NAUJIENOS

Visos kategorijos

Kasmet vis daugiau atnaujinama šilumos vamzdynų

rinkosaikste.lt - 08:46 Balandžio 24d. 2018

AB „Panevėžio energija“ toliau tęsia pradėtą šilumos tiekimo tinklų rekonstravimo projektą – didina centralizuotos šilumos tiekimo sistemos patikimumą ir efektyvumą.

Atnaujinami šilumos tinklai Kėdainiuose

2018 metais bus baigtas vykdyti projektas Kėdainiuose. Praėjusiais metais pradėti šilumos tinklų rekonstravimo darbai bus tęsiami Mindaugo, Josvainių, Smilgos, Didžiosios, Chemikų, S. Jaugelio-Telegos, Skongalio, J. Basanavičiaus, Pavasario, Žemaitės, Sodų, Šėtos gatvių atkarpose bei Parko, Melioratorių gatvėse Vilainiuose.

Iš viso bus atnaujinta 4,82 km įvairių diametrų šilumos tiekimo vamzdynų. Seni, susidėvėję vamzdynai bus pakeisti naujais, iš anksto pramoniniu būdu izoliuotais vamzdynais. Atliktos šilumos tinklų rekonstrukcijos mažins šilumos gamybos sąnaudas, mažės šilumos perdavimo nuostoliai tinkluose, bus sutaupoma apie 1,27 tūkst. MWh šilumos per metus. Tiek šilumos patalpų šildymui per vieną šildymo sezono mėnesį patalpoms šildyti suvartoja 50 daugiabučių namų (apie 2 tūkst. butų) Kėdainiuose.

Investicijos į šilumos tinklų rekonstrukciją Kėdainiuose sudarys apie 1,5 mln. eurų, iš jų – iki 50 proc. sudarys ES parama.

Teks pakentėti

Pakeisti vamzdynus neatjungus šilumos tiekimo į pastatus nėra galimybių, todėl darbai pradedami tik pasibaigus šildymo sezonui. Šiais metais šildymo sezonas baigtas balandžio 16 d., pernai – gegužės 12 d., todėl planuojama darbus pradėti kuo skubiau ir baigti iki prasidės naujas šildymo sezonas. AB „Panevėžio energija“ iš anksto atsiprašo vartotojų už nepatogumus, kuriuos sukels vykdomi šilumos tinklų rekonstravimo darbai.

Bendrovė rekonstruos 33 km tinklų

Praėjusiais metais pradėtų ir šiais metais baigtų šilumos tinklų rekonstrukcijų projektų metu AB „Panevėžio energija“ bus rekonstravusi daugiau nei trisdešimt trijų kilometrų ilgio vamzdynus atskiruose šilumos tinklų ruožuose ne tik Kėdainiuose, bet ir Panevėžio, Rokiškio, Kupiškio, Zarasų Pasvalio šilumos ūkio rajonuose.

Naujiems 2018–2020 m. šilumos tinklų rekonstravimo projektams skirta ES parama

Šių metų kovo mėnesį AB „Panevėžio energija“ skirta iki 4,36 mln. eurų ES struktūrinių fondų parama Kupiškio, Pasvalio, Zarasų, Rokiškio, Panevėžio, Kėdainių šilumos tiekimo tinklams modernizuoti ir iki 0,12 mln. eurų ES parama naujų šilumos tinklų statybai Rokiškyje ir Zarasuose.

2018 metais bus pradėti ir šių projektų vykdymai. AB „Panevėžio energija“ planuoja, kad 2020 metais renovuotų šilumos tinklų ilgis dar padidės 22 km. Iš jų – 2,1 km bus atnaujinta Kėdainiuose.

2017 m. AB „Panevėžio energija“ eksploatuojamų šilumos tinklų ilgis sudarė 272 km, iš jų – 82 km renovuoti šilumos tinklai.

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!