COVID-19 atvejų skaičius po truputį auga ir Kėdainių rajone

 COVID-19 atvejų skaičius po truputį auga ir Kėdainių rajone

Palyginus paskutinių dviejų savaičių pokyčius procentais, atvejų skaičius paskutiniąją savaitę padidėjo 21 proc./Asociatyvi Shutterstock nuotr.

Rasa JAKUBAUSKIENĖ

Įsvyravus vasarai, atostogų metui, kiek prislopo ir COVID-19 – tiek pats virusas, tiek ir jo baimė. Tačiau virusas neatostogauja ir pastarųjų dviejų savaičių skaičiai rodo, kad po truputį, bet liga vėl sugrįžta. Rugpjūčio 3-iosios duomenimis, kaip skelbia Statistikos departamentas, per pastarąsias 14 dienų užsikrėtusiųjų Kėdainių rajone buvo 171, o per paskutines 7 dienas užregistruoti 94 atvejai. Palyginus paskutinių dviejų savaičių pokyčius procentais, atvejų skaičius paskutiniąją savaitę padidėjo 21 proc.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Kėdainių skyriaus visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Lolita Menčikovienė pažymi, kad dar pavasarį buvę įprasti PGR testai dabar rajone niekur nėra atliekami.

„Šiuos testus dabar atlieka tik stacionarios didžiosios ligoninės, jeigu žmogus pakliūva su sunkia klinika, kai jam reikia hospitalizacijos.

Vietos lygiu, jeigu žmogus kreipiasi į savo šeimos gydytoją ir šis įtaria COVID-19, tokiu atveju pacientas gydymo įstaigoje siunčiamas atlikti greitąjį antigeno testą“, – paaiškino epidemiologė.

Nors PGR kiekvienam gyventojui neatliekamas, tačiau susirgimų statistika, anot NVSC specialistės, skaičiuojama pagal greituosius testus.

„Tiek greitasis, tiek PGR testai yra pripažįstami kaip diagnostiniai. Tiesiog paėmus PGR testą, galima gilintis, kokia tai mutacija, jį galima toliau analizuoti, tyrinėti“, – testų skirtumus įvardijo L. Menčikovienė.

„Nežinia, kaip keisis situacija, ar vėl atsiras kokių nors mutacijų, kaip buvo su delta, kuri sukelia sunkią ligos eigą, todėl kol kas neverta išardyti palapinės, kurioje buvo atliekami PGR testai. Laukiame rudens sezono ir matysime, kaip kas vyks, o gal jau rugpjūtis bus bangos viršūnė ir paskui leisis, ar bus taip pat, kaip ir pernai, kai rudenį buvo didelis sergamumas. Taip kad kol kas nieko neardoma, patirtį jau turime, kaip paskui viską galima būtų pritaikyti.

L. Menčikovienė

Jos teigimu, be abejo, yra atvejų, kai žmonės, pavyzdžiui, neturintys požymių, ar su lengvais simptomais, gali būti, kad ir nesikreipia į šeimos gydytoją: „Tačiau dauguma, jaučiantys atsakomybę kitiems žmonėms, kolektyvui ar šeimos nariams, paprastai pasidaro greitąjį antigenų testą ir kreipiasi į šeimos gydytoją“.

Sergamumui po truputį augant, kalbėdama apie Kėdainių rajono mobilųjį patikros punktą, kuris šiuo metu nedirba, tačiau yra išlikęs, L. Menčikovienė sakė, kad jis bus tol, kol bus matomas tam poreikis.

„Nežinia, kaip keisis situacija, ar vėl atsiras kokios nors mutacijos, kaip buvo su delta, kuri sukelia sunkią ligos eigą, todėl kol kas neverta išardyti palapinės, kurioje buvo atliekami PGR testai. Laukiame rudens sezono ir matysime, kaip kas vyks, o gal jau rugpjūtis bus bangos viršūnė ir paskui leisis, ar bus taip pat, kaip ir pernai, kai rudenį buvo didelis sergamumas. Taip kad kol kas nieko neardoma, patirtį jau turime, kaip paskui viską galima būtų pritaikyti“, – kalbėjo specialistė.

2 Komentarai

  • Kas gali paneigti, kad ir gripas reaguoja į PGR testą!

  • „Laukiame rudens sezono ir matysime, kaip kas vyks, o gal jau rugpjūtis bus bangos viršūnė ir paskui leisis…“

    Iš kokios laboratorijos bus ar jau paleistas šitas š……?
    Iš kur tokios prognozės ir planai?

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video