VIDEO

Visos kategorijos
  • VIDEO
  • Muziejaus naktis Kėdainiuose: prisimindami praeitį, žvelgė į ateitį

Muziejaus naktis Kėdainiuose: prisimindami praeitį, žvelgė į ateitį

Džestina BORODINAITĖ - 16:10 Gegužės 21d. 2018

Šeštadienį minint Tarptautinę muziejų dieną Janinos Monkutės-Marks muziejuje-galerijoje vyko tryliktasis Europos muziejų nakties renginys „Atgal į ateitį“. Šiemet tradiciniame renginyje organizatoriai miestelėnams paruošė daug įdomių pramogų: sugrįždami praeitin ir žvelgdami į ateitį, šventės lankytojai turėjo puikią galimybę išbandyti aibę siūlomų veiklų.

Sulaukė svečių

„Kaskart stengiamės, kad renginys būtų kuo įdomesnis ir įvairesnis. Todėl nusprendėme, kad šiemet muziejų nakties šventė bus šiek tiek kitokia: prisimindami praeitį, žvelgsime į ateitį. O ką mes prisiminėm? Mes prisiminėm žymesnes ankstesniais laikais itin populiarias dirbtuvėles, o jas patobulinę, supažindinome ir kraštiečius.  

Renginyje iš viso veikė net 10 meninių-edukacinių dirbtuvėlių: pristatėme žibintų, origamio, batikos, pynimo kūrybines dirbtuvėles.

Kvietėme susirinkusiuosius išbandyti įvairių rūšių tapybos dirbtuvėles: tapyba tamsoje, improvizacinė tapyba.

Šventėje turėjome ir siuvyklėlę, kurioje darbavosi Kėdainių profesinio rengimo centro darbuotojai bei mokiniai.

Renginio metu kraštiečių laukė dvi staigmenos. Iš Kauno kultūros centro „Tautos namai“ atvykusi tekstilės studija „Gijų sodai“ kvietė renginio dalyvius prisijungti prie Lietuvos valstybingumo šimtmečio sukakčiai skirtos akcijos „Lietuva – mano veidas“, tapiserijos pynimo.

O iš Vilniaus atkeliavę fotostudijos „Feel the light“ fotografai muziejaus kieme įrengtoje fotostudijoje kraštiečius stebino magiškomis, neįprastai padaromomis nuotraukomis“, – pagrindines Europos muziejų nakties renginio „Atgal į ateitį“ veiklas pristatė Janinos Monkutės-Marks muziejaus-galerijos kuratorė Asta Fedaravičiūtė-Jasiūnė.

Veikė nemokamos parodos

Kėdainių krašto muziejaus Tradicinio amatų centro Arnetų namo būrelio jaunieji amatininkai vaikams siūlė nusipinti apyrankę, o vyresniesiems – prisidėti prie antrus metus Janinos Monkutės-Marks muziejaus-galerijos tautinės juostos pynimo.

Renginio metu Janinos Monkutės-Marks muziejuje-galerijoje veikė nemokamos parodos: Juliaus Urbanavičius tapybos ir medžio skulptūrų paroda „Iliustracijos…“, Leokadijos Norbutienės-Mockienės kūrybos paroda „Mistika“, Vytauto Kaupo grafikos paroda „Kėdainiai anais laikais“ ir Janinos Monkutės-Marks kūrybos paroda.

Netrūko dainų ir šokių

Netrūko šventėje ir muzikos bei šokio judesių. Pramoginę koncertinę ir šokių programą muziejaus nakties renginio lankytojams dovanojo Kėdainių miesto ir rajono vaikai bei jaunimas.

Skambiomis dainomis koncertą pradėjo Kėdainių kultūros centro vaikų popchorai „Perliukas“ ir „Skambantis Perliukas“.

Koncertinę programą tęsė grupė „eMdžeJ“, Krakių kultūros centro vaikų ir jaunimo pučiamųjų instrumentų ansamblis bei Krakių kultūros centro jaunimo muzikos grupė „Metras 90“.

Šokių pasirodymus pristatė Krakių jaunimo šiuolaikinių šokių grupė „Step by step“, Kėdainių šviesiosios gimnazijos šokio studija bei Muzikos mokyklos baleto studija.

Prireikė pastangų

Puikiai pavykęs renginys – ne vienos dienos rezultatas. A. Fedaravičiūtės-Jasiūnės teigimu, be renginyje talkinančių savanorių muziejaus-galerijos kolektyvas tikrai neišsiverstų.

„Mūsų kolektyvas yra tikrai nedidelis. Jį sudaro tik 5 žmonės, tad be savanorių mes tikrai neišsiverstume. Jaunimas net dvi savaites kasdien rinkosi čia, pas mus. Rengė dirbtuvėles, darė paruoštukus ir stengėsi kuo daugiau savęs atiduoti.

Taip pat organizuojant renginį prie mūsų prisijungė net 20 partnerių, kurie šventės metu pristatydami vienokias ar kitokias veiklas kartu reklamuoja ir savo organizacijas“, –   apie organizacinius reikalus pasakoja A. Fedaravičiūtė-Jasiunė.

Labiausiai patiko tapyti

Pirmą kartą muziejaus renginyje apsilankiusiai Erikai įdomiausia buvo lankytis ir išbandyti tapybos dirbtuvėles: „Dažais tapiau ant skarelės ir išgavau įvairiausius atspalvius. Taip pat labai patiko tapyti ir su balionais ant lapų. Tapymo procesas labai įdomus.“

Pijus, į renginį atskubėjęs kartu su šeima, pasigamino labai gražius žiūronus, apsilankė rūsyje įrengtose tapybos tamsoje ir improvizacinės tapybos dirbtuvėlėse.

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!