Ką daryti, jei išgirstumėte perspėjimo sirenas?

 Ką daryti, jei išgirstumėte perspėjimo sirenas?

Dabar už civilinę saugą atsakingas Jonas Švedas „Rinkos aikštę“ dar kartą patikino, kad visuose Kėdainiuose nėra nė vienos slėptuvės, o po savivaldybės administracijos pastatu yra švarus rūsys, kuriame yra šiluminis mazgas, vamzdynai bei kelios sandėliavimo patalpos. „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Šiomis dienomis gyvename išties neramiai. Karas Ukrainoje saugiai jaustis neleidžia viso pasaulio gyventojams. „Rinkos aikštė“ sulaukė skaitytojų klausimų apie tai, ką reikėtų daryti, jei, neduok Dieve, pas mus atsitiktų kokia nors nelaimė ar pultų agresorius? Ką reikėtų daryti išgirdus specialias perspėjimo sirenas? Į šiuos klausimus atsakė Kėdainių rajono savivaldybės vyr. specialistas civilinei ir priešgaisrinei saugai Vladas Rimkus. 

Perspėtų sirenos

Jei Lietuvoje kiltų tiesioginė priešo užpuolimo grėsmė, tai kaip ir kituose miestuose, taip ir Kėdainių mieste ir rajone būtų skelbiamas pavojaus signalas „Dėmesio visiems“ ir „Oro pavojus“.

Šis signalas skelbiamas visiems gyventojams Krašto apsaugos ministerijos sprendimu.

Miestuose ir kaimuose, kur įrengtos specialios sirenos, jos pradėtų kaukti.

Tai pagrindinis įspėjamasis garsinis civilinės saugos signalas, perduodamas įjungus centralizuotai valdomas arba vietinio valdymo sirenas, laivų, garvežių, specialiųjų tarnybų automobilių garsines signalines priemones.

„Išgirdę įspėjamąsias sirenas žmonės turėtų nedelsiant įsijungti televizorių ir žiūrėti nacionalinį kanalą, kur jiems būtų teikiama visa informacija.

Taip pat pas mus jau yra ir atnaujintų garsiakalbių, per kuriuos tiesiogiai žmonėms būtų teikiama informacija apie tai, kas nutiko ir kokių priemonių imtis, ką daryti.

Taip pat informaciją per garsiakalbius teiktų ir specialiosios tarnybos iš specialių tarnybų automobilių“, – kalbėjo V. Rimkus. 

Specialūs statiniai

Pasiteiravus, ką reikėtų daryti gyventojams atsitikus kokiai nelaimei, V. Rimkus sakė, kad jiems reikėtų glaustis kolektyvinės apsaugos statiniuose arba namuose.

Gyventojai turėtų žinoti ir keletą ženklų, kurių vienas žymi evakuacijos susirinkimo vietą, o kitas –  specialias vietas, kuriose gyventojai galėtų slėptis.

Aut. past.

„Na, žiūrint kokio pobūdžio įvykis, kas atsitiko. Šiaip gyventojai turėtų glaustis namuose, sandariai užsidaryti langus, netgi juos užsikamšyti. Ir būtinai, pabrėžiu, būtinai įsijungti televizorių ir klausytis duodamų nurodymų.

Taip pat pas mus yra iš anksto parinkti ir specialiai pažymėti statiniai, kurie gali būti greitai pritaikomi laikinam gyventojų prieglobsčiui saugantis nuo žalingo aplinkos poveikio bei evakuotų gyventojų apsaugai ekstremalių situacijų ar karo metu.

Kolektyvinės apsaugos statiniuose būtų surenkami evakuojamieji arba laikinai apgyvendinami evakuoti gyventojai.

Ten būtų organizuotai teikiamos gyvybiškai būtinos paslaugos: aprūpinama maistu, geriamuoju vandeniu, vaistais, higienos reikmenimis, švariais drabužiais“, – informavo V. Rimkus.

Du ženklai

Gyventojai turėtų žinoti ir keletą ženklų, kurių vienas žymi evakuacijos susirinkimo vietą, o kitas –  specialias vietas, kuriose gyventojai galėtų slėptis.

Pirmajame ženkle pavaizduoti du stovintys žmogeliukai, o aplink išdėstytos keturios krypties rodyklės. Antrajame ženkle oranžiniame fone vaizduojamas mėlynas trikampis.

Šiuos ženklus turėtų žinoti ir atminti kiekvienas pilietis.

Kolektyvinės apsaugos statiniai Kėdainiuose

Atsitikus nelaimei gyventojams reikėtų glaustis kolektyvinės apsaugos statiniuose (sąrašą pateikiame) arba namuose.

Kėdainių specialioji mokykla (J. Basanavičiaus g. 99, Kėdainių m.)

Kėdainių lopšelis-darželis „Žilvitis“ (Respublikos g. 2, Kėdainių m.)

Kėdainių mokykla-darželis „Vaikystė“ (Mindaugo g. 21, Kėdainių m.)

Kėdainių „Atžalyno“ gimnazija (Mindaugo g. 18, Kėdainių m.)

LSU Kėdainių „Aušros“ progimnazija (Chemikų g. 30, Kėdainių m.)

Kėdainių mokykla-darželis „Puriena“ (Mindaugo g. 20, Kėdainių m.)

Kėdainių lopšelis-darželis „Varpelis“ (Pavasario g. 8, Kėdainių m.)

Kėdainių „Ryto“ progimnazija (Pavasario g. 6, Kėdainių m.)

Kėdainių rajono savivaldybė (J. Basanavičiaus g. 36, Kėdainių m.)

Kėdainių kultūros centras (J. Basanavičiaus g. 24, Kėdainių m.)

Kėdainių lopšelis-darželis „Aviliukas“ (P. Lukšio g. 9A, Kėdainių m.)

Kauno kolegijos Kėdainių Jonušo Radvilos studijų centras (J. Basanavičiaus g. 4, Kėdainių m.), šiuo metu čia įsikūręs kultūros centras.

Kėdainių arena (J. Basanavičiaus g. 1A, Kėdainių m.)

Aleksandro Stulginskio universiteto Vandens ūkio institutas (Parko g. 6, Vilainių k.)

VšĮ Kėdainių ligoninė (Budrio g. 5, Kėdainių m.)

Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras (Dariaus ir Girėno g. 52, Kėdainių m.)

5 Komentarai

  • Kur varjotai padėjot druska?Dar visą laimė,kad degtukus neimportuojam iš Baltarusijos,o tai ir tuos uždraustų.Durniu laivas.

    • Eik naxui degrade

  • Šiaip tai, akmens druska kasama Donecke.

    • Artiom sol-Baltarusijoj.

  • debilizmo viršūnė-gerą druską paslėpė, o juoduota prekiauja-susikiškite ir tą į šikynę sau….

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video