NAUJIENOS

Visos kategorijos

Ypatinga diena ir vėl subūrė bendrovės „Lifosa“ šeimas

Kristina MIRVIENĖ - 09:16 Gegužės 24d. 2018

Viena didžiausių Kėdainių įmonių bendrovė „Lifosa“ šiemet ir vėl suskubo sukviesti savo gausaus būrio darbuotojų artimuosius kartu praleisti Tarptautinės šeimos dienos.

Suprasdama svarbiausio visuomenės elemento – šeimos, reikšmingumą, šią gražią šventę „Lifosa“ tradiciškai pamini suburdama kolektyvo šeimas ir surengdama joms pažintinę ekskursiją po gamyklą bei garsiuosius fosfogipso kalnus, taip pat pradžiugindama nuotaikinga ir turininga pramogine programa.

Tradicinė bendrovės „Lifosa“ šeimos dienos pramoga – ekskursija po gamyklos teritoriją, kurią kasmet vainikuoja apsilankymas lietuviškomis Alpėmis tituluojamuose fosfogipso kalnuose.Prasminga šventė

Nors gegužės 15-ąją minima Tarptautinė šeimos diena yra gana jauna šventė, ji pradėta minėti prieš nepilnus 25 metus, 1994-aisiais, tačiau lengvai įsiliejusi į visuomenės gyvenimą jį išmargino džiugesio pilnomis spalvomis.

Dabar žinoma kaip viena šilčiausių ir brangiausių švenčių Šeimos diena tarsi savotiškas visai neseniai minėtos Motinos dienos ir artėjančios Tėvo bei Vaikų gynimo dienos junginys, simbolizuojantis gyvenimo pilnatvę.

Todėl bendrovė „Lifosa“ ir toliau tęsia gražią visam jos kolektyvui brangią tradiciją Tarptautinę šeimos dieną paminėti kartu. Šiemet įmonė jau vienuoliktąjį kartą mažuosius lankytojus pakvietė ne tik pamatyti tėvelių darbo vietą, kartu su jais čia praleisti dieną, bet ir susipažinti su jų kolegomis, šeimomis, pasižiūrėti, kuo tėčiai ir mamos būna užsiėmę visą dieną bei suprasti, kokį atsakingą ir svarbų darbą jie dirba.

Bendrovės „Lifosa“ viešųjų ryšių specialistė Indrė Mažeikienė stengiasi, kad per Šeimos dieną darbuotojų vaikams netrūktų įspūdžių, todėl parengė išties įspūdingą renginio programą.„Šeimos diena yra vienas džiaugsmingiausių ir labiausiai laukiamų mūsų įmonės įvykių. Tai labai svarbi ir brangi mūsų įmonės tradicija. Kaip ir kasmet, visi darbuotojai labai aktyviai registravosi, kvietė savo šeimas atvykti tądien į savo darbovietę. Taip pat nemažai prisidėjo prie šeimos dienai skirtų renginių organizavimo.

Darbuotojus kviečiame šeimoms aprodyti savo darbo vietą, supažindinti su darbo specifika, su savo kolegomis bei jų šeimomis. Neabejojame, kad tai suartina darbuotojus, stiprina kolektyvą. Džiugu, kad turime galimybę puoselėti tokias vertybes kaip šeima.

Beje, pastebėjau, kad šiemet vis daugiau institucijų imasi iniciatyvos paminėti Šeimos dieną. Štai Kauno miesto savivaldybės Šeimos taryba ragina miesto darbdavius rengti šeimos dienas, kuomet darbuotojai galėtų į darbą pasikviesti savo šeimas, vieną dieną per metus pusdienį darbe praleisti kartu, pabendrauti ir pan. Akivaizdu, kad tradicija, Šeimos dieną paminėti ne tik šeimoje ar įvairiuose viešuose renginiuose, bet ir darbo vietoje populiarėja, vis daugiau darbdavių supranta jos naudą ir kuriamą pridėtinę vertę kolektyvui bei pačiam verslui“, – sako bendrovės „Lifosa“ viešųjų ryšių specialistė Indrė Mažeikienė.

Smagi veikla

Šiemet bendrovė „Lifosa“ savo komandos narių šeimas į svečius pasikvietė gegužės 18 d., artimiausią Tarptautinės šeimos dienos penktadienį.

„Šeimos dieną tradiciškai rengiame penktadienį, nes tai natūraliai truputėlį laisvesnė diena, visi daugiau ar mažiau gyvena savaitgalio nuotaikomis, tad ir Šeimos diena bei renginiai visada puikiai pavyksta būtent penktadieniais“, – neabejoja Indrė.

Šeimos diena yra vienas džiaugsmingiausių ir labiausiai laukiamų mūsų įmonės įvykių. Tai labai svarbi ir brangi mūsų įmonės tradicija. Darbuotojus kviečiame šeimoms aprodyti savo darbo vietą, supažindinti su darbo specifika, taip pat su savo kolegomis bei jų šeimomis. Neabejojame, kad tai suartina darbuotojus, stiprina kolektyvą. Džiugu, kad turime galimybę puoselėti tokias vertybes kaip šeima.  I. Mažeikienė

Kasmet, be tradicinės Šeimos dienai skirtos pažintinės dalies, kuomet lifosiečių šeimos susipažįsta su įmone ir jos veikla, renginio dalyvių laukia ir gausybė pramogų.

Šįkart bendrovė „Lifosa“ mažuosius lankytojus nustebino įspūdinga programa, kurią dovanojo „Mokslinis šou atradėjas“, o vėliau, kaip ir dera šauniam renginiui, laukė smagūs šokiai. Visos lifosiečių atžalos tądien sustojo bendram šokiui – dabar itin populiariam flashmobui, kuomet visi vienu ritmu ir šokio žingsniu šoka tą patį šokį. Lifosiečiams ir jų šeimoms flashmobo šokį sukūrė profesionali šokėja kėdainietė Natalija Tokareva.

Šiemet jaunieji „Lifosos“ lankytojai turėjo puikią progą pamatyti ir savo rankomis prisileisti prie gausybės įvairiausių fizikos ir chemijos eksperimentų.Pabuvo chemikais

Šiemet bendrovės „Lifosa“ šeimų šventėje vaikai galėjo save išbandyti mokslininkų kailyje bei, kaip ir tėveliai, pabūti chemikais.

Vaikų švenčių organizatorius „Mokslinis šou atradėjas“ jauniesiems „Lifosos“ lankytojams suteikė neįprastą pramogą – mokslo šou, kurio metu linksmybių forma buvo mokomasi įvairių dalykų.

Sniegas vasarišku oru, dūmų, garų ir skysčių kamuoliai, ugnis rankose, vaivorykštė vidury kambario ir daugybę kitų neįtikėtinų dalykų pasitelkdami mokslą vaikai kūrė kartu su „Mokslinio šou atradėjo“ komanda.

„Moksliniai šou – tai naujo formato vaikų šventės. Nors nauju šį formatą vadinti gal ir ne visai teisinga, mat vakaruose, o tiksliau JAV, mokslo šou stiliaus vaikų šventės scenarijai egzistuoja jau senokai ir sulaukė didelio pasisekimo. Jiems pavadinti net yra sugalvotas terminas „edutainment“ (angl. „education“ – lavinimas, „entertainment“ – pramoga)„ – pasakoja „Mokslinio šou atradėjo“ projektų vadovė Viktorija Dabkienė.

Vaikų švenčių organizatorius „Mokslinis šou atradėjas“ jauniesiems „Lifosos“ lankytojams suteikė neįprastą pramogą – mokslo šou, kurio metu linksmybių forma buvo mokomasi įvairių dalykų. Aut. past.

„Mokslinis šou atradėjas“ renginius organizuoja skirtingo amžiaus vaikams. Todėl bendrovės „Lifosa“ maždaug 100 darbuotojų vaikų buvo suskirstyti į dvi amžiaus grupes, kurių kiekvienai buvo skirta individualiai pritaikyta renginio programa.

Neatskiriama Šeimos dienos dalis – ekskursija po gamyklos teritoriją.„Įdomią mokslinę programą galime paruošti tiek trimečiams, tiek gimnazistams. Taip pat stengiamės vaikų šventę suorganizuoti taip, kad būtų galima atsakyti į daugybę klausimų bei sužadinti dar didesnį vaikų domėjimąsi mokslu. O tai ir yra pagrindinis mūsų tikslas – parodyti ir įrodyti, kad mokslas yra labai įdomu.

Juk paprastai vaikai, kurie jau susidūrė su švietimo proceso realijomis, programa – sausai kaldami nuobodžius fizikos ir chemijos paragrafus neretai yra visai atitolę nuo mokslo. O kas baisiausia, kad fizika ar chemija neretam mokiniui yra net tapę pačiais nemėgstamiausiais dalykais mokykloje, nes paprastai per šių dalykų pamokas yra pateikiama tikrai per daug teorijos ir per mažai praktikos, dėl ko viskas atrodo neįdomu, per daug sudėtinga ir sausa. O juk tai patys įspūdingiausi ir vieni svarbiausių žmonijos mokslų. Tad mūsų šou siekia sugrąžinti mokiniams susidomėjimą mokslu, pajusti jo prasmę ir grožį.

Programoje, skirtoje vyresnio amžiaus vaikams, mes sutelkėme vaizdingiausius ir įspūdingiausius chemijos bei fizikos bandymus, kurie žavi net ir patį skeptiškiausią paauglį.

Tokių renginių metu vaikai greitai įsijaučia į mokslininkų eksperimentatorių vaidmenį, tikime, kad tai ateityje gali turėti įtakos labiau domėtis mokslu, skaičiais ir formulėmis“, – tvirtina V. Dabkienė.

Dar viena šių metų Šeimos dienos pramoga – bendras flashmobo šokis, kurį parengė Natalija Tokareva.Neišsenkantys klodai

Mokslinio šou vedėjai šventės metu vaikams pateikė teatralizuotą pasirodymą su tikrais chemijos ir fizikos bandymais. Mažųjų lifosiečių auditorija aktyviai įsitraukė į šou veiksmą ir interaktyvius jo konkursus. „Mokslinį šou“ susidomėję stebėjo ne tik vaikai, bet ir suaugusieji.

„Genialumas slypi paprastume. Mūsų šou yra tai, kas turėtų ar bent jau galėtų būti per bene kiekvieną chemijos ir fizikos pamoką mokykloje, ypač jei mes norime, kad šalyje užaugtų daugiau iškilių fizikų ir chemikų. Visi mūsų šou metu demonstruojami fizikos ar chemijos eksperimentai yra visiškai saugūs ir nesudėtingi, tačiau labai efektingi ir paliekantys vaikams didžiulį įspūdį. O juos demonstruoja jauni chemijos, fizikos ir kitų mokslų studentai. Moksliniai eksperimentai – tai neišsenkantys įkvėpimo klodai. Mes galėtume kasmet tiems patiems vaikams organizuoti skirtingus mokslinius šou ir garantuoju jiems tai niekada nepabostų. Juk mokslinių bandymų daugybė, todėl augant vaikams galima jų pateikti įvairesnių, sudėtingesnių ir pan. Mes turime ne tik sausą ledą ar skystą azotą, yra daugybė įvairių kitų mokslinių bandymų. Taip pat kasmet vaikams pateikiame vis naujų dalykų. Štai šiemet įsigijome „Tesla“ lagaminą, su kuriuo galime vaizdžiai pademonstruoti, kaip veikia elektra ir ja varomi varikliai“, – sako pašnekovė.

Nenusibosta

Bendrovė „Lifosa“ garsėja kaip vieną stabiliausių darbuotojų kolektyvų turinti miesto įmonė. Jos kadrų kaita yra labai menka, tad kasmet į Šeimos dienas susirenka beveik tie patys žmonės. Suprantama, lifosiečių bendruomenė nėra statiškas reiškinys, ją kasmet papildo šiek tiek naujų narių – nauji darbuotojai, kolektyvo nariams gimę mažyliai, kurie paaugę Šeimos dieną pakeičia išaugusius jaunuolius, o pastarieji neretai užima užtarnauto poilsio išėjusių savo senelių darbo vietas bendrovėje „Lifosa“.

Bendrovė „Lifosa“ garsėja kaip vieną stabiliausių darbuotojų kolektyvų turinti miesto įmonė. Jos kadrų kaita yra labai menka, tad kasmet į Šeimos dienas susirenka beveik tie patys žmonės. Aut. past.

„Kėdainiečiai turbūt gerai žino, kad bendrovėje „Lifosa“ dirba ne viena tos pačios šeimos atstovų karta. Ir taip tie vaikai, kurie kasmet per Šeimos dienas lankosi pas mus, neblogai pažįsta gamyklą ir iš vyresnių vaikų man yra tekę girdėti, kad jie būtų visai nieko prieš pratęsti tradiciją ir pasekę tėvų pėdomis įsidarbinti mūsų įmonėje“, – atvirauja I. Mažeikienė.

Įmonė visuomet siekia atgalinio ryšio, todėl po šventės bendraujama su darbuotojais ir domimasi, su kokiais įspūdžiais jų atžalos paliko gamyklą. Iš jų atsiliepimų daroma prielaida, jog vaikams ir jaunimui reikia ir norisi pažinties su tuo, kas vyksta vienoje didžiausių šalies bendrovių.

„Tėčio darbe lankausi jau antrą kartą. Pirmąjį labai patiko, tai atėjau ir antrą kartą. Manau, kad šiemet bus gal kažkas naujo, kažkas dar įdomesnio. Labiausiai patinka ekskursija autobusu po gamyklą, taip pat visada norisi ir į kalnus dar kartą patekti, šiaip viskas patinka čia. Kai užaugsiu, manau, visai smagu būtų čia dirbti“, – sako tėčio darbovietėje apsilankęs vienuolikmetis Kevinas.

Jo mama Inga bendrovės „Lifosa“ Šeimos dienose lankosi taip pat antrąjį kartą, moteris yra įsitikinusi, kad tokie renginiai įdomūs visai šeimai.

„Labai laukiame „Lifosos“ Šeimos dienų. Be galo įdomu lankytis įmonėje, kolektyvas paruošia labai puikią programą, skanių vaišių. Labai tikimės, kad ši tradicija gyvuos dar ilgai, o mes pažadame kasmet čia dalyvauti“, – sako Inga.

„Šeimos dienos tikrai labai reikalingos, tokios šventės niekada neatsibosta ir, manau, kad tokie renginiai yra būtini. Vaikai auga ir kasmet jie čia lankydamiesi pamato, pastebi, susidomi vis kitais dalykais. Man pačiai visada labai įdomu apvažiuoti ir dar kartą apžiūrėti visą gamyklos teritoriją. Tai palieka tikrai neišdildomą įspūdį. O susitikimas su tėčiu darbe vaikams suteikia nuostabių emocijų. Tad tikrai labai džiugu, kad „Lifosa“ organizuoja Šeimos dienas“, – tvirtina vieno iš bendrovės „Lifosa“ darbuotojų žmona Kristina.

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!