NAUJIENOS

Visos kategorijos
I. Jablonskienė: „Ilgą laiką besitęsiantis smurtas turi savybę didėti, augti, tapti vis grėsmingesnis ir dažnai baigtis mirtimi.“  / G. Minelgaitės-Dautorės nuotr.

Kreipkitės patys, nelaukite, kol tai už jus padarys kiti

Džestina BORODINAITĖ - 09:55 Lapkričio 30d. 2017

Nuo lapkričio 25 dienos, kuri yra paskelbta Pasauline su smurtu prieš moteris diena, iki gruodžio 10 dienos, kai yra minima Visuotinė žmogaus teisių diena, – vykdoma šešiolikos dienų Pasipriešinimo prieš smurtą prevencija.

Vienijasi organizacijos

Šios tarptautinės akcijos, kuri vyksta ne tik Lietuvoje, metu įvairios nevyriausybinės organizacijos vieningai rengia įvairias konferencijas, eitynes, demonstruoja filmus, važinėja į mažesnius miestus ir taip telkia visuomenę kovai su smurtu bei nori parodyti, kad dar ir šiandien, XXI amžiuje, ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje ši opi problema esti labai aktuali.

Švietė kraštiečius

„Labai džiugu, kad bėgant metams plečiasi ribos ir galimybės. Prie to labai prisideda Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, kuri kiekvienais metais skelbia konkursą, skiria lėšų, tam, kad būtų viešinama ši akcija ne tik dideliuose miestuose, bet ir mažuose miesteliuose“, – informuoja Kaune įsikūrusios nevyriausybinės organizacijos „Moters pagalba moteriai“ teisininkė Inga Jablonskienė.

Darosi aišku, kad smurtas artimoje aplinkoje – šeimoje – vis dažniau pastebima problema. I. Jablonskienė

Ji pasidžiaugė labdaros ir paramos fondo „Viltis–Vikonda“ iniciatyva vykdomu Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei Kėdainių odontologijos centro finansuojamu projektu „Nebūk abejingas smurtui“, kuriuo siekiama atkreipti dėmesį į smurtą, į paslėptą smurtą, šviesti Kėdainių rajono ir miesto žmones.

„Siekdami tarpinstitucinio bendradarbiavimo prie vykdomo projekto telkiamės ir mes. Kartu su projekto komanda vykome į susitikimus seniūnijose, kur bandėme skleisti žinią, bendravome su socialinėmis darbuotojomis, nes jos pirmosios mato tas šeimas ir sužino opias jų problemas.

Ir iš tikrųjų, susitikę su žmonėmis, šeimomis, sužinojome, kokios problemos jiems aktualios, kiek ta smurto tema aktuali šeimose. Ir tikrai darosi aišku, kad smurtas artimoje aplinkoje – šeimose – vis dažniau pastebima problema“, – smurto aktualumą akcentuoja I. Jablonskienė.

Kalbėkime garsiai

I. Jablonskienės teigimu, smurtas artimoje aplinkoje dažniausiai vyksta tose šeimose, kurios yra pažeistos, turi socialinę atskirtį.

„Dažniausiai tokių bėdų priežastis būna alkoholis ar psichologinės problemos. Tačiau kaip bebūtų keista, pasitaiko atvejų, kada smurto proveržiai užplūsta aukštas pareigas užimančių žmonių šeimose.

Toks besitęsiantis smurtas neramina, nes kol jis yra paslėptas ir apie jį garsiai nekalbama, jis turi savybę didėti, augti, kiekvienas smurto proveržis tampa vis grėsmingesnis ir dažnai baigiasi mirtimi“, – pabrėžia I. Jablonskienė ir ragina smurtą patyrusius ar pastebėjusius žmones nebijoti ir netylėti, o kalbėti garsiai.

„Pagalbos moterims linija“ – tai savanoriška tarnyba, visą parą teikianti visiškai anoniminę ir konfidencialią emocinę pagalbą smurtą patiriančioms moterims. I. Jablonskienė

Teikia specializuotą pagalbą

„Bet kokiu atveju pastebėjus problemas galima kreiptis į Kaune įsikūrusią nevyriausybinę organizaciją „Moters pagalba moteriai“, kur teikiama specializuota pagalba nuo smurto kenčiančioms ar nukentėjusioms moterims.

Taip pat atstovaujame „Pagalbos moterims linijai“ – tai savanoriška tarnyba, visą parą teikianti visiškai anoniminę ir konfidencialią emocinę pagalbą smurtą patiriančioms moterims“, – apie suteikiamą pagalbą kalba I. Jablonskienė ir skatina nebijoti bei pagalbos kreiptis būtent tuos žmones, kurie patiria smurtą, o nelaukti, kol tai už juos padarys kiti.

Pagalba moterims teikiama ir telefonu 8 800 66 366.

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite
img

Klonio gatvėje – neaiškios kilmės skysčiai

Ties riba
09:24 Lapkričio 15d. 2018
img

Sulaikytas neblaivus smurtautojas

Ties riba
11:19 Lapkričio 14d. 2018
img

Tarnybos gelbėjo jauno vyro gyvybę

Ties riba
09:18 Lapkričio 14d. 2018
img

Greičio mėgėjas teisinosi skubėjęs į renginį

Ties riba
11:08 Lapkričio 13d. 2018
img

Vagys gviešėsi mėsos gaminių

Ties riba
09:44 Lapkričio 12d. 2018
img

Vogė automobilio detales

Ties riba
12:26 Lapkričio 08d. 2018

SKELBIMAI

touched by digitouch!