NAUJIENOS

Visos kategorijos
Ketvirtadienio vakarą prie Pelėdnagių seniūnijos pastato susitiko Kėdainių rajono policijos komisariato pareigūnai ir policijos rėmėjai bei sodininkų atstovai.  / Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Pašilių sodininkai kovoja su negerovėmis

Dimitrijus KUPRIJANOVAS - 09:40 Rugsėjo 06d. 2019

Praėjusią savaitę prie Pelėdnagių seniūnijos pastato susitiko Kėdainių rajono policijos komisariato pareigūnai ir policijos rėmėjai bei sodininkų atstovai. Susirinkusieji aptarė situaciją soduose ir nutarė burtis į saugios kaimynystės grupes. Policijos pareigūnų teigimu, nuo šiol sodininkai tikrai jausis saugiau.

Pristatė situaciją

Kėdainių rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Aušra Mickevičienė ir policijos rėmėjas Edvinas Demidavičius pristatė kriminogeninę situaciją soduose, pasidalijo gerosiomis kitų rajonų patirtimis saugant savo turtą, išaiškino sodų gyventojams ir sodininkams saugios kaimynystės grupių privalumus.

„Saugi kaimynystė yra tikrai labai naudinga. Mes daug kalbame, daug aiškiname apie tai žmonėms. Tačiau pagrindinis saugios kaimynystės tikslas yra visapusiškas policijos, gyventojų ir savivaldos bendravimas. Keitimasis informacija, pagalba, prevencinė veikla – tai pagrindiniai dalykai, kurie apibrėžia saugią kaimynystę“, – susirinkusiems paaiškino pareigūnė A. Mickevičienė.

Garantuoja didesnį saugumą

E. Demidavičius pabrėžė, kad saugi kaimynystė bet kokiu atveju visoms trims šalims išeina į naudą. Saugi kaimynystė naudinga ir savivaldybei, ir policijai, ir patiems gyventojams.

„Yra iškelti saugios kaimynystės tikslai, uždaviniai, numatytos priemonės. Tam skiriamas tikrai labai didelis dėmesys. Vyksta mokymai, teikiama informacija, teikiama pagalba, bendradarbiaujama saugumo klausimais, vyksta įvairios daiktų žymėjimo akcijos. Tai tik nedidelė nauda, kurią gauna gyventojai, šiuo atveju sodininkai“, – dėstė policijos rėmėjas.

Sodininkai suinteresuoti

Prie Pelėdnagių seniūnijos susirinkę įvairių Pašilių sodininkų bendrijų pirmininkai ir kiti atstovai pabrėžė, kad saugumu būtina rūpintis. Žmonės pareigūnams pasakojo savo patirtis, dalijosi pasiūlymais.

„Kas darys, jei ne mes? Daryti kažką būtina, nes tų vagių tikrai yra. Buvo jų ir prieš 40 metų, kada aš atvykau į sodus, yra ir dabar. Manau, kad kiekviena bendrija turėtų susiburti į atskirą saugios kaimynystės grupę. Tada galima kažką planuoti ir bendro su visais Pašilių sodininkais, su visomis bendrijomis.

Sodininkų bendrijos turi daug problemų – tai ir vagys, iš šiukšlintojai, ir piktavaliai, ir tvarkos drumstėjai. Aš vienas lauke ne karys, nors stengiuosi palaikyti tvarką. Manau, kad galime pabandyti kurti kažką daugiau, dar daugiau rūpintis savo saugumu“, – teigė sodininkų bendrijos „Kooperatininkas“ pirmininkas Vytautas Bička.

Atbaido lentelė

Policijos pareigūnai patikino, kad ilgapirščius atbaido netgi lentelė, kurią išduoda policijos komisariatas. Lentelė prikabinama prie pagrindinio įvažiavimo į sodininkų bendriją ir įspėja ilgapirščius, kad čia kaimynai saugo vieni kitų turtą, bendradarbiauja.

„Labai džiaugiamės, kad žmonės supranta, jog niekas kitas nepasirūpins jų saugia gyvenamąja aplinka geriau, nei jie patys. Įkuriant saugią kaimynystę mes suteikiame žmonėms labai daug teisinės informacijos, vykdome įvairias daiktų žymėjimo akcijas, raginame žmones daug dirbti pačių saugumui – pranešti apie įtartinus žmones, apie įvykius, apie negerus reiškinius.

Noriu pasidžiaugti, kad žmonės domisi, dirba, stebi savo aplinką, skambina mums. Kėdainiečiai tikrai aktyvūs žmonės ir nori gyventi saugioje aplinkoje“, – pabrėžė A. Mickevičienė.

Nutarta kurti

Susirinkusieji aptarė situaciją soduose ir nutarė burtis į saugios kaimynystės grupes. Ko gero, jei niekas nepasikeis, kiekviena Pašiliuose esanti sodininkų bendrija burs atskirą saugios kaimynystės grupę. Tuomet prie kiekvienos bendrijos atsiras lentelė su užrašu, jog teritoriją saugo policija ir budrūs kaimynai.

Sodininkai nutarė suvienyti jėgas ir kartu kovoti su negerovėmis Pašiliuose. Numatoma, kad susirinkimuose dalyvaus po kelis atstovus iš kiekvienos bendrijos. Tuomet bus dalijamasi bėdomis, bus ieškoma jų sprendimo būdų, bus dalijamasi gerąja patirtimi.

1 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite
img

Kėdainių rajone BMW rėžėsi į vilkiką (VIDEO)

Ties riba
VIDEO
14:11 Lapkričio 23d. 2020
img

Vainotiškiečiai neteko grynųjų pinigų

Ties riba
11:08 Lapkričio 23d. 2020
img

Namuose aptiko negyvą kaimyną

Ties riba
09:00 Lapkričio 23d. 2020
img

Mantviliškyje pagrobtas svetimas turtas

Ties riba
10:30 Lapkričio 21d. 2020
img

Akademijoje degė daugiabučio rūsys

Ties riba
11:37 Lapkričio 20d. 2020
img

Sulaikė neblaivų ir beteisį vairuotoją

Ties riba
10:44 Lapkričio 19d. 2020
img

Pavogti darbo įrankiai

Ties riba
09:58 Lapkričio 19d. 2020

SKELBIMAI

touched by digitouch!