NAUJIENOS

Visos kategorijos
Patikrinimų metu nustatyta, kad centrinėje turgavietėje, kurioje lankosi itin daug senjorų, pažeidimų labai daug.  / Asociatyvi Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Tikrino, kaip Kėdainių verslininkai laikosi karantino reikalavimų

Eglė KUKTIENĖ - 13:47 Gegužės 08d. 2020

Pirmąjį gegužės savaitgalį visas būrys skirtingų valstybinių institucijų specialistų tikrino šalies parduotuves, kavines, prekyvietes ir turgus, taip pat ir grožio paslaugas teikiančius specialistus. Buvo tikrinama, kaip laikomasi karantino reikalavimų. Paaiškėjo, kad absoliuti dauguma Kėdainių verslininkų atsakingai žiūri į savo bei klientų saugumą, tačiau visas pluoštas pažeidimų užfiksuoti turgavietėje.

Turgui karantinas negalioja?

Valstybinė augalininkystės tarnyba savaitgalį Kėdainiuose patikrino 9 pardavimo vietas.

Dauguma prekybininkų laikėsi visų reikalavimų, tačiau turgus, panašu, gyvena po senovei – karantino reikalavimai ten sunkiai pripažįstami. Jame užfiksuoti veikiausiai visi įmanomi karantino pažeidimai.

„Kėdainiuose stebėsena atlikta centrinėje turgavietėje, UAB „Sėklų versmė“, parduotuvėje „Žalia stotelė“, UAB agrofirma „Sėklos“, UAB „Josvainių gėlės“ dviejose prekybos vietose, UAB „Flora“, UAB „Makveža“, UAB „Gėlių pasaulis“ , UAB „Žalia svaja“ dekoratyvinių augalų lauko prekybos aikštelėje.

Neatitikimai karantino reikalavimams nustatyti centrinėje turgavietėje, kurioje nebuvo užtikrinta, kad žmonės eilėje laikytųsi 1 metro atstumo. Be to, prekiautojai neturėjo dezinfekcinio skysčio, prie įėjimo nepaskelbta saugos informacija. Kitos prekybos vietos užtikrino saugos reikalavimus“, – informavo Valstybinė augalininkystės tarnybos bendrojo skyriaus l.e.p. patarėja Deimantė Černiuvienė.

Gražinasi saugiai

Tuo tarpu galima pasidžiaugti, kad grožio paslaugas teikiantys specialistai nurodymų paiso griežtai – juos patikrinus nebuvo rasta nė vieno pažeidimo.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Kėdainių skyriaus specialistai patikrino 17 grožio paslaugų teikimo vietų ir 2 prekybos vietas.

„Patikrinimų metu grožio paslaugų teikimo vietose vertinta, ar vienam paslaugos vartotojui skiriamas ne mažesnis nei 10 kv. m. paslaugos teikimo vietos patalpų plotas, tarp paslaugų teikėjų darbo vietų būtų ne mažesnis kai 2 metrų atstumas, į paslaugos teikimo vietą įleidžiama tik apsaugines kaukes arba apsaugines veido priemones dėvintys vartotojai, ar paslaugos teikiamos tik dėvint asmens apsaugos priemones ar jos tinkamai naudojamos ir dezinfekuojamos.

Pažeidimų nebuvo nustatyta. Paslaugų teikimo patalpos tinkamai vėdinamos ir užtikrinamas paviršių valymas ir dezinfekcija.

Prie įėjimo į paslaugų teikimo vietą pateikiama informacija, kad paslaugų teikimo vietoje nerekomenduojama lankytis rizikos grupės asmenims, apie vartotojų asmens higienos laikymosi būtinybę. Gerai matomoje vietoje pakabintos vartotojų ir lankytojų rankų dezinfekcijai skirtos priemonės“, – informavo centro atstovė spaudai Kristina Mikalauskienė.

Dvi iš keturių tikrintų maitinimo įstaigų nepakankamai dėmesio skiria darbuotojų sveikatos patikrai prieš pradedant darbus. Aut. past.

Mažokai dėmesio darbuotojams

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Kauno departamento inspektoriai, patikrinę 4 viešojo maitinimo paslaugas teikiančias įmones, 2 parduotuves ir 1 prekyvietę nustatė, kad ne visur skiriama pakankamai dėmesio pačių darbuotojų saugumui.

„Tikrintos viešojo maitinimo įmonės klientus aptarnauja lauke, tiekia maistą išsinešti ar pristato jį į namus.

Patikrinimo metu nustatyta, kad dviejų viešojo maitinimo įstaigų atsakingi asmenys nepakankamai dėmesio skiria darbuotojų sveikatos būklės vertinimui prieš darbo pradžią, kaip nurodyta sveikatos apsaugos ministro sprendime, vienos ‒ klientų informavimui.

Atsakingiems įmonių asmenims nurodyta vesti darbuotojų sveikatos žurnalus, aiškiai matomoje vietoje iškabinti kosėjimo ir čiaudėjimo higienos rekomendacijas.

Parduotuvėse ir prekyvietėje higienos pažeidimų dėl karantino priemonių vykdymo nenustatyta, tik vienos iš parduotuvių administracijai rekomenduota išryškinti informaciją pirkėjams dėl dezinfekcinio skysčio vietos arba pakeisti jo vietą į labiau matomą“, – apie neplaninių patikrinimų rezultatus kalbėjo informavo tarnybos specialistas Petras Tarvydas.

Už karantino reikalavimų nesilaikymą taikoma administracinė atsakomybė.

Asmenims gresia bauda nuo 500 iki 1 500 eurų, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims nuo 1 500 iki 6 000 eurų.

1 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!