NAUJIENOS

Visos kategorijos
Pernai Kėdainių arenoje vyko daugiau nei pusantro šimto įvairaus pobūdžio renginių. Tačiau šių metų arenos šventinis repertuaras ne itin gausus.  / Giedrės Minelgaitės-Dautorės nuotr.

Kėdainių arenoje – šventinis štilis?

Kristina MIRVIENĖ - 08:00 Gruodžio 22d. 2017

Šiemet Kėdainių arenos gruodžio – bene šventiškiausio bei daugiausiai laisvadienių turinčio metų mėnesio kultūrinių renginių repertuaras stebina savo kuklumu. Koncertais ar kitais kultūriniais renginiais pasimėgauti planavę kraštiečiai liko it musę kandę – Kėdainių arenoje per žiemos švenčių savaites čia numatytas vos vienas koncertas. Kol didmiesčių arenos vos spėja suktis, mūsų miesto arena šiuo laikotarpiu stovi pustuštė. Joje – beveik vien tik sporto renginiai.

Paklausa diktuoja pasiūlą

Suskubome pasidomėti, kokios priežastys lėmė tokį štilį Kėdainių arenoje.

Kėdainių sporto centro, kuriam ir priklauso arena, vadovas Arnas Argustas patikino, kad arenai viskas gerai, o renginių skaičiumi stebėtis nederėtų, nes jų kiekis atitinka paklausą.

Galbūt kėdainiečiai yra kiek palepinti – mieste turime nemažai nemokamų koncertų su puikiais atlikėjais, todėl į mokamus renginius žmonės ir neskuba rinktis. A. Argustas

„Kėdainių arena nėra vien kultūrinių renginių erdvė, čia vyksta ir sporto varžybos, įvairios mugės, konferencijos, konkursai bei kiti renginiai. Tad sudėkite visus renginius ir matysite, kad nemažai antros gruodžio pusės dienų bus užimtos. Be to, nereikia norėti, kad renginiai vyktų kasdien.

Arenos renginiai, jei pastebėjote, yra labai skirtingi, todėl reikia areną sutvarkyti ir paruošti renginiams – išmontuoti ar atvirkščiai – sumontuoti sceną, paruošti reikiamai sporto šakai salę, ringą, aikštelę ir pan., sudėlioti sėdimas vietas ir t.t. Kadangi neturime „n“ darbininkų ir valytojų, tad arenai išvalyti ir paruošti kitam renginiui reikia mažiausiai paros – mūsų žmonės dirba išsijuosę.

Kėdainių arenos vadovas Arnas Argustas pastebi, kad arenos renginių repertuaras ir jo kiekybė nemaža dalimi priklauso ir nuo pačių kėdainiečių – paklausa formuoja pasiūlą./ G. Minelgaitės-Dautorės nuotr.Tačiau, žinoma, koncertų bei kitų kultūrinių renginių šį kartą gruodžio mėnesį iš tiesų nėra itin daug. Jų galėtų būti gausiau, tačiau iš patirties žinome, kad neverta arenoje kalėdiniu laikotarpiu organizuoti kelių kultūrinių renginių, nes paprasčiausiai į juos nesusirinks pakankamas skaičius žmonių. Lygiagrečiai su mumis dar ir Kultūros centras organizuoja renginius, dalis žmonių renkasi pramogas ten. Kėdainiai nėra labai didelis miestas, tad arenoje renginių yra tiek, kiek diktuoja paklausa“, – tikina A. Argustas.

Tiesa, net susumavus įvairaus pobūdžio renginius šventinėmis gruodžio savaitėmis paaiškėjo, kad Kėdainių arenoje jų vyks vos keletas – didžiąją šventinio laikotarpio dalį laiko arena vis dėlto stovės tuščia.

Tas pats visuose mažuose miestuose?

A. Argustas pabrėžia, kad su lankytojų trūkumu, kas ir lemia renginių gausą, susiduria ne tik Kėdainių arena, bet ir nemažai kitų nedidelių miestų arenų.

„Kaip ir minėjau, renginių dažnumą ir jų pobūdį formuoja paklausa. Esame ne kartą turėję atvejų, kuomet bilietai į vieną ar kitą renginį perkami labai vangiai, tuomet mums belieka tik renginius atšaukti, nes atlikėjai nenori, be to, jiems ir neapsimoka rengti pasirodymą nedideliam skaičiui žmonių. Nesmagiausia ir yra tai, kai organizuoji, įdedi daug pastangų, darbo, o tuomet turi atšaukti renginį. Su panašiomis problemomis susiduriame ne tik mes. Tokius klausimus sprendžia ir Jonavos bei kitų mažesnių miestų arenos“, – pastebi pašnekovas.

Kadangi neturime „n“ darbininkų ir valytojų, tad arenai išvalyti ir paruošti kitam renginiui reikia mažiausiai paros – mūsų žmonės dirba išsijuosę. A. Argustas

Koją kiša Kaunas

Mūsų miesto arenos vadovas atkreipia dėmesį, kad visai netoli esantis Kaunas taip pat nemenkai sujaukia kortas, mat nemaža dalis kraštiečių renkasi pašonėje įsikūrusio miesto renginius, kurie dažnai yra nepalyginamai įspūdingesni. Pašnekovas įžvelgia ir daugiau priežasčių, lemiančių nedidelę renginių pasiūlą.

„Galbūt kėdainiečiai yra kiek palepinti – mieste turime nemažai nemokamų koncertų su puikiais atlikėjais, todėl į mokamus renginius žmonės ir neskuba rinktis. Taip pat ne paslaptis, kad įvedus eurą renginių bilietų kainos ženkliai kilo, tad žmonės taupydami paprasčiausiai atsisako tam tikrų renginių“, – pastebi A. Argustas.

Ieško savos nišos

Vis tik Kėdainių arenos vadovas tiki, kad arenos užimtumas yra gana didelis, nors ir pripažįsta, kad tobulėti tikrai yra kur.

Kėdainių arena nėra vien kultūrinių renginių erdvė, čia vyksta ir sporto varžybos, įvairios mugės, konferencijos, konkursai bei kiti renginiai. Tad sudėkite visus renginius ir matysite, kad beveik visos antros gruodžio pusės dienos bus užimtos. A. Argustas

„Nors turime iššūkių, tačiau reikia pripažinti, kad Kėdainių arenos užimtumas yra gana aukštas. Štai praėjusiais metais buvo apie 160 įvairių renginių, čia neįtraukiant eilinių sporto varžybėlių. Tačiau mes tikrai neapsiribojame vien tik sporto ar kultūriniais renginiais. Ieškome įvairių nišų. Turime ir uždarų renginių, konferencijų. Tikrai labai stengiamės maksimaliai išnaudoti visas galimybes. Bandome surengti ir kitokius renginius. Tarkim, buvome sumanę padaryti kol kas dar ne tokių garsių pradedančių dainininkų kėdainiečių, dalyvavusių įvairiuose televiziniuose projektuose ir pan. bei kitų panašaus pobūdžio atlikėjų koncertus. Tačiau, pasirodo, ir čia ne viskas taip paprasta – net ir tokie atlikėjai jau turi savo vadybininkus, kurių reikalavimai kartais priverčia išsižioti. Be to, nemažai atlikėjų, atvykdami į Kėdainius, pirmenybę mieliau teikia Kultūros centrui, nes ten yra mažesnė salė, ją surinkti lengviau nei visą areną. Ieškome įvairių galimybių, stengiamės Kėdainiams pasiūlyti kaskart vis kažką naujo. Aišku, galima būtų kelis kartus per metus atvežti Vytautą Šiškauską, bet ar tai bus įdomu? Vis tik mūsų interesas yra, kad Kėdainių arena gyvuotų, kad į ją rinktųsi žmonės ir ją mylėtų, todėl Kėdainių arena ieško įvairių galimybių didinti užimtumą“, – sako arenos vadovas.

Vasarį dirbs išsijuosę

Pašnekovas  pasidžiaugia, kad ateinančių metų pirmieji mėnesiai planuoja būti tikrai labai užimti, mat arenoje jau dabar yra suplanuota gausybė renginių.

„Ateinančių metų vasarį bus labai didelis užimtas. Vyks du dideli šokių turnyrai, grandiozinis Lietuvos šimtmečio minėjimo renginys, taip pat Šv. Valentino dienai jau turime planų. Be to, numatyti ir kiti mažesni renginiai. Žinoma, visada norisi, kad tų renginių būtų daugiau, tačiau turime būti realistais. Tam, kad būtų renginių, į juos turi kažkas ateiti“, – pabrėžia A. Argustas.

6 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!