NAUJIENOS

Visos kategorijos
Kredito unijų sektorius vėl tapo pelningas po dvejų metų pertraukos.  / Giedrės Minelgaitės-Dautorės nuotr.

Kredito unijos pernai uždirbo 2,2 mln. eurų pelno

BNS inf. - 13:51 Kovo 01d. 2018

Lietuvoje veikiančios kredito unijos pernai kartu uždirbo 2,2 mln. eurų neaudituoto grynojo pelno, tuo metu 2016 metais jos buvo patyrusios 6,1 mln. eurų nuostolių.

Lietuvos banko teigimu, kredito unijų sektorius vėl tapo pelningas po dvejų metų pertraukos.

„Kredito unijų pertvarka sustiprino šį sektorių, matome pirmuosius teigiamų pokyčių rezultatus. Vis dėlto, siekdamos veiklos tvarumo, kredito unijos turėtų daugiau dėmesio skirti sąnaudų, ypač operacinių, ir naudos analizei“, – pranešime spaudai sakė Lietuvos banko Priežiūros tarnybos direktorius Vytautas Valvonis.

Pernai pelningai dirbo 48 kredito unijos, jos uždirbo 4,1 mln. eurų pelno, 20 unijų patyrė 1,9 mln. eurų nuostolių. Jeigu ne dviejų kredito unijų, kurių veiklos licencija buvo atšaukta 2018 metais, patirti nuostoliai (1 mln. eurų), viso sektoriaus pelnas būtų siekęs 3,2 mln. Eur.

Per praėjusius metus kredito unijų turtas padidėjo daugiau kaip 4 proc. ir gruodžio pabaigoje buvo 685,2 mln. eurų – tai sudarė 2,5 proc. bankų sistemos turto.

Reikšmingiausią kredito unijų turto dalį – beveik 60 proc. – sudarė paskolos. Paskolų portfelis pernai augo 19 proc. iki 403,5 mln. eurų.

Kitos kredito unijų turto pozicijos, ypač investicijos į vertybinius popierius, pernai mažėjo.

Pagrindinis kredito unijų finansavimo šaltinis toliau buvo indėliai. Pernai jų suma padidėjo 3,5 proc. iki 611,4 mln. eurų, indėliais finansuojama beveik 90 proc. kredito unijų turto.

Finansines ir priežiūrai skirtas ataskaitas Lietuvos bankui pateikė 68 kredito unijos, vienijančios daugiau kaip 160 tūkst. narių. Šių unijų sistemos kapitalo pakankamumo rodiklis sudarė 18,64 proc. (normatyvas – 13 proc.), o likvidumo rodiklis – 45,7 proc. (minimalus reikalaujamas – 30 proc.).

Sausio 1 dieną veiklos riziką ribojančių normatyvų nevykdė 7 kredito unijos, arba beveik perpus mažiau nei prieš pusmetį. Dabar jos padėtį jau ištaisė ir normatyvus vykdo.

Per praėjusius metus kredito unijos privalėjo apsispręsti, ar rinktis persitvarkymo į banką procedūrą, ar toliau tęsti veiklą vienos iš dviejų šalyje veikiančių centrinių kredito unijų sudėtyje. Pastarąjį kelią pasirinko dauguma – nuo metų pradžios Lietuvos centrinės kredito unijos sudėtyje veikia 50 kredito unijų, o įsteigta nauja Jungtinė centrinė kredito unija vienija 11 kredito unijų.

Penkios kredito unijos pasirinko kitą kelią ir, gavusios Lietuvos banko sutikimą, pradėjo persitvarkymo į specializuotus bankus procedūras.

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!