Gavo pustrečio milijono daugiau nei planavo

 Gavo pustrečio milijono daugiau nei planavo

drusta.lt nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Kėdainių rajono savivaldybė gavo pustrečio milijono eurų daugiau nei planavo, tad pirmame rudens rajono tarybos posėdyje teko tikslinti 2021–2023 metų Kėdainių rajono savivaldybės strateginį veiklos planą.

Kas keičiasi?

Patikslinus strateginį veiklos planą matyti, kad bendras lėšų poreikis įgyvendinti 2021 m. numatytas priemones yra beveik 92 mln. eurų, kai planuota buvo 95,3 mln. eurų.

2022 metų priemonėms planuojama apie 91,6 mln. eurų, kai planuota buvo 85,4 mln. eurų.

Tuo tarpu 2023 m. – apie 96,7 mln. eurų, kai planuota buvo 6 milijonais mažiau.

Yra gauta pustrečio milijono eurų daugiau, nei planuota Valstybės biudžeto specialiosios tikslinės dotacijos.

Iš šių pinigų daugiau skirta ugdymo reikmėms finansuoti, kitos dotacijos kitoms išlaidoms, taip pat išlaidoms, susijusioms su COVID situacija.

Tuo tarpu valstybės biudžeto lėšų gauta 4,2 mln. eurų mažiau nei planuota.

Kone puse milijono mažėja finansavimas, skirtas vietinės reikšmės keliams remontuoti, tvarkyti, rekonstruoti.

Mažėja ir pačios savivaldybės biudžeto lėšos beveik 2 milijonais eurų. Dėl to mažiau nei planuota skirta savivaldybės administracijos, seniūnijų, biudžetinių įstaigų veiklos užtikrinimui, apie 1 mln. mažiau skirta projektų kofinansavimui, tačiau šios lėšos padengtos skolintomis lėšomis.

Vandentiekio klausimai

Tiesa, daugiau nei planuota numatoma privačių lėšų, skirtų UAB „Kėdainių vandenys“ vandentvarkos darbų vykdymui.

Skaičiai kito išties svariai – strateginiame plane buvo numatyta 50 tūkst. eurų, skirti parengti vandentiekio ir nuotekų tinklų įrengimui Krakių miestelio Klaipėdos, Lauko, Neries, Miško ir P. Lukšio gatvėse.

Tikslinant strateginį planą lėšos didėja ir jau siekia net 600 tūkst. eurų.

Tokie pokyčiai nepraslydo pro akis politikams, o juos paaiškinti mėgino „Kėdainių vandenų“ technikos direktorius Romualdas Gailiūnas, kas nelabai patiko kai kuriems rajono tarybos nariams iš opozicijos.

„Labūnavoje ir Sirutiškyje buvo suplanuoti finansai vandentiekio ir nuotekų sistemų projektams. Bet atsitiko taip, kad abu tie projektai buvo rašyti jau seniai ir dabar jau yra morališkai pasenę, nebeatitinka šiandienos reikalavimų. Kelių direkcija jau pakeitusi savo reikalavimus, kai kur gyventojai pasikeitę, nebedavė sutikimo, kad per jų sklypus eitų linija.

Kalbėjome su projektuotojais, kad jei iki liepos mėnesio projektus pakoreguos, darbų imsimės, tačiau jie to nepadarė.

Kadangi buvome susipirkę visas medžiagas darbui, tam, kad jos nedūlėtų, nusprendėme visas pajėgas mesti į Krakes“, – kalbėjo R. Gailiūnas.

Jis patikino, kad strateginiame plane Krakėms ir taip buvo numatyta nemaža pinigų suma, tik tvirtinant biudžetą ta pinigų suma buvo gerokai sumažinta ir padalinta dvejiems metams.

„Mes negalėjome laukti rudens. Jei imsime rudenį, tik patikslinus strateginį planą galvoti, ką darysime, tai galime iškart palaidoti visus projektus. Reikia jiems ir oro tinkamo – negalėjome laukti“, – „Kėdainių vandenų“ motyvus išsakė R. Gailiūnas.

Romualdas Gailiūnas: „Mes negalėjome laukti rudens. Jei imsime rudenį, tik patikslinus strateginį planą galvoti, ką darysime, tai galime iškart palaidoti visus projektus. Reikia jiems ir oro tinkamo – negalėjome laukti.“/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Dar trūksta

Tvirtinant strateginį planą buvo kilęs didžiulis šurmulys dėl biudžetininkų atlyginimo stygiaus. Tuokart trūko pinigų padengti 1,2 mėnesių atlyginimams. Tiesa, vėliau, savivaldybei atgavus pinigus už koronaviruso infekcijos valdymo išlaidas, šie buvo kaipmat perskirstyti biudžetininkų atlyginimams.

Tačiau trūkumas vis dar yra.

„Tikrai atėjo metas ieškoti kito būdo, kaip paskatinti mūsų gyventojus puoselėti savo aplinką.  

A. Kacevičius

„Liepos mėnesį buvo papildomai skirta 2,2 mln. eurų. Visi šie pinigai buvo paskirstyti darbo užmokesčiui, „Sodrai“, pašalpoms, kondicionieriams įsigyti ir t.t.

Tuomet 900 tūkstančių skirta buvo tik biudžetinių įstaigų darbuotojų darbo užmokesčiui, ir tai sudarė 0,7 mėn. atlyginimą.

Iki metų pabaigos trūksta 0,4 mėn. neformaliojo ugdymo įstaigų darbuotojų darbo užmokesčio ir 0,5 mėn. kitų įstaigų darbuotojų darbo užmokesčiui.

Iš viso trūksta apie 700 tūkst. eurų“, – patikslino Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Jolanta Sakavičienė.

Arūnas Kacevičius: „Yra gauta pustrečio milijono eurų daugiau, nei planuota Valstybės biudžeto specialiosios tikslinės dotacijos.“

Gražiausios sodybos neberinks

Taryboje iškilo klausimas ir kodėl nebeskirta pinigų gražiausios sodybos konkursui. Paaiškėjo, kad nuspręsta, jog šis konkursas jau nebeteko prasmės ir veikiausiai bus nutrauktas bei pakeistas kažkuo kitu.

„Viena vertus, buvo pandeminė situacija, kuri vertė riboti visokius renginius, susiėjimus ir vaikščiojimus.

Kita vertus, jau kalbėta apie tai, kad ta priemonė jau išsisėmė.

Pastebėjome, kad pradėjo kartotis siūlymai, tos pačios sodybos kasmet.

Tikrai atėjo metas ieškoti kito būdo, kaip paskatinti mūsų gyventojus puoselėti savo aplinką“, – paaiškino administracijos direktorius Arūnas Kacevičius.

Nepaisant to, kad „Kėdainių vandenyse“ susidariusi situacija paskatino opoziciją balsuoti prieš šį sprendimo projektą, patikslintam strateginiam planui galiausiai daugumos balsais buvo pritarta.

2 Komentarai

  • kas nors ką nors supratot šiame kratinyje? O paskutinė pastraipa, tai iš viso….O gal toks ir tikslas, kad niekas nieko nesuprastų:)

  • Viskas čia aiškiau nei aiškiai surašyta, ko putoji?

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video