Apsimetę ugniagesiais sukčiai bandė apgauti vienišą senolę

 Apsimetę ugniagesiais sukčiai bandė apgauti vienišą senolę

Ugniagesiais gelbėtojais apsimetę sukčiai kėsinosi apgauti garbaus mažiaus moterį, tačiau šiems nepavyko, mat senjorė paskambino vietos ugniagesiams./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Kėdainių rajone – neeilinis incidentas, apie kurį informacija pasiekė net Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentą. Ugniagesiais gelbėtojais apsimetę sukčiai kėsinosi apgauti garbaus amžiaus moterį, tačiau šiems nepavyko, mat senjorė paskambino vietos ugniagesiams. Šie dar bandė ieškoti sukčių, tačiau jų ir pėdos buvo ataušusios.

Pranešė vadovybei

Apie Kėdainių rajono Šėtos seniūnijos Leliūnų kaime apsilankiusius sukčius pranešė ilgametis ugniagesys Kėdainių rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos Pagirių ugniagesių komandos skyrininkas Algirdas Radavičius.

„Mažame kaimelyje gyvena 80-metė močiutė. Jai buvo padovanotas dūmų detektorius.

Iš kažkur apie tai sužinoję sukčiai, apsimetę ugniagesiais, atvyko neva patikrinti, ar veikia tas dūmų detektorius.

Atvyko lieknas aukštas vyras ir žemesnė stambesnė moteris. Neva patikrinę detektorių pasakė, kad jis prastai veikia ir močiutei teks mokėti 150 eurų baudą“, – dėstė A. Radavičius.

Apie Kėdainių rajono Šėtos seniūnijos Leliūnų kaime apsilankiusius sukčius pranešė ilgametis ugniagesys Kėdainių rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos Pagirių ugniagesių komandos skyrininkas Algirdas Radavičius.

Aut. past.

Močiutė nepasimetė

Laimei, vyresnio amžiaus vieniša senolė nepasimetė. Moteris paskambino A. Radavičiui ir šis kaipmat atskubėjo pas ją.

„Kol aš atvažiavau sukčiai pabėgo. Dar bandžiau ieškoti po miestelį, po apylinkes, bet jie su mašina buvo atvažiavę, tai greitai pradingo.

Reikia perspėti senus žmones, kad lankosi tokie sukčiai ir apsimeta ugniagesiais. Negalima taip naudotis senais žmonėmis ir juos apgaudinėti, sąžinės reikia turėti.

Gerai, kad šį kartą nespėjo nei pinigų išvilioti, nei kažko pavogti, bet kitas kartas gali būti ne toks sėkmingas“, – kalbėjo A. Radavičius ir apie incidentą informavo ne tik savo komandos ugniagesius, bet ir vadovybę.

Perspėja žmones

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos gavo informaciją, kad pastaruoju metu pasitaiko atvejų, kai nepažįstami asmenys, apsimetę Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojais, lanko gyventojų būstus ir apgaulės būdu išvilioja ar tiesiog pavagia gyventojų santaupas.

Departamentas, reaguodamas į šią situaciją, parengė gyventojams atmintinę apie šiuo metu vykdomas akcijas ir kaip įsitikinti, jog jus aplankė priešgaisrinės tarnybos darbuotojas.

Laimei, vyresnio amžiaus vieniša senolė nepasimetė. Moteris paskambino A. Radavičiui ir šis kaipmat atskubėjo pas ją.

Aut. past.

3 prevencinės akcijos

2023 metais šalyje bus vykdomos 3 prevencinės akcijos: „Padėk artimui“, „Saugūs namai“ ir „Būk budrus, išvenk gaisro“.

„Atkreipiame dėmesį, kad prevencinė akcija „Padėk artimui“ yra vykdoma visus metus, o jos metu šalies gyventojus (vienišus, senyvo amžiaus, neįgalius, auginančius nepilnamečius vaikus asmenis, asmenis, turinčius specialiųjų poreikių ir asmenis, gyvenančius riziką keliančiuose individualiuose gyvenamuosiuose būstuose) lanko priešgaisrinės tarnybos darbuotojai kartu su savivaldybės darbuotojais“, – informuoja departamentas.

Akcijų tikslas

Prevencinė akcija „Saugūs namai“ yra vykdoma I–II ketvirtį, o prevencinė akcija „Būk budrus, išvenk gaisro“ – III–IV ketvirtį.

Šių akcijų metu šalies gyventojus lanko priešgaisrinės tarnybos darbuotojai.

Visų vykdomų prevencinių akcijų tikslas yra skatinti gyventojus įsirengti būstuose autonominius dūmų detektorius bei skleisti su gaisrine sauga susijusias žinias, o ne tikrinti gyventojų būstų gaisrinę saugą ar autonominius dūmų detektorius.

Būtina atminti

Gyventojai turi atminti, kad Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojas, lankydamas šalies gyventojus, privalo dėvėti uniformą su specialiais skiriamaisiais ženklais.

Gyventojams paprašius priešgaisrinės tarnybos darbuotojas privalo prisistatyti ir pateikti pažymėjimą.

Prevencinių akcijų metu priešgaisrinės tarnybos pareigūnai niekada nesiūlo mokamų paslaugų ir neprašo už nieką susimokėti.

Kilus įtarimui visada galite paskambinti į priešgaisrinės tarnybos teritorinį padalinį ir pasiklausti apie vykdomą akciją bei sužinoti, ar atvykęs pareigūnas yra šios tarnybos darbuotojas.

Kėdainių priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai galite paskambinti telefonu (8-347) 67 230.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video