NAUJIENOS

Visos kategorijos

Šiltas pavasaris sutrumpino šildymo sezoną

rinkosaikste.lt - 09:08 Gegužės 22d. 2018

AB „Panevėžio energija“ duomenimis, už vieno kv. metro būsto šildymą balandžio mėnesį gyventojai vidutiniškai mokės 0,24 euro. Sąskaita už standartinį dviejų kambarių buto šildymą vidutiniškai sudarys 12 eurų.

Šis šildymo sezonas buvo vienas iš anksčiausiai pasibaigusių nuo 2010 metų. Atšilus orams, balandžio 16 d. Kėdainiuose buvo paskelbta šildymo sezono pabaiga ir daugiabučiuose namuose buvo išjungtas patalpų šildymas. Šis šildymo sezonas tęsėsi 22 dienomis trumpiau nei praėjusiais metais, kuomet šildymo sezonas buvo baigtas gegužės 12 d.

Nors šildymo sezonas buvo trumpesnis, tačiau šaltesnis – vidutinė oro temperatūra sudarė 1,7 laipsnio šilumos, praėjusį sezoną – 2,4 laipsnio šilumos. Visa tai lėmė nedidelį šilumos suvartojimo pokytį per šį šildymo sezoną, todėl gyventojai už būsto šildymą bus sumokėję panašiai, kaip ir per praėjusį sezoną. Už 50 kvadratinių metrų dydžio buto šildymą gyventojai vidutiniškai sumokės 275 eurus.

Priklausomai nuo namų ir jų šilumos ūkio būklės, kėdainiečiams mokesčiai už šildymą buvo skirtingi. Per visą šildymo laikotarpį už suvartotą šilumą būsto šildymui daugiausia sumokės gyventojai, kurių gyvenamuosiuose namuose 1 kv. metro plotui šildyti buvo suvartota vidutiniškai 138 kWh šilumos. Tokių namų gyventojai už 50 kv. metrų ploto buto šildymą šį šildymo sezoną vidutiniškai sumokės 393 eurus.

Mažiausiai per visą šildymo sezoną bus sumokėję renovuotų namų gyventojai. Per šildymo sezono mėnesius gyventojai už 50 kv. metrų būsto šildymą sumokės vidutiniškai 164 eurus. Suvartotas šilumos kiekis vienam kvadratiniam metrui šildyti vidutiniškai sudarė apie 57 kWh šilumos.

Šilumos paskirstymo tvarka ne šildymo sezono metu

Ne šildymo sezono metu daugiabučiuose namuose, ruošiant karštą vandenį namo šilumos punkte įrengtu karšto vandens ruošimo įrenginiu, namo šilumos apskaitos prietaisu suskaičiuotas šilumos kiekis paskirstomas karštam vandeniui ruošti ir cirkuliacijai.

Iš viso name suvartoto šilumos kiekio atimama šiluma karštam vandeniui paruošti, o likusi šiluma cirkuliacijai proporcingai paskirstoma namo butų skaičiui. Kiekvieną ne šildymo sezono mėnesį cirkuliacinės šilumos („gyvatuko“) mokestis butui bus skirtingas. Tai priklausys nuo viso namo gyventojų suvartoto karšto vandens kiekio, kuris suskaičiuojamas pagal šilumos punkte prieš karšto vandens ruošimo įrenginius įrengto geriamojo vandens skaitiklio rodmenis.  

Vadovaujantis Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos patvirtintais šilumos paskirstymo metodais, kaip ir šildymo sezono metu, taip ir ne šildymo mėnesiais, gyventojams sąskaitose bus nurodoma (išskiriama atskira eilute) nepaskirstytam karštam vandeniui paruošti suvartota šiluma. Tai faktiškai gyventojų suvartotam, bet nedeklaruotam karštam vandeniui ruošti suvartota šiluma. Jei gyventojai sąskaitose prie šios šilumos ras sumą su minuso ženklu, tai reikš, kad visi namo karšto vandens vartotojai sumoje bus deklaravę didesnį karšto vandens kiekį, negu iš tikrųjų tą mėnesį namo karšto vandens ruošimo įrenginiais buvo paruoštas karšto vandens kiekis. Šiuo atveju vartotojo mokama galutinė suma sumažės.

Šilumą gali taupyti kiekvienas daugiabutis

Pasibaigus šildymo sezonui, daugelis užmiršta ir visas problemas, susijusias su daugiabučio namo šilumos ūkiu. Vasara pats tinkamiausias metas, kada verta pagalvoti, kokios priemonės leidžia sumažinti šilumos vartojimą, o tuo pačiu – ir išlaidas šildymui. Siekiant efektyviau vartoti šilumą, kompleksinis namo atnaujinimas yra neabejotinai geriausias sprendimas, tačiau nebūtina laukti kol bus atnaujintos viso namo statybinės konstrukcijos. Vien tik automatizavus šilumos punktą, sutvarkius namo vidaus šildymo ir karšto vandens sistemas, subalansavus tolygų viso namo patalpų šildymą, galima sutaupyti iki 20 proc. išlaidų šildymui. Namo gyventojai turėtų kreiptis į namo vidaus šildymo sistemas prižiūrinčią įmonę, kuri yra atsakinga už šilumos taupymą namo viduje.  

Informacija vartotojams

Daugiau informacijos apie  daugiabučių namų suvartotą šilumą www.pe.lt

AB „Panevėžio energija“ vartotojai bendrovės interneto svetainėje www.pe.lt, prisijungę prie Klientų savitarnos portalo, gali peržiūrėti jiems pateiktas sąskaitas už suvartotą šilumą ir karštą vandenį, jas atsispausdinti, apmokėti elektroniniu būdu bei deklaruoti karšto vandens skaitiklių rodmenis.

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!