Kėdainiuose – unikali galimybė išvysti PAPASONY šešėlių teatro spektaklį

 Kėdainiuose – unikali galimybė išvysti PAPASONY šešėlių teatro spektaklį

rinkosaikste.lt, Kėdainių kultūros centro inf.

Gegužės 26 d. 19 val. Kėdainių kultūros centre pirmą kartą Kėdainiuose unikalaus, vienintelio Ukrainoje viso kūno šešėlių teatro trupė iš Kyivo „Papasony“ kėdainiečiams pristatys spektaklį „Pasąmonės šnabždesiai… Sapnai“.

Šešėlių teatro „Papasony“ (Ukraina) spektaklis yra apie sudėtingą žmogaus kelią į Gyvenimo Šviesą. „Pasąmonės šnabždesiai… Sapnai“ premjera įvyko dar 2009 m. Pirmoji spektaklio versija buvo draminio ir šešėlių teatro derinys, tačiau vėliau režisierius Andrii Leliukh nusprendė atsisakyti teksto ir spektaklį perteikti tik kūno ir šešėlių kalba.

Šešėliai – unikalus instrumentas, atveriantis erdvę begalinėms žmogaus emocijų ir jausmų išraiškoms: meilei ir neapykantai, laimei ir skausmui, gamtos ir visatos galioms. Šešėlių teatras neturi kalbos, amžiaus ar suvokimo ribų – šešėliai, šviesų ir spalvų įvairovė, muzika – tai nekalbūs pasakotojai, skleidžiantys unikalų žavesį, kuris palytėja žiūrovo sielą.

Spektaklis „Pasąmonės šnabždesiai… Sapnai“ buvo itin palankiai priimtas publikos ir teatro kritikų, sulaukė nominacijų tarptautiniuose ir Ukrainos teatro festivaliuose.

Vilniuje, Kaune ir Kėdainiuose pasirodysiantys „Papasony“ – vienintelis viso kūno šešėlių teatras Ukrainoje, tokio neturime ir Lietuvoje. Šio teatro pasirodymai mūsų šalyje yra trupės turo po Europą pirmoji dalis. Šios gastrolės jiems – tai ir galimybė susitikti su žiūrovais, tęsti kūrybinį darbą ir dalytis savo šviesa su kitais, kartu įkvepiant laisvės oro, drauge kovojant ir tikint pergale.

Kėdainiečiai spektaklį turės galimybę pamatyti nemokamai, o spektaklio metu surinktos paramos lėšos bus skirtos Ukrainos labdaros fondui Global Synergy, dirbančiam su karo medikais fronto linijose ir teikiančiam humanitarinę pagalbą nukentėjusiems nuo karo.

1 Komentaras

  • Programa skamba unikaliai, reikės patikrinti ar taip tikrai bus.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video