NAUJIENOS

Visos kategorijos

Miegokite ramiai, leiskite jiems augti

rinkosaikste.lt - 10:53 Balandžio 19d. 2018

Lietuvoje nemažėjant suteikiamų prekinių kreditų sumai iki šiol žemdirbiai renkasi brangesnį sąskaitos apmokėjimo termino atidėjimą nei kredito unijos paskolą. Esminiu faktoriumi tampa paprastumas ir greitis. Todėl Kėdainių krašto kredito unija (KKKU) pristato naują paslaugą ūkininkams – Kreditinės linijos su pasėlių draudimu ir ŽŪPGF garantija.

Produkto esmė – suteikti finansavimą apyvartinėms lėšoms itin lanksčiomis sąlygomis, atsisakant tradicinių užtikrinimo priemonių, tačiau įsikeičiant pasėlius – turtą, kuris sukuriamas gautomis lėšomis. Pagrindinis akcentas – sprendimas bus priimtas tik per 2 dienas. Suteiktas apyvartines lėšas ūkininkai galės panaudoti trąšų, augalų apsaugos priemonių, sėklų, degalų, atsarginių dalių ir pašarų įsigyjimui.

Kėdainių krašto kredito unijos administracijos vadovas Egidijus Žaltauskas. KKKU administracijos vadovas Egidijus Žaltauskas trumpai pristatė naują teikiamą paslaugą.

„Naudojantis šia paslauga nereikia įkeisti jokio turto, išgyventi ilgų ir sudėtingų paskolos vertinimo procedūrų. Finansavimo produktas „Kreditinė linija su pasėlių draudimu ir ŽŪPGF garantija“ (toliau – Produktas) sukurtas bendradarbiaujant su pasėlių draudimo kompanija „VH Lietuva“, – teigia vadovas.

Kaip paslaugos teikėja, Kėdainių krašto kredito unija įsipareigoja:

1. Turėti galimybę drausti pasėlius. Pasėlių draudimo kompanija „VH Lietuva“ nuolat plečia pasėlių draudimo tarpininkų tinklą. Pagal minėtą sutartį Kredito unija gauna 5 proc. dydžio komisinį mokestį nuo surinktų įmokų už pasėlių draudimą.

2. Dirbti su UAB „Žemės ūkio paskolų garantijų fondas“.

3. Paruošti dokumentus ir sprendimą priimti per 2 dienas. Norint konkuruoti su prekinius kreditus teikiančiomis įmonėms būtina priimti greitus sprendimus, neapkraunant paskolos gavėjų ilgomis dokumentų tvarkymo procedūromis.

Kreditinės linijos sąlygos:

1. Trukmė– 24 mėn. Rekomenduojama suteikti tokios trukmės paskolą, kad galutinė jos padengimo data būtų ne vėlesnė nei gruodžio 31 d. Pvz.: suteikus paskolą 2018 m. balandžio mėn. trukmė būtų 20 mėn. Taip bus užtikrintas palūkanų kompensavimas jau kitų metų pradžioje.

2. Palūkanų norma – nustato kredito unija. Rekomenduojama taikyti ne aukštesnę nei 5 proc. palūkanų normą.

3. Grąžinus paskolą taikomas iki 80 proc. palūkanų kompensavimas.

Paskolos vertinimui reikalingi dokumentai:

1. Informacija apie einamųjų metų pasėlių struktūrą.

2. Finansinės ataskaitos (Balansas, PN ataskaita, Pinigų srautų ataskaita).

3. Dviejų paskutinių metų pasėlių deklaracijos.

4. Praėjusių metų (gruodžio 31 d.) pardavimų suvestinė.

5. Naujausias skolų tiekėjams žiniaraštis.

„Viskas vyksta šešiais paprastais etapais. Paskolos gavėjas kreipiasi į KU, pateikia nurodytus dokumentus. Paskolų vadybininkas užpildo pasėlių draudimo formą, nustato preliminarią draudimo įmoką ir maksimalią kreditinės linijos sumą. Vadovaudamasi gautai informacija kredito unija priima sprendimą dėl paskolos suteikimo. Kartu su sprendimu elektroniniu paštu išsiunčiami dokumentai ŽŪPGF bei pasėlių draudimo informacija UAB „VH Lietuva“. Pasirašoma Kreditinės linijos sutartis, gaunamas ŽŪPGF garantinis raštas ir pasėlių draudimo polisas. Kitu žingsniu pasėliai ir iš jų gautinas būsimas derlius įkeičiami notariškai“, – paslaugos gavimo žingsnius įvardina Egidijus Žaltauskas.

Svarbiu akcentu tampa galimybė Kreditinę liniją panaudoti neribotą kiekį kartų. Paskolos gavėjas privalo imtis priemonių tam, kad užtikrintų paskolos padengimą iš realizuojamo įkeisto derliaus. Baigus 24 mėnesių ciklą KKKU vadybininkas privalo pasirūpinti, kad paskolos gavėjui būtų išmokėta palūkanų kompensacija.

Dėl detalesnės informacijos ir konsultacijų krepkitės į Kėdainių krašto kredito uniją, esančią Josvainių g. 36, Kėdainiai, telefono numeriu 8 347 50590 arba elektroniniu paštu kkku@lku.lt.

1 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!