Darbo vietas sukūrė, bet paramos dar negavo

 Darbo vietas sukūrė, bet paramos dar negavo

Penki verslininkai prašė kompensuoti patirtas išlaidas, susijusias su naujų darbo vietų įkūrimu, įrangos įsigijimu ar mokymais. Tiesa, politikai buvo palankūs ne visiems./Asociatyvi BNS Josvydo Elinsko nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Pernai buvo dosniai dalijami Smulkiojo verslo rėmimo fondo pinigai, tačiau jų dalybose sėkmė šypsojosi ne visiems. Vienas paramos prašęs verslininkas liko it musę kandęs, mat jo prašymas sukėlė diskusijų audrą ir buvo nukeltas kitam tarybos posėdžiui. Pats verslininkas sako nesuprantantis, kodėl įstatymui leidžiant vienam žmogui turėti dvi įmones, paramos skyrimas turėtų būti ribojamas.

Skirtingos įmonės

Diskusija kilo svarstant UAB „Eusva“ direktoriaus paraišką dalinai kompensuoti išlaidas už įsigytą įrangą ir priemones sukūrus dvi naujas darbo vietas.

Įmonė, įregistruota šių metų kovą, orientuojasi į statybos darbus. Verslui pradėti buvo įsigyta reikalingiausia įranga: akumuliatorinių įrankių rinkinys, akumuliatorinis silikono pistoletas, glaisto šlifavimo mašina su segmentine galva, ilgų smūginių galvų komplektas, smūginių šešiakampių galvučių rinkinys, siurblys su automatiniu nusivalymu su lagaminu ir priedais, įgilinamasis diskinis pjūklas, kreipiančioji liniuotė, kampinis šlifuoklis, raideris hidrostatas, įvairūs pjūkleliai ir kita įranga. 

Kai kuriems politikams užkliuvo tai, jog to paties žmogaus vadovaujama MB „Stabilus darbas“ dar šių metų birželį taip pat gavo solidžią 4 tūkst. eurų siekiančią paramą.

O ir pirkti įrankiai tuomet buvo labai panašūs: perforatorius, diskinis medžio pjūklas, akumuliatorinis kampinis šlifuoklis, gulsčiukai, akumuliatorinis suktuvų rinkinys, pjūklas, suvirinimo aparatas, lazerinis atstumo matuoklis ir kitos darbui reikalingos priemonės.

Vis dėlto komisijos pirmininkas Alvydas Ardavičius teigė, kad jokio nusižengimo tame nemato.

„Čia yra dvi skirtingos įmonės, du skirtingi juridiniai asmenys. Visai nesvarbu, kad joms vadovauja tas pats žmogus. Ir vienoje, ir kitoje kuriamos darbo vietos, reikalinga įranga.

Mes esame kalbėję su įmonių vadovu. Mažoji bendrija užsiima krovos darbais, o UAB nuspręsta įkurti statybos darbams. Jam verslas sekasi, jis jį plečia“, – kalbėjo komisijos pirmininkas.

Komisijos pirmininkas Alvydas Ardavičius: „Čia yra dvi skirtingos įmonės, du skirtingi juridiniai asmenys. Visai nesvarbu, kad joms vadovauja tas pats žmogus. Ir vienoje, ir kitoje kuriamos darbo vietos, reikalinga įranga.“/„Algimanto Barzdžiaus/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

„Veikla yra panaši, tačiau skiriasi. Aš turiu dvi įmones. Viena specializuota į statybos ir aplinkos tvarkymo darbus, ten sukurta 12 darbo vietų, o mažoji bendrija specializuota į krovimo darbus, ten dirba krovikai ir keli statybininkai, kurie dirba sandėly ir prižiūri tą sandėlį, tvarko, remonto darbus daro. Ten 14 darbo vietų.

Visoms darbo vietoms reikalingi įrankiai. Įrankiai panašūs perkami ir vienur, ir kitur, nes tokie įrankiai reikalingi abiejose įmonėse ir visiems darbuotojams, – kalbėjo įmonių vadovas Svajūnas Dalbokas. – Įstatymas man leidžia turėti dvi įmones, o pasinaudoti Smulkiojo verslo fondo parama neleidžia, tai kažkaip keista“.

Parama šiai įmonei paskutinio rajono tarybos posėdžio metu nebuvo suteikta, klausimo svarstymas nukeltas į kitą mėnesį.

Ir pakartotinai

Komisija kartu su rajono tarybos pritarimu skyrė ir pakartotinę paramą MB „Statkasa“.

Prieš metus įmonei buvo skirta 3 tūkst. eurų išlaidų kompensacija. Dabar įmonės vadovas teikė prašymą, nes įsigytas vilkikas ir sukurta nauja darbo vieta jo vairuotojui.

Vilkikas įmonei kainavo 13,5 tūkst. eurų be PVM, kompensacijai paskirtas 1 tūkst. eurų. 

Darbo vietos ir įranga

Ir toliau daugiausiai paramos iš fondo skiriama sukūrus naujas darbo vietas ir pirkus naujos įrangos.

Beveik 4 tūkst. eurų kompensacija skirta MB „Margretos projektai“. Įmonė įsigijo įrangos – suktuką, mašiną vamzdžiams valyti „Cobra“, reples, sriegiklį, kalkių šalinimo siurblį, aukšto slėgio plovyklą ir kt. Taip pat sukūrė dvi darbo vietas santechniko padėjėjams.

MB „Orvėjas“ prašė kompensuoti patirtas išlaidas už įsigytą įrangą – gręžimo sistemą, tvirtinimo rinkinį, aliuminines dvipuses kopėčias, plėstuvą, lydmetalį, perforatorių, dulkių siurblį ir pan.

Kompensuota didesnė kaip 1,7 tūkst. eurų suma. 

Už mokslus

Ir toliau verslininkai gali gauti kompensacijas už mokymus ir žinių tobulinimą. Tuo pasinaudojo kraštietė J.N., dirbanti su verslo liudijimu ir teikianti plaukų kirpimo ir modeliavimo paslaugas.

Išleidusi 300 eurų modernių saloninių kirpimų technikos nuo linijos iki stilistikos mokymus, kraštietė šiuos pinigus atgaus iš Smulkiojo verslo rėmimo fondo. 

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video