O jie irgi puikūs. Šmaikštūs, graudūs, visokie. Dar truputis malonumo po ilgos ir ramios Anatolijos gyvenimo istorijos

Narinė Abgarian (Narine Abgaryan) gimė 1971 m. Berde (Armėnija), gydytojo ir mokytojos šeimoje. Baigusi Jerevano valstybinį kalbotyros universitetą ji įgijo rusų kalbos ir literatūros mokytojos išsilavinimą. Abgarian yra 8 knygų autorė, tarp kurių – trilogija „Maniunia“ (Манюня), tapusi bestseleriu ir pelniusi autorei Metų rankraščio apdovanojimą (2010) bei Rusijos literatūros prizą. 2013 metais N. Abgarian įvertinta vaikiškos literatūros kategorijoje už knygą „Semion Andreič“ (Семён Андреич), o 2015 m. ji tapo viena iš dviejų Aleksandro Gryno vardo Rusijos literatūros premijos laureačių – už išskirtinį indėlį plėtojant rusų literatūrą.

Knygą išleido „Balto“ leidybos namai. Vertėja − Alma Lapinskienė. Knygą turi mūsų biblioteka.

 

1 Komentaras

  • Ačiū už gerų knygų pristatymą. Šita planuose. Gerai, kad turi biblioteka, bet dabar paimta.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video