NAUJIENOS

Visos kategorijos
Pasak parduotuvės darbuotojų, nors šalia yra įsikūrusi Akademijos ambulatorija, tačiau iš ten dirbusių medikų pagalbos nesulaukta.  / Algimanto Barzdžiaus nuotr.

Sunegalavusią moterį gelbėjo parduotuvės kolektyvas

Dimitrijus KUPRIJANOVAS - 15:29 Sausio 10d. 2018

Praėjusių metų pabaiga Akademijos miestelyje ūkinių prekių parduotuvėje dirbusioms moterims įsimins dar ilgai. Moterys, pro šalį ėjusių jaunuolių padedamos, padėjo į nelaimę patekusiai vietos gyventojai. Laukdamos medikų jos teikė pirmąją būtiną pagalbą. Pasak parduotuvės darbuotojų, nors šalia yra įsikūrusi ir Akademijos ambulatorija, tačiau iš ten dirbusių medikų pagalbos niekas nesulaukė. 

Išėjusi sukniubo

Viskas vyko gruodžio 28-osios, ketvirtadienio, popietę. Po 13 valandos iš Akademijos miestelio Ruokio gatvėje esančios vaistinės išėjusiai moteriai pasidarė bloga, ji sukniubo ir krito ant grindinio. Nelaimę pirmos išvydo čia pat įsikūrusioje ūkinių prekių parduotuvėje dirbusios moterys. Jos nedelsiant puolė prie nukritusios moters.

Piktinosi abejingumu

„Moteriai buvo labai blogai, mes tai matėme. Tuomet nedelsdamos kreipėmės į ambulatorijos darbuotojus, juk jie čia pat, vos už dvidešimties žingsnių. Tačiau... jokios pagalbos iš specialistų baltais chalatais mes nesulaukėme. Medikai jai nepadėjo, jie net neatėjo pažiūrėti, ar galima kuo padėti. Net neatėjo! Ar jūs galite įsivaizduoti?“ – galimu medikų abejingumu piktinosi ūkinių prekių parduotuvės savininkė ir įvykio liudytoja Dalia Kulikauskienė. 

Gelbėjo pardavėja

„Prie moters buvo mūsų parduotuvės pardavėja. Sušukau, kad reikia kviesti greitąją pagalbą. Pardavėja paskambino, klausė dispečerės nurodymų. Po to atliko pirmos pagalbos veiksmus. Ji kalbėjo telefonu visą laiką, kol pas mus iš Kėdainių lėkė greitoji. Laikas bėgo labai lėtai, vis laukėme, kada išvysime medikų automobilį“, – kito nelaimei neabejinga prisiminė miestelio parduotuvės savininkė. 

Išvežė į ligoninę

Tuo metu greitosios medicinos pagalbos medikai iš Kėdainių jau skubėjo į Akademiją su įjungtais švyturėliais ir garsiniu signalu. Brigada į miestelį atvyko per 15–20 minučių. Netrukus jie jau buvo parduotuvės kieme ir perėmė sunegalavusią moterį į savo rankas.

Moteriai buvo labai blogai, mes tai matėme. Tuomet nedelsdami kreipėmės į ambulatorijos darbuotojus, juk jie čia pat, vos už dvidešimties žingsnių. Tačiau... jokios pagalbos iš specialistų baltais chalatais mes nesulaukėme. Medikai jai nepadėjo, jie net neatėjo pažiūrėti, ar galima kuo padėti. Net neatėjo! Ar jūs galite įsivaizduoti. Dalia Kulikaukienė

„Jie ją ir išvežė su švyturėliais į ligoninę. Ji lyg ir atsigavo. Lyg ir geriau moteriai buvo. Bet vis tiek baimės dėl jos sveikatos buvo labai daug. Greitosios medikai dirbo labai atsakingai ir profesionaliai“, – pasakojo D. Kulikauskienė.  

Dėkoja jaunimui

„Prie mūsų buvo priėję jaunuoliai, klausė, ar nereikia pagalbos. Prie sunegalavusios moters buvau aš ir mano pardavėja. Labai džiaugiuosi jaunimu, kuris neliko abejingas. Jie netgi buvo užėję į parduotuvę ir domėjosi kaip moters sveikata. Nežinau, kas tie jaunuoliai, bet noriu jiems labai padėkoti. Jaunimas parodė, kokie jie pilietiški ir neabejingi žmonės. Noriu labai jiems padėkoti“, – pastebėjo geraširdė moteris.

Nusivylė medikais

„Vis dėlto esu labai pikta ant mūsų medikų, ant žmonių, davusių Hipokrato priesaiką. Juk galėjo nors ateiti, patarti, padėti. O jie sako, kad jiems nepriklauso. Kaip tai nepriklauso? Juk mokame mokesčius, o jie algą už tai gauna. Juk visi mes esame drausti žmonės, mums priklauso sveikatos apsauga. Be to, kur sąžinė? Elementari sąžinė. Ar taip sunku buvo išeiti ir padėti? Juk mes ne medikės, mes gal nemokame taip suteikti pagalbos, kaip ją suteiktų medikas. Aš dar ir dabar niekaip negaliu atsigauti“, – stebėjosi D. Kulikauskienė.

Padėti nebuvo kam?

„Rinkos aikštei“ gruodžio 28-ąją paskambinus į Akademijos ambulatoriją po 14 valandos, ragelio niekas nekėlė. Telefonu niekas neatsiliepė iki pat 15 valandos. Nors nurodyta, kad įstaiga dirba iki minėtos valandos.

Susisiekti su įstaigos atstove pavyko tik penktadienį. Telefonu atsiliepusi moteris apie susidariusią situaciją nedaugžodžiavo: „Gydytojų tuo metu, kai įvyko nelaimė, darbe jau nebuvo. Tai niekas ir nepadėjo. Žinome tą situaciją, moteriai buvo nukritęs cukrus. Ji vėliau atsigavo ir viskas baigėsi gerai. Išvežė ją į ligoninę.“

2 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!