VIDEO

Visos kategorijos
  • VIDEO
  • Jaunieji šalies aviatoriai būrėsi Kėdainių rajone (VAIZDO REPORTAŽAS, PAPILDYTA)

Jaunieji šalies aviatoriai būrėsi Kėdainių rajone (VAIZDO REPORTAŽAS, PAPILDYTA)

Justina ŠVEIKYTĖ - 12:30 Rugsėjo 04d. 2018

Net dvi savaites Lietuvos Broniaus Oškinio vaikų aviacijos mokyklos aerodrome Kėdainių rajone zujo jaunieji aviatoriai. Pirmoji savaitė, jau tradiciškai pakrikštyta „Sparnuota vasara – 2018“, buvo skirta skrydžio egzamino sesijai. Mažieji tik šią vasarą išmoko pilotuoti sklandytuvėlį ir atvyko į stovyklą to įrodyti.

Atvyko... ir įrodė: šįmet Vaikų aviacijos piloto licencijos buvo suteiktos visiems dvidešimt penkiems pradedantiesiems 9–12 metų pilotukams, tarp kurių – ir 4 mergaitės.

Triumfavo kėdainiečiai

Antrąją savaitę savo meistriškumą padangėje demonstravo vyresnieji B. Oškinio mokyklos auklėtiniai. Aerodrome vyko kasmetinis, dvidešimt pirmasis, vaikų aviacijos sporto nacionalinis B. Oškinio taurės čempionatas, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti.

Šiame susirungė 12–15 metų vaikai, kurių suvažiavo keturiasdešimt, susibūrusių į dvylika komandų iš vienuolikos šalies miestų ir miestelių – Kėdainių, Kauno, Vilniaus, Biržų, Ignalinos, Panevėžio, Marijampolės, Telšių, Zarasų, Pociūnų ir Alytaus.

Sportininkai varžėsi asmeninėje ir komandinėje įskaitoje. Komandinėje pirmąją vietą iškovojo renginio šeimininkai ir globėjai – Kėdainių krašto sportininkai. Antrąją namo išsivežė praėjusių metų čempionai – biržiečiai, trečiąją – Pociūnų komanda.

Manau, kad vienas iš šimto tampa profesionaliu pilotu, o tai jau yra gerai. Bet, aišku, daugelis savo malonumui tampa sklandytojais, ultralengvųjų pilotais. G. Čepaitis

Į sklandytuvą įsodino... mama

Kėdainių komandos narys Adam Gorecki vaikų aviacijoje – jau trejus metus. „Man tiesiog labai patinka, nė negaliu įvardinti, dėl ko. Daugiau jokio būrelio ne tik nelankau, bet niekad nieko kito ir nesu bandęs. Gal padeda tai, kad nebijau aukščio?“ – svarstė J. Paukštelio progimnazijos aštuntokas.

Jo komandos draugė trylikametė Marija Velykytė skraido kiek trumpiau – antrus metus. Jaunosios kraštietės mama, pastebėjusi skelbimą internete, atžalai pasiūlė išbandyti save šioje srityje. „Treniruojamės išties labai daug. Gal tas darbštumas ir lėmė mūsų komandos sėkmę? – šyptelėjo M. Velykytė. – Aš lankau ir krepšinį, bet man vienodai patinka tiek krepšinis, tiek vaikų aviacija.“

Nuo orų priklausomas sezoniškumas

„Aviacijoje viskas labai glaudžiai surišta su oru. Praktiniai užsiėmimai vyksta nuo balandžio pradžios iki rugsėjo pabaigos, priklausomai nuo orų. Žiemą turime tik teorinius užsiėmimus. Sezoniškumas – trumpas“, – pastebėjo vienintelės šalyje vaikų aviacijos mokyklos direktorius Juozas Rimkevičius, kurio vadovaujama B. Oškinio vaikų aviacijos mokykla spalį minės jau 35-erių metų veiklos sukaktį.

Šįkart orai jaunuosius aviatorius išties lepino. „Kadangi gerų orų dėka visas užduotis spėjome atlikti pagal planą, turėjome gražaus laiko ekskursijoms. Mažieji tradiciškai lankėsi Kaune, aviacijos muziejuje, o vyresnėliai Panevėžio rajone lankė žinomą aviacijos instruktorių, kuris yra pastatęs realaus dydžio lėktuvo „Farman III“ repliką. Čia, stovykloje, karinės oro pajėgos mums atskraidino sraigtasparnį, kurio ekipažo vadas majoras Gintautas Čiuoderis – buvęs B. Oškinio aviacijos mokyklos mokinys Marijampolės padalinyje. Jis labai plačiai nupasakojo savo kelią aviacijoje.

Be to, lankėmės ir bendrovės „Lifosa“ fosfogipso kalnuose. Jie vaikams padarė vos ne didžiausią įspūdį. Jie sakė: „Šie kalnai – tarsi mėnulio peizažas!“

Vaikų stygiaus nejaučia

Tačiau netgi tie, kuriems komandinėje įskaitoje sekėsi prasčiau, nosių pernelyg nenukabino. Štai komandinės įskaitos lentelės uodegoje likę panevėžiečiai žadėjo pasistiprinti ir kitąmet prasibrauti ant pjedestalo.

„Matote, komandoje turi būti keturi vaikai – trys berniukai ir viena mergaitė. Mūsų komanda šįkart buvo nepilna... Nieko tokio, treniruosimės, ruošimės, bandysime išugdyti pilną komandą, kad kitąmet Panevėžiui atstovauti galėtume kaip reikia“, – šyptelėjo Giedrius Čepaitis, Panevėžio eskadrilės, kurioje – beveik dvi dešimtys jaunųjų aviatorių, instruktorius.

Nėra lengvas pasivaikščiojimas

Tiesa, instruktorius pasidžiaugia Panevėžyje jaunųjų pilotukų stygiaus nejaučiantis. „Aerodromas netoli miesto, o aviacija Panevėžyje jau nuo seno puoselėjama. Vaikų susirenka. Manau, kad tėvai džiaugiasi, kuomet jų vaikai pasuka pas mus: mažiau namuose kompiuteriais žaidžia, gamtoje būna, fizine ir protine veikla užsiima. Bet tai nėra paprastas užsiėmimas – jis reikalauja labai daug susikaupimo ir disciplinos. Sėkmę šiame sporte didele dalimi lemia užsispyrimas moksluose prieš tai, skraidymuose – lengva pasakyti, ar vaikas atsakingai lankė treniruotes, ar labai norėjo išmokti skristi gerai. Na, o oro sąlygos... jos visiems vienodos, – pasakojo G. Čepaitis. – Kartais su kolegomis padiskutuojame, kiek gi mūsų auklėtinių pasuka į profesionalią aviaciją. Manau, kad vienas iš šimto tampa profesionaliu pilotu, o tai jau yra gerai. Bet, aišku, daugelis savo malonumui tampa sklandytojais, ultralengvųjų pilotais.“

Mūsų mokyklos vaikai – ypatingi: labai ištvermingi, kantrūs ir darbštūs. Tokių nėra paprasta atrasti. J. Rimkevičius

Vaikų skaičiaus stabilumu pasidžiaugė ir Lietuvos B. Oškinio vaikų aviacijos mokyklos vadovas J. Rimkevičius. „Nors šalyje vaikų mažėja, o sporto šakų, įvairių veiklų pasirinkimas labai gausus, jaunųjų aviatorių netrūksta. Galbūt ir dėl to, kad mūsų galimybės labai ribotos, daugiau vaikų apimti negalime, o tiek, kiek galime, tiek ir suburiame. Bet mūsų mokyklos vaikai – ypatingi: labai ištvermingi, kantrūs ir darbštūs. Tokių nėra paprasta atrasti“, – kalbėjo vadovas mokyklos, kurios centrinė būstinė – Kėdainių rajone, Birutės gatvėje, o likusiuose šalies miestuose – dar dešimt padalinių.

Visoje šalyje B. Oškinio vaikų aviacijos mokykla turinti 14 sklandytuvų ir 167 vaikus, iš kurių 147 jau yra vaikų aviacijos pilotai. Likusieji dar tik mokosi ir laukia savo eilės raižyti padanges.

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!