NAUJIENOS

Visos kategorijos
Pirmadienį Kėdainių rajono ūkininkų kiemuose suplevėsavo pirmosios bendrovės „Scandagra“ inicijuoto projekto „Vyčio vėliava“ dovanotos vėliavos.  / Giedrės Minelgaitės nuotr.

Dovanoja Vyčio vėliavas (su fotogalerija)

Kristina MIRVIENĖ - 11:00 Liepos 11d. 2017

Vienas seniausių Lietuvos heraldikos simbolių – Vytis, įkūnijantis lietuvybę bei stiprią patriotiškumo dvasią pastaruoju metu sparčiai populiarėja. Visoje šalyje, o taip pat ir mūsų rajone vis daugiau gyventojų nusprendžia savo valdas papuošti raito karžygio atvaizdu dekoruotomis raudonomis vėliavomis.

Šią vasarą Kėdainių rajonas praturtės dar tuzinu Vyčio vėliavų. Jas pažangiausiems krašto žemdirbiams dovanos uždaroji akcinė bendrovė „Scandagra“. Prieš keletą dienų Kėdainių rajone startavusio šios bendrovės inicijuoto projekto „Vyčio vėliava“ metu visoje šalyje bus iškelta net apie 100 tokių vėliavų.

Tik geriausiems

Šalia Algirdo ir Valerijos Petrovičių ūkinių pastatų netoli Nociūnų ant aukšto – net 8 m – stiebo jau plevėsuoja bendrovės „Scandagra“ dovanota Vyčio vėliava. Beveik dvi dešimtis metų žemdirbyste užsiimantys kraštiečiai neslepia, kad ši dovana buvusi labai netikėta.

„Apie Vyčio vėliavą nei svajojome, nei planavome ją įsigyti, tačiau dovana tikrai labai maloni ir džiugi. Bendrovė „Scandagra“ vėliavos stiebą sumontavo mūsų pasirinktoje vietoje. Vėliavą nusprendėme įkurdinti arčiau darbo, o ne namų zonos, nes darbas yra praktiškai visas mūsų gyvenimas. Ūkį kūrėme patys, galima sakyti, nuo nulio. Todėl mūsų šeimos verslas yra viena didžiausių mūsų vertybių, lygiai tokia pat brangi kaip ir gimtasis kraštas“, – Vyčio vėliava džiaugiasi Petrovičiai, Slikių apylinkėse dirbantys bemaž pusę tūkstančio hektarų žemės.

Bendrovė „Scandagra“ didžiuojasi turėdama galimybę mūsų krašte bendradarbiauti su daugybe vienų pažangiausių šalyje ūkininkų. Būtent jiems, svarbiausiems savo partneriams, ir buvo nuspręsta padaryti staigmeną.

Vytis nė vieno žmogaus blogesniu nepadarė. Jis perduoda labai aiškią žinią – Vytį išsikėlęs žmogus – tikslų turintis ir atkakliai jų siekiantis veržlus profesionalas. B. Vanagas

„Ūkininkai tėvynę myli labai teisingai – darbais. Mes savo ruožtu nutarėme žemdirbiams pagelbėti – pagarbą gimtajam kraštui įprasminti ir simbolika, tad jiems dovanojame Vyčio vėliavas. Taip pat šis gestas išreiškia didžiulį mūsų dėkingumą savo svarbiausiems partneriams. Kiekvienas pilietis, savo šaliai kuriantis didžiulę pridėtinę vertę – ne tik ekonomine, bet ir žmogiškąja prasme, yra pats didžiausias ir teisingiausias jos patriotas. Džiugu, kad nė vienas žemdirbys neatsisakė dovanos – net ir jau turintieji vėliavas su džiaugsmu surado vietą ir dar vienai“, – pasakoja bendrovės „Scandagra“ Vyčio vėliavos projekto vadovas Lukas Paltanavičius.

Tikslo siekiantiems

Vyčio projekto partneris, garsus lenktynininkas Benediktas Vanagas prie šios iniciatyvos prisijungė be menkiausios dvejonės ir darbštiesiems krašto ūkininkams mielai padėjo Vytį iškelti aukštyn.

„Vytis nė vieno žmogaus blogesniu nepadarė. Jis perduoda labai aiškią žinią – Vytį išsikėlęs žmogus – tikslų turintis ir atkakliai jų siekiantis veržlus profesionalas. Vytis nėra vien karžygis, aš taip siaurai į jį niekada nežiūrėčiau. Visi mes turime savo karą ar dakarą (Tarptautinės lenktynės „Dakar“, kuriose dalyvauja B. Vanagas, aut. past.). Ūkininkai darbymečio įkarštyje varo ne mažesniu tempu nei tenai – maksimaliu pajėgumu tuomet dirba visa komanda. Tačiau svarbu ne tik darbštumas, bet ir pragmatika. Tikri profesionalai nuolat tobulėja, siekia, kad nenutrūkstamai vyktų progresas ir darbai kaskart būtų atliekami vis efektyviau. Man Vytis būtent tai ir simbolizuoja!“ – Vyčio prasmingumą praplečia B. Vanagas.

Dar viena projekto „Vyčio vėliava“ komandos stotelė mūsų rajone – Kalnaberžė. Čia Vytis link padangės iškilo bendrovės „Krekenava“ vieno iš vadovų kieme. Toliau vėliavos iškeliavo Surviliškio link. Šis bendrovės „Scandagra“ projektas tęsis ir kitais metais, suprantama, neaplenkdamas ir mūsų krašto.

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!