Ar hemorojaus operacija – vienintelė išeitis?

 Ar hemorojaus operacija – vienintelė išeitis?

Hemorojus yra nemaloni problema, kankinanti daugelį. Hemorojinių mazgelių susidarymą gali paskatinti daugybė įvairių priežasčių, daugybę įtakos turi ir sėdimas darbas bei fizinio aktyvumo trūkumas. Susidūrę su hemorojumi daugelis išsigąsta – dažnai manoma, kad vienintelė išeitis yra skausminga hemorojaus operacija, tačiau iš tikrųjų šiuolaikinis gydymas užtikrina pacientams nedidelį diskomfortą ir padeda greitai išspręsti problemą.

Kaip padėti sau sergant hemorojumi?

Hemorojus apie save primena skausmu, nemaloniu dirginimu, deginimo pojūčiu, patinimais analinės angos srityje, tačiau padėti gali ne tik hemorojaus operacija. Visų pirma, turėtumėte keisti savo įpročius ir gyvenimo būdą. Tai naudinga bus ir po hemorojaus gydymo, nes taisyklinga mityba ir fizinis aktyvumas yra geriausia hemorojaus prevencija, o po gydymo problema vis tiek gali atsinaujinti.

Į savo mitybą įtraukite daug ląstelienos turinčių produktų. Tai vaisiai, daržovės, nesmulkinti grūdai – jie suvirškinami padidina išmatų tūrį, todėl jų pašalinimas yra lengvesnis, išvengiama slėgio tiesiojoje žarnoje padidėjimo. Be to, ląsteliena padeda sumažinti įtampą virškinimo sistemoje, mažina dujų kaupimąsi.

Venkite ilgo sėdėjimo, nes jis padidina slėgį tiesiojoje žarnoje. Jei dirbate sėdimą darbą, darykite pertraukas ir pasivaikščiokite, pajudėkite. Taip pat venkite ir ilgai sėdėti ant klozeto – tai blogas įprotis.

Įveikti skausmą padės ir šilto vandens vonelės. Jas reikėtų daryti kelis kartus per dieną. Vanduo puikiai atpalaiduoja, sumažina skausmą ir kitus nemalonius pojūčius.

Simptominis hemorojaus gydymas

Nemalonius hemorojaus simptomus skubiai padeda įveikti simptominis gydymas. Net jei gydytojas nustatė, kad hemorojaus operacija yra vienintelė išeitis, kol jos laukiate neprivalote kentėti. Vaistinėje be recepto galima įsigyti vietinio veikimo preparatų: kremų, tepalų, žvakučių. Skausmą gali padėti sumažinti ir geriami nuskausminamieji vaistai. Tačiau šiuo gydymo būdu nepiktnaudžiaukite. Prisiminkite, kad simptominis gydymas nesprendžia pačios problemos iš esmės ir yra tik laikinas sprendimas.

Chirurginis hemorojaus gydymas

Hemorojui gydyti naudojami keli būdai, tad hemorojaus operacija yra tik vienas iš jų. Vis dėlto visi šie metodai yra laikomi chirurginiais, todėl pacientai galvoja, kad tai būtinai bus operacija.

Vienas efektyviausių ir mažiausiai diskomforto keliančių gydymo būdų yra ligatūra. Gydymo metu naudojami specialūs medicininiai žiedai, kurie nutraukia hemorojinio mazgo kraujotaką ir jis nunyksta. Kitas metodas yra koaguliacija. Tai procedūra, kurios metu išoriniai hemorojiniai mazgai yra panaikinami. Tam tikra prasme galima tai laikyti hemorojaus operacija, tačiau procedūros metu naudojamas lazeris, elektra arba infraraudonieji spinduliai.

Hemorojaus operacija yra skiriama atsižvelgiant į indikacijas arba tuo atveju, kai kiti gydymo būdai yra neveiksmingi. Tai efektyvus būdas išspręsti hemorojaus problemą. Operacijos metu pašalinami hemorojiniai mazgai ir gali būti taikoma vietinė nejautra arba narkozė. Paciento atsistatymo laikas priklauso nuo bendros jo sveikatos būklės, tačiau paprastai pooperacinis laikotarpis ilgai netrunka.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video