NAUJIENOS

Visos kategorijos
Parodos akimirka  / Giedrės Minelgaitės nuotr.
  • NAUJIENOS
  • Verslo pulsas
  • „Dotnuva Baltic“ sėkmės receptas: atsidavę darbuotojai ir novatoriški sprendimai

„Dotnuva Baltic“ sėkmės receptas: atsidavę darbuotojai ir novatoriški sprendimai

Eglė KUKTIENĖ - 10:20 Liepos 07d. 2017

Praeitą savaitę visos šalies ūkininkus ir žemės ūkio sektoriaus įmones į Kėdainius sutraukė didžiausia tokio tipo paroda „Agrovizija 2017“. Kėdainiai – žemės ūkio kraštas. Ne paslaptis, kad mūsų krašte žemės derlingos, o stiprių ūkininkų čia itin daug. Taip pat Kėdainiai gali didžiuotis ir stipriomis, bei ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje gerai žinomomis žemės ūkio sektoriaus įmonėmis. Viena jų – „Dotnuva Baltic“, kuriai šie metai buvo ypač sėkmingi, o šia sėkme džiaugėsi, bei patirtimi ir patarimais įmonės atstovai ir dalinosi „Agrovizijoje“.

Vieni pirmųjų parodoje

„Dotunuva Baltic“ įmonė – viena didžiausių ir seniausiai parodoje dalyvaujančių įmonių. Iš pradžių „Agrovizija“ orientavosi tik į augalininkystę, o vėliau įtraukė ir žemės ūkio techniką. Kai kurios įmonės demonstravo tiek vieną sritį, tuo tarpu „Dotnuva Baltic“ eksponavo tiek įspūdingą žemės ūkio techniką, tiek augalų veislių laukelius. Ekspozicija buvo viena gausiausių ir įspūdingiausių visoje parodoje bei pritraukė didelį susidomėjimą. Ir ne veltui – juk įmonės patirtis ir pasiekimai šiose srityse yra nenuginčijami.

„Mūsų įmonė orientuojasi į tris pagrindines veiklos kryptis. Pirmoji – žemės ūkio technika. Ji užima didžiausią mūsų verslo dalį. Taip pat – sėklininkystė. Turime vieną moderniausių ir didžiausių sėklų ruošimo fabrikų visose Baltijos šalyse. Trečioji mūsų veiklos kryptis – elevatorių projektavimas ir statyba.“, - kalbėjo įmonės direktorius Darius Jaloveckas.

Įmonės direktorius labai džiaugiasi savo komanda bei pasiektais rezultatais/ G.Minelgaitės nuotr.Sėkmingi metai

„Dotnuva Baltic“ vadovas pasidžiaugė itin sėkmingais metais, kurie pranoko visus lūkesčius.

„Kaip tik baigiame finansinius metus, ir kai kuriose srityse metai bus rekordiniai. Ypač džiaugiamės sėklininkystės rezultatais, mat panašu, kad šiemet bus paruoštas didžiausias sertifikuotų sėklų kiekis – apie 22 tūks. tonų. Augant sertifikuotų sėklų paklausai Baltijos šalyse, turėsime toliau investuoti į šią sritį.

Elevatorių projektai taip pat puikiai sekasi. Nors jau prieš dešimtį metų elevatorių rinka turėjo būti užpildyta, tačiau realybė visai kitokia – šiemet turėsime didžiausia grūdų įrangos projektų skaičių – net 40.

Svarbus dalykas tas, kad grūdų įrangos objektai turi pradėti veikti prieš javapjūtę. Taigi dirbame iš peties, mums brangi kiekviena akimirka, norime, kad mūsų klientai be problemų galėtų pradėti derliaus nuėmimą“, - pasakojo D. Jaloveckas.

Kalbant apie žemės ūkio technikos sritį, būta ir šiokių tokių iššūkių – rinka susitraukė apie 10 proc. Tačiau, kaip sako direktorius, įmonei pavyksta išlaikyti solidžias rinkos dalis ir neužleisti lyderių pozicijos konkurentams.

Be to, prieš septynerius metus įmonė įkūrė filialus ir Latvijoje bei Estijoje – ten rinka taip pat plečiasi ir ima duoti vaisių.

Tvirtas ryšys su klientu

Ne veltui įmonės šūkis yra „Padedame agroverslui augti!“. Įmonės vizija ir veikla puikiai realizuoja šūkį – betarpiškas ryšys su klientu įmonei yra ypač svarbus. Be to, į žemės ūkio verslą ateina jauni ūkininkai, kuriems dažnai reikia patarimo investuojant ar renkantis technologijas. Jie drąsiai gali pasikliauti įmone „Dotnuva Baltic“, kuri yra pasiruošusi augti kartu su jaunu žmogumi.

„Tikime, kad ateitis priklauso jaunimui, ir viliamės, kad būtent jaunimas žemės ūkį pavers moderniu, niekuo nesiskiriančiu nuo žemės ūkio verslo vakaruose.

„Domimės tuo, kokia situacija yra rinkoje. Šiais metais žemės ūkio produkcijos supirkimo kainos labai keičiasi, o kartu keičiasi ir mūsų klientų nuotaikos. Todėl mes skiriame daug dėmesio aptarnavimo kokybei ir ilgalaikiam bendradarbiavimui. Kartais būna taip, kad priimame sprendimus, kurie šiandieną nepalankūs mums, bet bus naudingi ateityje. Jeigu matome, kad mūsų klientas ilgalaikėje perspektyvoje gaus pelną, jam pasiseks, mes ieškome kompromisų. Mums svarbus abipusis pasitikėjimas, o jo neįmanoma pelnyti vienkartiniu pelnu, gautu kažko nepasakius, nepaminėjus, neįvardijus pavojų“, - atvirai sako D. Jaloveckas.

Didžiuojasi savo komanda

Be abejo, didžiausias įmonės turtas – puiki komanda. Įmonės direktorius neslepia pasididžiavimo „Dotnuva Baltic“ darbuotojais, kurių darbas ir lemia sparčią įmonės plėtrą ir gerus rezultatus.

„Aš pats nesu kėdainietis, čia esu tik antrus metus. Galiu tvirtai pasakyti – tokių nuoširdžių ir darbščių žmonių aš dar ko gero nesu sutikęs. Mūsų komandoje jaučiasi atsidavimas, savęs negailėjimas, atsakingas darbo padarymas iki galo, iki smulkmenų. Labai pasitikiu žmonėmis, ir mano filosofija tokia, kad reikia duoti laisvės, už kurią žmonės išties atsilygina nuoširdžiu darbu. Bendravimas su kolegomis yra atviras, nuoširdus, paprastas.

Per tuos du metus ne tik pagilinau savo žinias apie žemės ūkį, bet ir nuomonė apie žmones, apie Kėdainius tapo dar labiau opimistiška“, - džiaugėsi „Dotnuva Baltic“ direktorius Darius Jaloveckas.

Šis traktorius - vienas pačių galingiausių rinkojeEkspozicijos „vinis“ už trečdalį milijono

Šiemet „Dotnuva Baltic“ ekspozicijos „vinis“ buvo traktorius, kurio vertė siekia trečdalį milijono eurų – tai Case IH QUADTRAC 620. Tokiais galingais traktoriais visose Baltijos šalyse prekiaujanti įmonė džiaugiasi, kad Lietuvoje tokių traktorių yra pardavę virš 20,o vienas tokių traktorių sukiojasi ir po kėdainiečio ūkininko laukus.

„Šitas traktorius tik vakar pas mus atkeliavo, ketiname su juo daryti demonstracijas penkiuose tiksliniuose ūkiuose. Tai vienas pačių galingiausių traktorių visoje rinkoje. Traktorius sveria 24 tonas, jo galingumas – 628 AG. Traktorius turi kabinos amortizaciją, pasižymi savo komfortabilumu ir, be abejo, turi gerą sukibimą su žeme“, - tikriausiai ūkininkų svajonių traktoriaus privalumus vardijo Case IH produktų vadybininkas Marius Pranaitis.

Man pastebėjus, kad šis vikšrinis traktorius ko gero neužklimptų jokiame purvyne, paaiškėjo, kad visgi yra šaunuolių, kuriems jį yra pavykę užklampinti.

Prie pokalbio prisijungęs Technikos skyriaus vadovas Raimundas Janarauskas pasidžiaugė, kad šis traktorius dalyvauja konkurse „Metų traktorius 2017“ ir yra vienas iš pretendentų laimėti pirmąją vietą Europoje.

„Žinoma, turime ir mažesnių traktorių, kurie yra reikalingi tiek dideliam, tiek pradedančiam ūkiui. Turime visko, esame pasiruošę viską pateikti pačiomis geriausiomis sąlygomis jauniesiems ūkininkams“, - kalbėjo technikos skyriaus vadovas.

Laukeliuose – vešlūs žemės ūkio augalai

Parodoje „Dotnuva Baltic“ demonstravo apie 60 laukelių, kuriuose buvo susodintos įvairios sėklos. Taip žmonės galėjo akivaizdžiai pamatyti sėklų skirtumus, o be to, pasiruošę padėti ir smulkmenas paaiškinti buvo ir įmonės vadybininkai.

„Rekordinius sėklininkystės sektoriaus rezultatus lemia griežta sėklų patikra. „Dotnuva Baltic“ užtikrina, kad pirkėją pasieks kokybiška, sertifikuota sėkla“, - pasakojo Laboratorijos vedėja Jūratė Jakucevičienė.

Laukeliuose buvo demonstruojamos žieminių rapsų, javų, cukrinių runkelių, vasarinių rapsų, žirnių, pupų, sojos, grikių, garstyčių, vasarinių ridikų, ir be abejo, pašarinių žolių sėjos rezultatai.

Rodo veisles, o ne preparatus

Laukeliuose susodintos kelios vieno ir to paties augalo rūšys buvo auginamos be trašų.

„Viena sėkla aukštesnė, kita žemesnė, viena geriau auga, kita atsparesnė ligoms. Mūsų tikslas parodyti veisles – mes nerodome purškimo, tręšimo rezultato. Aišku, privalomos technologijos yra taikomos, tačiau skirtumai yra dėl veislės, o ne dėl kažkokių medžiagų panaudojimo“, - akcentavo specialistė.

J. Jakucevičienė pasakojo, kad laukelių principas klientams yra itin patrauklus ir patogus. Akivaizdūs veislių skirtumai leidžia ūkininkui pasirinkti tiksliai tą sėklą, kurios jam reikia.

Ateina ir paprašo tam tikros klasės veislės javų. Na ir tuomet jau einame prie gyvo pavyzdžio ir žiūrime, kalbame“, - pasakojo specialistė, pabrėždama, kad šiemet ypač daug dėmesio sulaukė ankštiniai augalai – pupos ir žirniai.

Be to, viename laukelyje puikavosi ir mažais žiedeliais žydėjo grikiai – naujovė, kuria „Dotnuva Baltic“ ėmė prekiauti tik šiemet.

Šiek tiek  smagybių

„Dotnuvos Baltic“ demonstracijoje buvo galima pamatyti ne tik traktorius, kombainus ir augalus. Dėmesio centre atsidūrė... sportinis motociklas. Kaip jis susijęs su žemės ūkio sektoriumi? Ogi paprastai – įmonės technikas Tomas Saltonas kartu su Kėdainių moto centro klubu yra ir Lietuvos motociklų plento žiedo čempionatų dalyvis bei prizinių vietų laimėtojas, o jo pomėgį visokeriopai palaiko ir remia „Dotnuva Baltic“.

„Lietuvos įskaitoje savo klasėje esu antras, o klubų įskaitoje esame treti. Tai tikrai aukštos vietos ir gera paraiška į ateitį. Matysim, kaip toliau seksis. Manau, kad klubo įskaitoje pakilsime iki antros vietos, o savo asmeninį reitingą tikiuosi išlaikyti tokį patį.

Įmonė mus truputį paremia, o aš kartu nešu ir reklamą. Ir darbuotojai prisidėjo, ir tikrai smagu, kad ir pats galiu savo įmonės vardą parodyti, ir pati įmonė manau džiaugiasi turėdama kažką išskirtinio“, - šypsosi vaikinas.

Su juo mes dar būtinai susitiksime, o kol kas galime drąsiai džiaugtis savo krašte turėdami tokią inovatyvią, sėkmingą ir sparčiai besiplečiančią įmonę. 

2 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!