NAUJIENOS

Visos kategorijos
Savivaldybei nusipirkus butą ir jame apgyvendinus už prekybą kvaišalais jau nuteistą moterį gyvenimas viename P. Lukšio gatvės daugiabučių žmonėms tapo nepakeliamas – įtariama, jog čia ėmė veikti narkotikų prekyvietė.  / Algimanto Barzdžiaus nuotr.
  • NAUJIENOS
  • Ties riba
  • P. Lukšio gatvės daugiabutyje – prekybos kvaišalais „taškas“?

P. Lukšio gatvės daugiabutyje – prekybos kvaišalais „taškas“?

Nerijus POVILAITIS - 10:08 Rugpjūčio 07d. 2017

Vieno P. Lukšio gatvės daugiabučio gyventojai pakraupę – kėdainiečiai tikina, jog į socialinį būstą įsikėlus daugiavaikei motinai, name atsidarė prekybos kvaišalais „taškas“. Apie tai žmonės papasakojo „Rinkos aikštei“ ir ruošia kreipimąsi į rajono savivaldybę. Jie siekia, kad iš socialinio buto būtų iškeldinta, kaip įtariama, narkotikais prekiaujanti moteris su nepilnamečiais vaikais.

Kaimynai nusprendė netylėti

Ar gali būti, jog Kėdainiuose, P. Lukšio gatvėje, beveik nesislepiant visą parą vyksta prekyba kvaišalais? Juk visiškai šalia rajono Policijos komisariatas, o pareigūnai turėtų tam užkirsti kelią.

Pasak į „Rinkos aikštės“ redakciją skambinusių kėdainiečių, tai, kas jau pusmetį vyksta jų name – prilygsta tikram košmarui. Pasak jų, viskas prasidėjo, kai ramiame bei tvarkingame daugiabutyje, o tiksliau – savivaldybei priklausančiame bute apsigyveno moteris su keliais nepilnamečiais vaikais bei vyru. Esą ši moteris socialinį būstą pavertė tikra narkotikų prekyviete, į kurią visą parą plūsta kvaišalų vergai.

Deja, minėti kaimynų gyvenimą apkartinusios kėdainietės vardo bei pavardės negalime, įstatymai įpareigoja nuo neigiamos informacijos poveikio apsaugoti jos nepilnamečius vaikus.

„Jūs – vienintelė mūsų viltis susigrąžinti ramų gyvenimą. Kreipėmės į policiją, prašėme sustabdyti prekybą narkotikais, tačiau ji vyksta ir toliau. Į jos butą kasdien keliauja virtinės narkomanų, baisu net vaikus į kiemą išleisti. Visai šalia – vaikų darželis, kas žino, ar narkomanai ten panaudotų švirkštų neprimėto“, – guodėsi su „Rinkos aikštės“ redakcija susisiekusi moteris.

Daugiabučio gyventojai bijo narkomanų

Kas iš tiesų vyksta P. Lukšio daugiabutyje, ar savivaldybei priklausančiame bute kartu su vaikais įsikūrusi moteris prekiauja kvaišalais? O gal prie ramaus gyvenimo šiame name įpratę kėdainiečiai pyksta dėl vaikų klegesio bei keliamo triukšmo?

Nors moteris neslepia 2012 metais teista už prekybą kvaišalais, dėl nepilnamečių vaikų išvengusi kelionės į pataisos namus, regis, šios veiklos ji neatisako iki šiol. Jai policijos pareigūnai iškėlė dar vieną bylą. Aut. past.

Namas, kurio numerio neminėsime, kad nepakenktume nepilnamečiams, niekuo nesiskiria nuo kitų P. Lukšio gatvėje stūksančių penkiaaukščių. Tvarkingos, kodinėmis spynomis rakinamos laiptinės, aplinka – prižiūrima. Nei švirkštų, nei kitų apie narkomanų buvimą liudijančių atributų čia nesimato.

Užkalbiname jo gyventojus, klausiame, ar iš tiesų čia kvaišalais prekiaujama. Žmonių reakcija priverčia suklusti – čia tikrai kažkas vyksta. Žmonės primygtinai prašo neminėti jų vardų, nors apie daugiabučio bėdą pasakoja noriai.

Kėdainiečiai tikina – iš prekyba narkotikais įtariamos kaimynės sulaukę nevienareikšmiškų užuominų, bauginamas ir namo bendrijos pirmininkas, kuris bando ginti kaimynus.

„Supraskite mus, bijome nuolatos ateinančių narkomanų. Nežinia ką jie gali padaryti, kad ir peilį į šoną suvaryti. Tokie žmonės – neprognozuojami. Mes siekiame tik vieno, kad visą šį pragarą užkūrusi šeima iš mūsų namo būtų iškeldinta“, – tyliai, žvalgydamasi į šalis, sakė garbaus amžiaus kėdainietė.

Pasak jos, butas, kuriame apsigyveno prekyba kvaišalais kaltinama moteris, anksčiau turėjo kitą šeimininkę. Neseniai ji būstą pardavė savivaldybei, persikraustė gyventi kitur. Prieš šv. Kalėdos socialiniame būste apsigyveno kaimynų nepasitenkinimą ilgainiui sukėlusi moteris su šeima.

„Jie anksčiau gyveno Šėtos g. 91-ajame bendrabutyje, o kas ten vyko – galime tik įsivaizduoti. Tikrai nemanėme jog mūsų name, kuriame iki šiol buvo gera bei ramu gyventi, prasidės tokie dalykai. Tapome šios kaimynės įkaitais, ypač bijome dėl vaikų saugumo“, – pasakojo vienas namo gyventojų.

Socialinio būsto kaimynyste pasipiktinę kėdainiečiai neabejoja – jsme prekiaujama kvaišalais. Policijos pareigūnai patvirtino, praėjusių metų pabaigoje iš tiesų pradėtas ikiteisminis tyrimas, įtarimai pareikšti socialinio būsto gyventojai.

Per miesto šventes – lankytojų minios

„Iš tiesų baisu žiūrėti, kaip į vieną laiptinę šniūrais eina jaunimas. Čia veiksmas prasideda jau po vidurnakčio ir tęsiasi per naktį. Vieša paslaptis, jog viename butų prekiaujama kvaišalais. Prieina prie rakinamų laiptinės durų telefonspynės, pasako kažkokį slaptažodį, šeimininkė įleidžia vidun. Matyt – dozę parduoda, kad jau po minutės, kitos, kažką saujoje spausdami jaunuoliai greitai nusileidžia laiptais“, – „Rinkos aikštei“ pasakojo P. Lukšio gatvės gyventojai.

Kėdainiečiai tikino – vakarais bei naktimis į kiemą vienas po kito važiuoja taksi automobiliai, o namo adresą žino, ko gero, visi miesto taksistai.

„Negalime ramiai miegoti, atvažiuoja jaunimas prabangiais automobiliais, kažko nusiperka, kieme garsiai muziką leidžia, padangas „svilina“. Klientų ypač padaugėja baigiantis savaitei, vienas kaimynas nepatingėjo stebėti, kiek žmonių į tą laiptinę užsuka, sakė apie 100 suskaičiavęs. O jeigu Kėdainiuose kokia nors šventė vyksta, tuomet tikras narkomanų antplūdis. Jaunimas čia nusiperka kvaišalų ir eina linksmintis“, – pasakojo ne itin mielą socialinio būsto ir jame gyvenančios šeimos kaimynystę kenčiantys P. Lukšio gatvės daugiabučio gyventojai.

Žmonės sakė ne kartą kreipęsi į policiją, pareigūnai čia periodiškai lankosi, tačiau gyventojai teisėsaugos darbo rezultatų sakė nejaučiantys. Esą apsilankius pareigūnams svečiai į socialinį būstą neužsuka, tačiau vos tik šie išvažiuoja – po keliolikos minučių vėl laiptine kopia abejotinos išvaizdos veikėjai.

Daugiavaikė motina – teista už prekybą narkotikais

O ką apie kaimynų kaltinimus sunkiu nusikaltimu, prekyba kvaišalais, mano pati šios istorijos kaltininkė? Gal kėdainiečiai tiesiog susimokė prieš moterį ir ją šmeižia? Daugiavaikė moteris kalbėjo atvirai bei užtikrintai, tačiau, kaip vėliau paaiškėjo – nutylėjo jai itin nemalonius faktus.

„Tikrai ne“, – paklausta, ar užsiima nelegalia veikla, atsakė moteris.

Ji pasakojo savivaldybei priklausančiame bute gyvenanti kartu su vyru bei keturiais vaikais. O žmonės, kurių nuolatiniu lankymusi skundžiasi kaimynai, tai vaikai, jų bei vyro draugai.

Paklausta, ar iš tiesų prieš kelias savaites policija bute darė kratą, daugiavaikė motina pripažino, jog kratos išties būta. Tačiau į klausimą, ar bute policininkams pavyko rasti ką nors įdomaus – neatsakė.

„Mano vyras – narkomanas. Aš pati 2012 metais esu teista „už narkotikus“, rado 2 gramus metamfetamino, buvo įrodyta prekyba narkotikais. Nuteisė lygtinai, nes tuomet turėjau 6 nepilnamečius vaikus. Po to daugiau narkotikais neprekiauju. Gyvenu iš pašalpų, o jos sudaro 800 eurų. Nėra ko slėpti – turiu ir skolų“, – „Rinkos aikštei“ sakė kėdainietė.

Pasiteiravus, gal kvaišalais prekiauja kartu gyvenantis jos vyras, – moteris tai kategoriškai neigė. Esą jis to daryti net negalėtų, nes jau 20 metų vartoja visus iš eilės kvaišalus, o pinigų jiems gauna rinkdamas ir priduodamas metalo laužą. Remiantis šia logika – į kvaišalų liūną įklimpęs sutuoktinis negali kvaišalais prekiauti, nes pats suvartotų visas prekes...

Moteris tikino nieko blogo nedaranti, norinti gyventi ramiai, tačiau to daryti neleidžia prieš ją nusiteikę kaimynai. Namo gyventojai pyksta, nuolatos šmeižia, kaltina nebūtais nusikaltimais, o viena moteris jos vaikus vadina „parazitais“, kitaip įžeidinėja. Ji prasitarė parašiusi policijai pareiškimą, tačiau pareigūnams taip ir nenunešė. Paklausta kodėl, ji atsakė, kad yra nuteista už prekybą narkotikais...

Kaimynų pyktį užsitraukusi daugiavaikė motina pripažino žinanti apie gyventojų siekius ją iškeldinti iš savivaldybei priklausančio buto. „Tegul iškeldina, su mielu noru grįžčiau atgal“, – atsiduso socialinio būsto gyventoja.

Iškelta dar viena byla

„Krata jos bute buvo daryta prieš dvi savaites, teko girdėti, jog policininkai rado narkotikų, tačiau kaltę sau prisiėmė šios moters vyras. Oficiali versija, kad jis narkomanas, tad kvaišalus bute laikė įsigijęs savo reikmėms“, – sakė vienas kaimynų.

Pasidomėjus, kokie tyrimai atliekami šios kėdainietės atžvilgiu, paaiškėjo stulbinantys faktai. Nors moteris neslepia 2012 metais teista už prekybą kvaišalais, dėl nepilnamečių vaikų išvengusi kelionės į pataisos namus, regis, šios veiklos ji neatsisako iki šiol. Jai policijos pareigūnai iškėlė dar vieną bylą.

„2016 m. gruodžio mėnesį moteriai, gimusiai 1967 m., pareikšti įtarimai dėl galimai vykdytos nusikalstamos veiklos – neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti. Už tai gresia laisvės atėmimas nuo dvejų iki aštuonerių metų“, – „Rinkos aikštei“ sakė Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Odeta Vaitkevičienė.

Ji patikslino – tyrimas pradėtas gavus narkomanų draugijos neapsikentusių kaimynų pareiškimus.

„Į policijos pareigūnus kreipėsi pilietiški aplink gyvenantys asmenys, kurie informavo apie galimai vykdomą nusikalstamą veiką“, – minėjo apskrities policijos atstovė.

11 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!