Į Ąžuolaičių kaimą ugniagesiai skubėjo dvi dienas iš eilės

 Į Ąžuolaičių kaimą ugniagesiai skubėjo dvi dienas iš eilės

Asociatyvi Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Net dvi dienas iš eilės ugniagesiai gelbėtojai skubėjo į Ąžuolaičių kaimą, mat dėl netvarkingų dūmtraukių dviejuose skirtinguose namuose čia kilo du gaisrai. Laimei, abu kartus liepsnos neišplito, tačiau ugniagesiai perspėja – nežaiskite su likimu ir susitvarkykite dūmtraukius bei krosnis.

Pirmadienio vakarą

Pirmadienio vakarą, 18 val. 53 min., Bendrajame pagalbos centre gautas pranešimas, kad Kėdainių rajono Dotnuvos seniūnijos Ąžuolaičių kaimo Miško gatvėje dega namo kaminas, eina žiežirbos, pastatas 1 aukšto, apmūrytas.

Į įvykio vietą pasiųsta Kėdainių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba ir Dotnuvos ugniagesių komanda bei greitosios medicinos pagalbos medikai.

Dūmtraukis netvarkingas

Į įvykio vietą vos po penkių minučių atvykę ugniagesiai konstatavo, kad gaisras kilo dėl priešgaisrinių reikalavimų nesilaikymo.

„Patikrinta perdanga palėpėje, atkastos pjuvenos nuo dūmtraukio, budėta, kol dūmtraukis atvės.

Dūmtraukis sutrūkinėjęs, netvarkingas, dūmų detektorių nėra“, – informavo Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vyriausioji specialistė Džiuginta Vaitkevičienė.

Antradienio rytą

Antradienio rytą, 08 val. 47 min., Bendrajame pagalbos centre gautas pranešimas, kad Kėdainių rajono Dotnuvos seniūnijos Ąžuolaičių kaimo Miško gatvėje namo kamine dega suodžiai.

Į įvykio vietą pasiųsta Kėdainių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba ir Dotnuvos ugniagesių komanda bei greitosios medicinos pagalbos medikai.

„Į įvykio vietą atskubėjus ugniagesiams atviro degimo jau nebuvo. Pabudėta, kol išdegė suodžiai.

Namas 10×9 metrų dydžio, medinis, 2 aukštų, apmūrytas, stogas dvišlaitis, skardinis. Detektorius buvo, bet nesuveikė“, – informavo Dž. Vaitkevičienė.

Kėdainių rajone gyvenantis ugniagesys gelbėtojas Skirmantas Laužikas perspėja visus individualių namų, kurie šildomi krosnimis, gyventojus.

Aut. past.

Ugniagesio perspėjimas

Kėdainių rajone gyvenantis ugniagesys gelbėtojas Skirmantas Laužikas perspėja visus individualių namų, kurie šildomi krosnimis, gyventojus.

„Pastatuose, kuriuose yra įrengtos krosnys, prieš intensyvų kūrenimą būtina jas gerai sutvarkyti ir išvalyti dūmtraukius, kūrenimo sezono metu dūmtraukius valyti reikia ne rečiau kaip kartą per tris mėnesius.

Gaisrai namuose, šildomuose krosnimis, kyla, kai jos yra perkaitinamos, atsiranda plyšių kaminų ar židinių sienelėse, pro kurias gali prasiveržti ugnis, taip pat kai prakuroms naudojami degalai ir kiti greitai užsiliepsnojantys skysčiai“, – paaiškina S. Laužikas.

Būtina atminti

Patyręs ir visko matęs ugniagesys ragina gyventojus į jo patarimus žiūrėti rimtai ir atsakingai, mat gaisro pasekmės gali būti labai skaudžios.

„Negalima malkų ir kitų degių medžiagų džiovinti bei laikyti ant krosnių arba arti jų palikti atvirų pakuros durelių.

Kad iš krosnies pakuros iškritusios žarijos neuždegtų grindų, būtina prie jų prikalti skardos lapą arba įrengti nedegų pagrindą.

Kai kūrenasi krosnis ar dega dujinė viryklė, neišeikite iš namų, nepatikėkite jų priežiūros mažamečiams vaikams.

Iškūrenę krosnį per anksti neužstumkite sklendės.

Sklendę galima visiškai uždaryti tik įsitikinus, kad ugnis jau baigė rusenti. Išsiskiriančios smalkės labai pavojingos, apsinuodijimas jomis gali baigtis mirtimi.

Rekomenduojame pasirūpinti savo saugumu ir gyvenamosiose patalpose įsirengti autonominį dūmų arba smalkių detektorių.

Ištikus nelaimei, skambinkite Bendruoju pagalbos telefonu 112“, – primena ugniagesys gelbėtojas.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video