NAUJIENOS

Visos kategorijos
Pripažinęs A. S. kaltu, teismas jam skyrė 2 metų 8 mėnesių laisvės atėmimo bausmę.  / Asociatyvi „Unsplash“ nuotr.

Padegėją teismas pasiuntė už grotų

Kauno apylinkės teismo inf. - 11:35 Birželio 16d. 2020

Kauno apylinkės teismo Kaišiadorių rūmuose baudžiamojoje byloje paskelbtas nuosprendis 35-erių A. S. už tai, kad visuotinai pavojingu būdu – padegdamas, sunaikino didelės vertės nukentėjusiajai Kėdainių rajono gyventojams priklausantį 22 tūkst. 540 Eur vertės turtą ir nukentėjusiajam priklausantį 10 tūkst. 484 Eur vertės turtą.

A. S. nuteistas už tai, kad 2017 m. gegužės 29 d. apie 4.00 val. kartu su kitu asmeniu (kuris yra nubaustas administracine tvarka už 2017 m. gegužės 29 d. įvykdyto dyzelinių degalų grobimą), pastarojo automobiliu atvykęs į nukentėjusiajai priklausančio gyvenamojo namo, esančio Kėdainių rajone, kiemą, pagrobė iš kieme esančios degalų talpos nukentėjusiajam priklausančius 96 eurų vertės 160 litrų žymėtus dyzelinius degalus ir, siekdamas nuslėpti žymėtų dyzelinių degalų vagystę, tyčia išvertė degalų talpas, iš kurių išbėgo dyzeliniai degalai, ir padegė juos. Tai yra visuotinai pavojingu būdu – padegant sunaikino didelės vertės nukentėjusiajai priklausantį 22 540 Eur vertės turtą ir nukentėjusiajam priklausantį 10 484 Eur vertės turtą.

Kaltės nepripažino 

Teisiamajame posėdyje A. S. kaltės dėl nusikaltimo padarymo nepripažino. Paaiškino, kad dirbo pas nukentėjusįjį ūkio darbininku, o nukentėjusysis, sužinojęs, kad A. S. buvo teistas, jo atžvilgiu pradėjo psichologinį spaudimą dėl padegimų, kad gautų iš draudimo 30 000 Eur. 

A. S. teisme nurodė, kad 2017 m. gegužės 28 d. pasiėmęs uždarbį išvažiavo iš ūkio ir nusprendė negrįžti. Tačiau į ūkį jį miegantį atvežė kitas asmuo. Pamatęs pabėgusius veršelius, juos sugaudė ir išvažiavo pas mamą. 

Kaltinamojo atsakomybę sunkina tai, kad nusikaltimą jis padarė būdamas recidyvistas. A. S. šiuo nuosprendžiu teisiamas 5 kartą. Aut. past.

Taip pat paaiškino, kad nagrinėjant bylą teisiamuosiuose posėdžiuose prisipažinimą dėl nusikaltimo padarymo parašė todėl, kad galbūt jis galėjo padegti netyčia, kadangi nukentėjusiojo ūkio kieme buvo sukrautos degalų talpos, sudėti veršeliams skirti sausi šiaudai ir jis naktį rūkydamas su kitu asmeniu  galėjo numesti nuorūką ir dėl to galėjo įsismilkti šiaudai. Nukentėjusiųjų civilinių ieškinių A. S. taip pat nepripažino.

Pažymėtina, kad nukentėjusieji su A. S. nurodyta draudimo bendrove turto draudimo sutarčių sudarę nebuvo, todėl teismas padarė išvadą, kad „A. S. aiškinimas, kad jis nepadegė nukentėjusiesiems priklausančio turto neatitinka tikrovės ir vertinamas kaip siekimas išvengti atsakomybės“ – teigiama teismo nuosprendyje.

Teisiamas 5 kartą 

Teismas, priimdamas nuosprendį, be kita ko, atsižvelgė į tai, kad A. S. atsakomybę lengvinančių aplinkybių nenustatyta. Kaltinamojo atsakomybę sunkina tai, kad nusikaltimą jis padarė būdamas recidyvistas. A. S. šiuo nuosprendžiu teisiamas 5 kartą.

Pripažinęs A. S. kaltu, teismas jam skyrė 2 metų 8 mėnesių laisvės atėmimo bausmę.

Teismas iš A. S. nukentėjusiajam priteisė 10 484 Eur turtinės ir 1 000 Eur neturtinės žalos atlyginimo, o nukentėjusiajai – 22 540 Eur turtinės ir 3 000 Eur neturtinės žalos atlyginimo.

Nukentėjusiųjų neturtinę žalą sumažino, vadovaujantis teisingumo, protingumo ir sąžiningumo kriterijais ir siekiant protingos nukentėjusiojo ir kaltinamojo skirtingų interesų pusiausvyros.

Taip pat teismas A. S. priteisė 1 388,99 Eur ekstradicijos išlaidas valstybei, pripažinęs, kad šias išlaidas nulėmė paties A. S. veiksmai t. y. „jis, žinodamas, apie jo atžvilgiu atliekamą ikiteisminį tyrimą ir jam paskirtą kardomąją priemonę – rašytinį pasižadėjimą neišvykti, išvyko į Vokietijos Federacinę Respubliką ir negrįžo, dėl ko buvo paskelbta A. S. paieška, išduotas Europos arešto orderis ir A. S. konvojuotas iš Vokietijos Federacinės Respublikos į Lietuvos Respubliką“ – nurodoma teismo nuosprendyje.

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!