Bėda – pinigų Kultūros centro rekonstrukcijai duos žymiai mažiau

 Bėda – pinigų Kultūros centro rekonstrukcijai duos žymiai mažiau

2022 metams Kultūros centro rekonstrukcijai buvo planuota gauti 1 mln. eurų ir užbaigti objektą, tačiau dabar numatoma tik vos 300 tūkst. eurų. Kita suma išdėstyta dar per dvejus metus, o tai ištęs darbus ir neprognozuojamai iškels objekto kainą./ Aldo Surkevičiaus nuotr.

Jorūnė LIUTKIENĖ

Lietuvos Respublikos Seimas svarsto biudžeto projektą, kuriame ateinantiems metams 700 tūkstančių mažinami finansiniai įsipareigojimai Kėdainių kultūros centro rekonstrukcijai visą sumą išdėstant per 3 metus. Dėl strategiškai rajonui svarbaus objekto finansavimo savivaldybė išsiuntė raštą rajonui atstovaujantiems LR Seimo nariams.

Finansavimą rėžia negailestingai

Valstybės investicijų 2022 metų plane gerokai sumažintos lėšos, kurios buvo skirtos Kėdainių kultūros centro rekonstrukcijai.

2022 metams buvo planuota gauti 1 mln. eurų ir užbaigti objektą, tačiau dabar numatoma tik vos 300 tūkst. eurų. Tai mažiau nei pusė visų reikalingų lėšų.

Kita suma išdėstyta dar per dvejus metus, o tai ištęs darbus ir neprognozuojamai iškels objekto kainą dėl pastaruoju metu augančių statybinių medžiagų kainų.  

Arūnas Kacevičius: „Mūsų tikslas – kad lėšos iš valstybės būtų gautos taip, kaip buvo suplanuota anksčiau, nes gali ženkliai padidėti ir savivaldybės prisidėjimo dalis.“/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius ne juokais susirūpino, kad rangovai laiku negalės užbaigti tokio svarbaus projekto ir dėl to gali atsirasti papildomų išlaidų.  

„Mūsų tikslas – kad lėšos iš valstybės būtų gautos taip, kaip buvo suplanuota anksčiau, nes gali ženkliai padidėti ir savivaldybės prisidėjimo dalis. Mums teks padengti visus per 3 metus išaugusius objekto rekonstrukcijos kaštus ir bus sunkumų vykdant įsipareigojimus“, − sako administracijos direktorius A. Kacevičius.

Situacija grėsminga

Situacija tokiam sprendimui ir finansavimo atidėjimui labai nepalanki. Rinkoje nuolat auga statybos darbų kainos. Jau nuo kitų metų nusimato pokyčių ne tik kainų, bet ir darbo rinkoje.

Šviesiosios gimnazijos priestato rekonstrukcijai, kuri prasidėjo metais anksčiau nei Kultūros centro – 2019-aisiais, – finansavimas paliktas toks pat, kaip ir buvo planuota.

„Panašu, kad teks padarytus darbus konservuoti. Labai blogai, kad projektas nusitęs“, − sako  Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Kristina Kemešienė.

Valstybės investicijų 2022–2024 metų programoje perplanuota, kad Kultūros centro rekonstrukcijai, kuri prasidėjo 2020 metais, iš valstybės biudžeto asignavimų 2022 metais bus skirta 300 tūkst. eurų, 2023 m. −175 tūkst. eurų ir 2024 metais projekto užbaigimui – 525 tūkst. eurų.

UAB „Vyteda“ ir taip rūpestį kelia sparčiai kylančios statybų kainos. Kaip pavyktų užbaigti projektą, jeigu išsitęstų finansavimas, kol kas jie nesiima spėlioti.

Išsitęsus finansavimui ilgėja ir darbų terminai, o tai augina statybvietei išlaikyti reikalingas sumas. Buvome suplanavę, kad baigsime darbus už valstybės pinigus 2022 metais, o dabar vėl nežinomybė.

J. Aleknavičius

Sutartys pasirašytos 5 metų terminui, tačiau savivaldybės administracijos direktorius A. Kacevičius norėtų spartinti procesą ir darbus užbaigti per 4 metus. To paties siekia ir rangovai.

„Išsitęsus finansavimui ilgėja ir darbų terminai, o tai augina statybvietei išlaikyti reikalingas sumas. Buvome suplanavę, kad baigsime darbus už valstybės pinigus 2022 metais, o dabar vėl nežinomybė“,  − sako įmonės „Vyteda“ vadovas Justas Aleknavičius.

Kaip anksčiau teigė strateginiuose rajono objektuose dirbantys rangovai „Vyteda“, jau šiemet pakilo visos pagrindinių statybinių medžiagų kainos. Brango metalas, mediena, plastikas, polistirenas, betonas. Tačiau savo įsipareigojimus įmonė tesi.

Statistikos departamento skelbiamais duomenimis, bendra statybų darbų kaina rudens pradžioje buvo padidėjusi 8 procentais, o negyvenamųjų pastatų darbų kaina padidėjusi net 11 procentų. Ir tai – ne galutinės kainos.

Šviesiosios gimnazijos priestato rekonstrukcijai, kuri prasidėjo metais anksčiau nei Kultūros centro – 2019-aisiais, – finansavimas paliktas toks pat, kaip ir buvo planuota. 2022 metais numatyta 474 tūkst. eurų, 2023 metais – 643 tūkst. eurų ir 2024 metais – dar 91 tūkst. eurų.

Dėl valstybės biudžeto perplanavimo daugiau kaip 50 procentų sumažėjo vieno iš strateginių objektų – Kultūros centro rekonstrukcijos finansavimas ir nusitęs darbų terminai. Planuotas 1 milijonas eurų 2022–2024 metų biudžeto projekte perskirstytas į trejus metus.

2022 m. − 300 tūkst. Eur

2023 m. − 175 tūkst. Eur

2024 m. − 525 tūkst. Eur

putų polistirolas

4 Komentarai

  • Vėl ta pati dainelė. Vėl valdantieji tie patys, vėl stringa objektų statybos, bėl nėra pinigų, vėl Vikondos Vikstatos įpėdinis imasi darbų. Vėl reik Grinkevičių išrinkt- kitaip niekas nepabaigs. Bus kaip su Saulute

  • Matosi, kad jus ponia Rima be orentacijos statybu sektoriuje, visiskai zalias miskas, bent jau pries rasydama durna komentara, pasidomekit kiek kainos pakilo statybiniu medziagu, apie daugiau net neverta plestis, geros dienos.

    • kam imti toki kasni,jei nesi tikras ar ji apziosi…..

  • Gimnazija Muntjanas su Naujokiene state 10 metų-matyt a psimoka?

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video